افزایش شدید تعداد بیماران روزنامه کرونا در ایران

یکی از اعضای سازمان بیماری های عروق کرونر کشور گفت: آمارها نشان می دهد که میزان ابتلا به بیماری های عروق کرونر قلب به سرعت در حال افزایش است و زمانی که تعداد بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب بسیار افزایش یابد، طبیعتا تعداد بستری شدن در بخش مراقبت های ویژه افزایش می یابد. کمیته تحقیقات

پیام طبرسی، یکی از اعضای کمیته علمی ایالتی کرون در مورد شیوع Omicron گفت: همانطور که انتظار می رفت، سویه Omicron با شروع گسترش به طور تصاعدی در حال رشد است. بر اساس آمار روزهای اخیر، تعداد بیماران تاج دار هر روز حدود 40 تا 50 درصد افزایش می یابد و پیش بینی می کنیم تعداد بیماران به 5 رقم برسد.

وی افزود: البته باید در نظر داشت که چنین اعداد و ارقامی چندان دقیق نیست، زیرا بسیاری از مواقع وقتی فردی از یک گروه 10 یا 12 نفره تست مثبت می دهد، افراد دیگر برای انجام تست تاج مراجعه نمی کنند. . ; بنابراین نمی توان به این آمار اعتماد کرد اما آمار نشان می دهد که میزان ابتلا به این بیماری به شدت در حال افزایش است و زمانی که تعداد بیماران تا این حد افزایش یابد طبیعتا میزان بستری شدن در بخش مراقبت های ویژه افزایش می یابد.

خوشبختانه هنوز میزان مرگ و میر افزایش قابل توجهی نداشته است، اما می توان پیش بینی کرد که طی دو هفته آینده شاهد افزایش نسبی بستری ها باشیم. امیدواریم این افزایش چشمگیر نباشد اما وضعیت غیرقابل پیش بینی است.

یکی از اعضای کمیته ملی علوم کرونا گفت که تعداد قربانیان در روزهای اخیر رو به کاهش بوده است و به افراد مسن مبتلا به بیماری های زمینه ای و در کل جامعه می رسد و مرگ و میر در حال افزایش است.

  همدست دزد دزدی میلیاردی را فاش کرد!

او در مورد کنترل omicron در جامعه گفت: «دنیا به طور کلی نتوانسته است با Omicron ها مقابله کند. همانطور که در ایالات متحده و اروپا که سیستم های کنترل و نظارت بسیار قوی تر از ما دارند، به دلیل تکثیر زیاد آن در کنترل ویروس ناکام مانده اند.

اکنون باید مردم را تشویق کنیم که در اسرع وقت با نوبت سوم واکسینه شوند تا بتوان مرگ و میر را کنترل و کاهش داد و برای کاهش سرعت شیوع بیماری، ماسک بزنند.

یکی از اعضای کمیته علمی ایالتی کرون گفت: اما هیچ نمونه موفقی در دنیا وجود ندارد که انتظار داشته باشیم این بیماری با محدودیت کنترل شود. ستاد ملی باید درباره محدودیت ها تصمیم گیری کند و همانطور که دیروز اعلام شد وزیر کشور گفت اگر شیوع بیماری در جامعه شدیدتر شود، محدودیت ها را به جامعه برمی گردانیم.

طبرسی با اشاره به راهکارهای افزایش نرخ واکسیناسیون در کشور گفت: مشوق هایی برای تشویق مردم به واکسیناسیون بیشتر موفقیت آمیز خواهد بود. البته انتظار داریم افراد بیشتری برای واکسیناسیون مراجعه کنند، زیرا در روزهای اخیر تعداد بیماران افزایش یافته است.

عده ای فکر می کردند که تاج تمام شده و آمار کاهش یافته و نیازی به دوز سوم نیست. اکنون بهترین زمان برای ویزیت و دریافت نوبت سوم واکسیناسیون است تا بتوانیم اوج سبک تری داشته باشیم.

وی با اشاره به وضعیت کنونی نظام پزشکی و آمادگی کادر پزشکی برای برخورد با پیک جدید، گفت: دو سال است که کادر درمانی تحت فشار هستند و دو سه ماه فرصت داشتند تا استراحت کنند. وی ادامه داد: مهمترین موضوع در حال حاضر وضعیت نیروی کار است، پرستاران و پزشکان خسته هستند، از طرفی تحت فشار شدید افکار عمومی هستند، انگیزه کادر پزشکی دیگر با انگیزه سال 98 نیست. .

  دولت باید از انباشت کالا دست بردارد/ لزوم رای گیری به طرح تحول اقتصادی

یکی از اعضای کمیته علمی ملی تاج و تخت با اشاره به پیش‌بینی‌های ماه‌های آینده گفت: «هنوز برای پیش‌بینی وضعیت اوج در ماه‌های آینده زود است». پیشرفت ویروس بستگی به رفتار ما دارد و چندان قابل پیش بینی نیست و باید دید در آینده این همه گیری چگونه توسعه خواهد یافت.

دیدگاهتان را بنویسید