افزایش قیمت دلار

بازار ارز در روز یکشنبه به ثبات نسبی خود ادامه داد. پس از سه وقفه مهم و قابل توجه در کانال، قیمت دلار در ماه گذشته برای چند روز نرخ این ارز بود که در حدود 27850 تا 28050 حجم تثبیت شد.

تحلیلگران ارزی نسبت به این ثبات قیمت در پی کاهش شدید اخیر خوشبین هستند. در مقابل این ثبات قیمتی، فعالان بازار ارز نیز دو جبهه مختلف کاهش و افزایش را تشکیل دادند.

قیمت دلار در دومین روز هفته جاری به 28 هزار تن رسید. دیروز یکشنبه 2 بهمن ماه، بازار ارز تهران عملکرد چشمگیری نداشت. معامله گران فارکس که از ابتدای روز تا حوالی ظهر دیروز معاملات خود را با نرخ ارز از روز شنبه (27 هزار و 950 تن) آغاز کردند، این رقم را بدون تغییر دیدند اما در اواخر روز قیمت شاخص بازار ارز اندکی 50 تن افزایش یافت. . و معاملات ارزی در بازار آزاد یکشنبه شب در سطح قیمت 28 هزار تن انجام شد.

برخی کارشناسان و تحلیلگران بازار ارز تهران با اشاره به ثبات نرخ 27 هزار تومانی اسکناس آمریکا پس از فروپاشی کانال در ماه گذشته، معتقدند این ثبات نرخ ارز می تواند نشانه مهمی برای آینده ارز در بازار تهران باشد. .

این افراد همچنین ادعای خود مبنی بر اینکه دلار پس از کاهش چشمگیر و قابل توجه ناشی از اخبار سیاسی، در سکوت آخرین مذاکرات هسته ای افزایش نیافته و در مرز شبکه های 27 و 28 هزار تومانی افول جامعه تثبیت شده است، توجیه می کنند. و معامله گران آینده بازار ارز تهران است. این در حالی است که در مواجهه با روند اخیر قیمت دلار، معامله گران ارز تهران به دو گروه مختلف تقسیم شده اند.

  آمار فوت شدگان از تاج امروز 1401/01/30

گروه اول که تحلیلگران آن را افزایش می‌نامند، معتقدند دلار برای سطوح پایین‌تر قیمت پایین نمی‌آید و احتمال عبور نرخ ارز از سطح حمایتی 27 هزار و 500 تنی و ورود به کانال‌های پایین‌تر ضعیف است.

آنها همچنین برای جبران خسارات وارده به دارایی های خود در جریان رکود اخیر که تاکنون شکست خورده است، برای افزایش قیمت ها تلاش کرده اند.

البته برخی از تحلیلگران بازار ارز معتقدند که این افراد در عملیات تخلیه که اکثر معامله گران دارایی های دلاری خود را به ریال تبدیل کرده اند، نقش خریدار را بر عهده گرفته اند و این سوگیری های فزاینده با هدف حفظ سرمایه آنها صورت می گیرد.

از سوی دیگر، گروه دیگری از معامله گران بازار ارز تهران که کارشناسان آن را جبهه نزولی می خوانند، بر اساس شواهد بازار از جمله افت محسوس حجم معاملات و ثبات نسبی نرخ ارز در روزهای اخیر، بر این باورند که بازار ارز ممکن است. شاهد کاهش های دیگر در آینده باشید.

این افراد با مثبت دانستن سیگنال های سیاسی موجود و با اشاره به صحبت های روز گذشته کارکنان دستگاه های بازارساز مبنی بر افزایش حجم تزریق ارز به بازار تهران در ماه های آینده، معتقدند دلار نرخ ارز طولانی نخواهد شد. تحلیلگران ارزی نیز نزولی این کاهش را شدیدتر از افزایش می دانند.

قیمت سکه امامی نیز در بازار روز یکشنبه افزایش یافت. قیمت هر قطعه از این فلز گرانبها در معاملات روز گذشته با 100 هزار تن افزایش نسبت به نرخ روز شنبه به 100 میلیون و 520 هزار تن رسید.

  تاثیر کمبود ویتامین D بر عملکرد مغز

دیدگاهتان را بنویسید