افشای اسرار گنج هیتلر در نامه تاریخی افسر نازی

فرادید| بر اساس دفتر خاطرات یک افسر نازی در طول جنگ جهانی دوم، صدها کامیون مملو از طلا، آثار هنری و بسیاری از اشیای با ارزش به سرقت رفته از موزه های سراسر جهان از آلمان به لهستان منتقل و در آنجا دفن شدند. آشکار شدند.

به گزارش فراد، افسر S. Egon Olenhauer در یادداشتی گفت که 260 کامیون پر از گنج باید در 11 مکان مختلف در لهستان پنهان می شدند تا از دست ارتش سرخ شوروی در حال پیشروی فرار کنند.

افسر اولنهاور یک چهره کلیدی در این عملیات بود. او رابط بین افسران دیگر است. این اشراف محلی بودند که نمی خواستند گنجینه هایشان به دست ارتش سرخ بیفتد.

بر اساس یادداشتی که برای چندین دهه توسط یک فرقه ماسونی 1100 ساله در شهر Quedlinburger آلمان پنهان شده است، این گنج در 11 منطقه در لهستان کنونی پنهان شده است.

گفته می شود 28 تن طلای استخراج شده از بانک رایش در منطقه ای که در آن زمان برسلاو بوده و اکنون ورشو پایتخت لهستان است، دفن شده است.

گنجینه های رایش در لهستان پنهان شده است
بر اساس این یادداشت، سایر مناطق ذکر شده دفن سکه‌های طلا، مدال‌ها، جواهرات و سایر اشیای قیمتی است که ثروتمندان برای نگهداری آن‌ها را در اختیار نازی‌های محلی قرار دادند.

این یادداشت همچنین نشان می‌دهد که ۴۷ اثر هنری که گمان می‌رود شامل آثار بوتیچلی، روبنس، سزان، کاراواجو، مونه، دورر، رافائل و رامبراند باشد در فرانسه غارت و دفن شدند.

گنجینه های رایش در لهستان پنهان شده است
محموله دیگری که در لهستان دفن شده است ظاهراً شامل اقلام مذهبی دزدیده شده از سراسر جهان به عنوان مدرکی در حمایت از نظریه نژادپرستانه هیتلر است.

  قیمت بیت کوین، امروز 1401/01/02

این نامه پس از 10 سال مشورت فرقه فراماسونری به بنیاد پل سیسیلی در آلمان تحویل داده شد.

“بر اساس مذاکراتی که با فراماسونری داشتیم، شرایط نامه این بود که مطمئن شویم هر کسی که با آنچه در نامه گفته شده ارتباطی داشته باشد – به خصوص افسر S.” “S. Wafen – مرده است.”

فرماندیاک گفت که این نامه توسط پنج موسسه در آلمان از جمله دپارتمان تاریخ هنر در دانشگاه جی کیتینگن تایید شده است.

وی افزود: می خواستیم نامه را به مناسبت صدمین سالگرد استقلال لهستان که مصادف با یکصد و دهمین سالگرد تأسیس فرقه فراماسونری در آلمان بود، باز کنیم. آنها می خواهند گنج ها را به صاحبان اصلی خود بازگردانند.»

فرمانیاک تصریح کرد: امکان بازگرداندن گنج به همه وجود ندارد، اما قصد ما این است که تا جایی که بتوانیم این اموال را به صاحبان اصلی آن برگردانیم.

این بنیاد در حال تحقیق در مورد مکان هایی است که این دارایی ها در آنجا ذخیره می شوند.

جوانا لامپرسکا، مورخ، می گوید: «این خاطرات به خودی خود یک اثر تاریخی ارزشمند است که اطلاعات زیادی را در مورد آنچه در این نقطه از جهان در پایان جنگ جهانی دوم رخ داد، آشکار می کند. همچنین بسیار جالب است که بدانید قرار بود این همه گنج در کجا پنهان شوند. اما به نظر من در جاهایی که در این نامه ذکر شده گنجی پیدا نمی شود. این افراد اگر واقعاً می دانستند گنجی در این مکان ها وجود دارد، واکنش متفاوتی نشان می دادند.

منبع: پست روزانه
ترجمه: سایت فرادید

  چگونه از شر چربی های صورت خلاص شویم؟

دیدگاهتان را بنویسید