افزایش دمای هوا از فردا در برخی مناطق کشور

صادق ضیائیان گفت: پیش بینی که در 22 ارديبهشت وی بر اساس نقشه های هواشناسی و آینده نگر نشان می دهد که امروز پنج شنبه (21 اردیبهشت ماه) در استان های اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی، کردستان، زنجان، قزوین، استان های ساحلی دریای خزر، خراسان شمالی، خراسان شمالی و … ارتفاعات پروزاین البرز، تهران و سمنان در ساعاتی دیگر طوفان باران گاهی رعد و برق، باد شدید مناطق موقت گاهی غبارآلود و تگرگ پیش بینی می شود.

وی افزود: روز جمعه (23 اردیبهشت) علاوه بر مناطق مذکور در استان های همدان، مرکزی، قم، قزوین، تهران، البرز، سمنان و نیمه شمالی خراسان رضوی نیز برنامه ریزی شده است.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران آب و هوا وی با بیان اینکه شدت بارش در این دو روز در خراسان شمالی و خراسان شمالی بوده است، گفت: در روزهای یکشنبه (26 اردیبهشت) و دوشنبه (26 اردیبهشت) در نیمه شمالی اردبیل، استان های آذربایجان شرقی و غربی بارندگی نخواهد بود.

ضیائیان ادامه داد: روزهای پنجشنبه و جمعه شرایط برای تشکیل گرد و غبار در عراق مهیا است به طوری که همچنان در برخی نقاط استان های واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، مرکز و استان های واقع در شمال و جنوب مشاهده می شود. دامنه های البرز مرکزی «این پدیده همراه با کاهش دید و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می شود.

وی خاطرنشان کرد: طی این دو روز در جنوب و شمال شرق کشور وزش باد شدید پیش بینی می شود و در برخی نقاط این مناطق مناطق مستعد به ویژه در منطقه زابل وزش باد و گرد و خاک پیش بینی می شود.

  فصل هشتم خندوانه با وعده های جدید رامبد جوان

افزایش دمای هوا از فردا در برخی مناطق کشور

رئیس مرکز ملی پیش بینی هوا و مدیریت بحران کشور افزود: در خصوص دمای روز شنبه افزایش دما را خواهیم داشت، ابتدا در استان های شمال غرب و سواحل دریای خزر و استان های دامنه جنوبی البرز مرکزی و در روز شنبه افزایش دما خواهیم داشت. روز یکشنبه در شمال شرق افزایش دما تا روز سه شنبه ادامه دارد و خلیج فارس و تنگه هرمز نیز تا روز شنبه مواج خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید