افزایش کودک آزاری در کشور جامعه 24

خبر مرکزی- رئیس دفتر آسیب دیدگان اجتماعی سازمان اجتماعی کشور با تاکید بر اینکه شایع ترین نوع کودک آزاری کودک آزاری از نوع «غفلت» است، تصریح کرد: اگر مردم متوجه کودک آزاری شدند سریعا مراتب را به سامانه اطلاع دهند. اورژانس 123 و نسبت به موضوع بی تفاوت نباشید. ; ما قول می دهیم که اطلاعات تماس گیرنده کاملاً “محرمانه” نگه داشته خواهد شد.

محمدرضا حیدرهایی با اشاره به روز جهانی پیشگیری از کودک آزاری گفت: از ابتدای سال 1401 تاکنون 21 هزار و 406 مورد کودک آزاری از طریق خط 123 اورژانس اجتماعی گزارش شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش چندانی نداشته است. .

وی ادامه داد: اگر به نظر می رسد تعداد موارد کودک آزاری در یک تا دو سال اخیر افزایش یافته است به دو دلیل است. در زمان شیوع ویروس کرونا، برخی از مردان شغل خود را از دست دادند و زمان حضور در خانواده افزایش یافت و شاید این افزایش زمان حضور در خانواده، اختلافات خانوادگی را افزایش داد و از سوی دیگر، آگاهی مردم از خدمات 123 افزایش یافت. کیس می تواند در افزایش تماس ها موثر باشد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در پاسخ به این سوال که طبق گزارش های موجود شایع ترین نوع کودک آزاری چیست؟ وی بیان کرد: علاوه بر آزار جسمی، جنسی و روانی کودکان در رده کلی کودک آزاری، موضوع بی توجهی نیز یکی از موارد کودک آزاری است که شایع ترین نوع کودک آزاری ناشی از بی توجهی است.


بیشتر بخوانید: هشدار به والدین وبلاگ نویسانی که به دنبال لایک برای فرزند خود هستند

  نقش عوارض صادراتی غدیر نی ریز

حیدرهای با اشاره به اینکه بیشتر مداخلات سازمان اجتماعی در مورد کودک آزاری از طریق تماس همسایگان یا اقوام با تلفن 123 انجام می شود، گفت: اغلب افراد خشونت را آسیب جسمی می دانند و اگر پدری فرزند خود را به شدت تنبیه کند، آن را آسیب جسمی می دانند. . اما پدری که صبح از خانه خارج می شود و مجبور است فرزندش را تا عصر تنها بگذارد و به دلیل مشکلات اقتصادی چندین شیفت کار کند، کودک آزاری محسوب نمی شود.

به گفته وی، طبق آمار، بیشترین گزارش کودک آزاری از سوی همسایگان به شماره 123 است.رئیس خدمات آسیب دیدگان اجتماعی سازمان اجتماعی کشور تاکید کرد: در صورت مشاهده کودک آزاری مردم بلافاصله مراتب را به اورژانس 123 اطلاع دهند و خودداری کنند. بی تفاوتی نسبت به مشکل، قول دادن به اینکه اطلاعات تماس گیرندگان کاملاً محرمانه باقی می ماند و مردم فقط می دانند که ممکن است دچار مشکل شوند یا فردی که مرتکب خشونت می شود مزاحم مردم می شود، از تماس با 123 خودداری نکنید. زیرا تمامی اطلاعات افراد محرمانه باقی می ماند.

حیدرهای گفت: اگر کودکی در معرض آسیب باشد تیم های امداد اجتماعی اورژانس وارد عمل می شوند. اگر ماهیت آسیب به گونه ای باشد که ایمنی کودک در خطر باشد، طبق قانون حمایت از حقوق کودک، کودک باید فوراً از صحنه خطر خارج شود و حتی ممکن است از حضانت محروم شود.

2022-11-21 04:49:52

دیدگاهتان را بنویسید