افزایش 1000 مگاواتی در مصرف برق کشور

معاون برنامه ریزی و نظارت بر حراست شبکه برق گفت: از ابتدای صبح تاکنون مصرف برق کشور هزار مگاوات افزایش یافته و پیش بینی می شود به 69 هزار مگاوات برسد.

افزایش 1000 مگاواتی در مصرف برق کشور

من گزارش میدم زمان خبریبا توجه به افزایش دمای هوا امکان ثبت رکوردهای مصرف بالاتر برق در کشور وجود دارد. به گزارش توانیر، افزایش دمای هوا باعث افزایش مصرف برق در کشور شده است. با توجه به شرایط اعلام شده امکان ثبت رکوردهای بالاتر در مصرف برق منتفی نیست.

در شرایط کنونی و با توجه به نیاز روزافزون مصرف برق در کشور به تداوم ارائه خدمات و تامین برق پایدار به ویژه در مناطق جنوبی کشور که برق نیروی حیاتی است، همه هموطنان می توانند ما را در جهت پایداری برق یاری کنند. شبکه، از آن به درستی استفاده کنید.

سخنگوی صنعت برق در 30 تیر 1401 گفت: مصرف برق در ساعات پیک به 68 هزار و 107 مگاوات رسید و در صورت تداوم روند مصرف امروز، در صورتی که میزان عرضه نیروگاه ها در کشور کمتر از این مقدار باشد، این رقم به بیش از 69 هزار مگاوات خواهد رسید. و لازم است مشترکین در ساعات پیک مصرف که از ساعت 12 بعد از ظهر شروع می شود و تا ساعت 18 ادامه دارد از دستگاه های کم مصرف کمتری استفاده کرده و دمای کولرهای گازی را روی 25 درجه تنظیم و از سرعت پایین استفاده کنند. کولرهای آبی

اردشیر ملاعتی، معاون برنامه ریزی و نظارت بر امنیت شبکه برق گفت: مصرف برق نسبت به سال های گذشته افزایش یافته است. دیروز پیک تاریخی مصرف برق به 68 هزار و 937 مگاوات رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 9.4 درصد افزایش داشت. از ابتدای صبح تاکنون هزار مگاوات مصرف برق در کشور افزایش یافته است.

  5500 کارگاه ساختمانی در حال ساخت در کشور

معاون برنامه ریزی و نظارت بر امنیت شبکه برق افزود: با توجه به اینکه مصرف برق به 67 هزار مگاوات رسید، پیش بینی می شود این رقم به 69 هزار مگاوات برسد. اما تاکنون قطعی برق نداشته ایم و این روند طبق برنامه ادامه خواهد داشت.

روز گذشته سازمان هواشناسی اعلام کرد دمای هوای تهران در روز جمعه به 41 درجه می رسد که در سراسر کشور مشاهده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید