افزایش روزانه نرخ دلار

طی هفته گذشته، دلار در سیستم بازار متشکل حدود 3 درصد افزایش داشته است. با افزایش شکاف نرخ ارز بین معاملات بازار آزاد و سیستم های معاملاتی پول ملی، سیاست های حمایتی نهادهای ایجاد بازار تغییر کرد.

در این راستا، این نهادها به دنبال کنترل نرخ ارز بودند تا شکاف بین داده های رسمی و بازار غیررسمی را کنترل کنند و نرخ رشد نرخ ارز را با تورم متعادل کنند.

هر برگ اسکناس دلاری بازار متشکل که در روزهای ابتدایی هفته با قیمت های اولیه 26 هزار جلد فروخته شد، در آخرین روزهای هفته گذشته با رشدی حدود 2.88 درصدی در مقابل 27027 حجم معامله شد.

سکه طلای تازه طراحی که از اواسط هفته گذشته وارد روند نزولی جدیدی شد و در راستای همین روند به کانال 14 میلیون تومان بازگشت، در آخرین روزهای هفته گذشته به فعالیت خود در آخرین پله کانال پایان داد. ارزش هر قطعه سکه طلای امامی در روز پنجشنبه 19 خرداد به 14 میلیون و 950 هزار تن رسید. بازار سکه و ارز در هفته گذشته دو روند متضاد را ثبت کردند.

برخلاف روند صعودی دلار در معاملات هفته گذشته و رشد حدود 3 درصدی، قیمت سکه طلا در معاملات اواسط هفته دچار شکست قیمتی و یک کانال برگشتی شد. هر اسکناس دلاری در بازار متشکل از معاملات روزهای ابتدایی هفته گذشته با 26 هزار و 270 حجم آغاز به کار کرد.

افزایش قیمت دلار در معاملات هفته گذشته به صورت روزانه اتفاق افتاد، به این معنی که نرخ سود افزایشی در روز جدید نسبت به نرخ روز گذشته تقریباً 150 تا 300 تن افزایش یافت.

  محکومیت یک معلم اهل اشنویه به دلیل انجام کار خدماتی

روند صعودی مذکور به گونه ای ادامه یافت که در روز چهارشنبه 18 خردادماه، دلار بازار متشکل برای ورود به کانال 27 هزار تومان آماده شد و به 26 هزار و 945 تومان رسید. در نهایت این اتفاق در جریان معاملات روز پنج شنبه 19 خرداد ماه با معامله هر اسکناس دلاری در این سامانه به مبلغ 27 هزار و 27 رقم رخ داد.

اما معامله گران سکه روند متفاوتی را مشاهده کردند. هر قطعه سکه امامی در نخستین روزهای هفته گذشته در سطوح قیمتی نیمه اول کانال 15 میلیون تومان آغاز به کار کرد. اما در اواسط هفته با کاهش نسبی قیمت اونس جهانی طلا در کنار کاهش حباب قیمت سکه، قیمت این کالای سرمایه ای به کانال 14 میلیون تومان بازگشت و 14 معامله شد. میلیون 920 هزار تومان . .

به گفته بسیاری از تحلیلگران بازار تهران، انتقال سرمایه از دلالان به بازار ارز شاید یکی از دلایل کاهش حباب قیمت سکه باشد. تفاوت بین ارزش ذاتی و قیمت معامله شده یک کالا در بازار را حباب قیمت آن کالا می گویند.

یکی از نکات قابل توجه بازار در روزهای پایانی هفته، ایجاد صف خرید دلار در مقابل صرافی های دارای سهمیه فروش ارز است. تقاضا برای ارز دولتی پس از تفاوت نرخ دلار در سیستم بازار متشکل با ارقام معامله شده در بازار غیررسمی افزایش یافت.

اگرچه طبق قانون بانک مرکزی همه افراد ملزم به ارائه مدارکی مانند گذرنامه و بلیط هواپیمای خارجی برای دریافت ارز دولتی هستند، اما برخی از تحلیلگران معتقدند برخی از افرادی که در صف خرید دلار هستند، کاندیدای واقعی نیستند و در حال خرید دلار برای کسب درآمد هستند. یک سود

  چرا هرس کردن دوستان بسیار رایج است؟

نمودار قیمت دلار

دیدگاهتان را بنویسید