افزایش 22 درصدی تولید خودرو در سایپا در آبان 1400/6 درصد افزایش تولید نسبت به مدت مشابه سال قبل

مدیرعامل سایپا از افزایش تولید این گروه خودروسازی در آبان ماه سال گذشته خبر داد و 8 هزار و 400 دستگاه نسبت به مدت مشابه سال گذشته 8 ماه را پشت سر گذاشت.

افزایش 22 درصدی تولید خودرو در سایپا در آبان 1400/6 درصد افزایش تولید نسبت به مدت مشابه سال قبل

بر اساس گزارش ها زمان اخبار به گزارش سایپانیوز، سید جواد سلیمانی گفت: گروه خودروسازی سایپا با وجود موانع جدی بر سر راه تولید، مشکلات ناشی از تحریم های بین المللی و محدودیت های کرونایی در آبان ماه 1400 موفق به تولید 37 هزار و 375 دستگاه خودرو با رشد شد. نسبت به آبان ماه سال گذشته 22 درصد را به ثبت رساند.

سلیمانی گفت: در آبان ماه سال 99 تولید انواع خودرو در گروه خودروسازی سایپا 30 هزار و 627 دستگاه بوده و در آبان ماه امسال موفق شدیم آن را به نزدیک به 7 هزار دستگاه برسانیم.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با بیان اینکه برخی مشکلات داخلی به ویژه تامین قطعات مانع تولید است، افزود: مقایسه آماری تولید خودرو در این گروه خودرویی در 8 ماهه اخیر با سال گذشته نیز نشان می دهد که سایپا نیز در این مدت 6 درصد رشد تولید را به ثبت رساند.

سلیمانی تصریح کرد: سایپا از ابتدای سال گذشته تا پایان آبان ماه 1399، 266 هزار و 976 دستگاه خودرو تولید کرده که در 8 ماه گذشته از 1400 دستگاه، بیش از 283 هزار و 330 دستگاه خودرو بوده است.

وی در پایان گفت: با توجه به برنامه ریزی های وزیر صنعت، معدن و تجارت، اقداماتی برای تحقق اهداف تعیین شده انجام شده است و امیدواریم با موانع و حمایت های لازم، روند افزایش تولید سایپا در ماه های باقی مانده از سال ادامه دهید.

  تاریخچه مداوم تجارت در پایتخت

دیدگاهتان را بنویسید