افزایش خطر مرگ با افزودن نمک به غذا

جامعه 24- یکی از مشکلاتی که مردم در سرتاسر دنیا دارند این است که فوراً به غذا نمک اضافه می کنند بدون اینکه مزه آن را بچشند با وجود اینکه خود مواد دارای نمک هستند و در حین پخت نمک نیز اضافه می شود.

به گزارش Society 24، اخیراً مطالعه ای در انگلستان انجام شده است که نشان می دهد افزودن نمک به وعده های غذایی پس از پختن، ارتباط مستقیمی با مرگ زودرس دارد.

این مطالعه که بر روی بیش از 500000 بزرگسال انگلیسی انجام شده است، نشان می دهد کسانی که به غذای خود نمک اضافه می کنند، عمر کوتاه تری نسبت به کسانی دارند که نمک نمی زنند و بیشتر در معرض ابتلا به بیماری ها و سکته های مختلف هستند.

افزایش خطر مرگ با افزودن نمک به غذا

در همین راستا، ScienceDaily گزارشی منتشر کرد که نشان می‌دهد یک مطالعه 9 ساله توسط محققان دانشکده بهداشت عمومی و پزشکی گرمسیری دانشگاه تولان در نیواورلئان نشان داد که در مقایسه با افرادی که هرگز یا به ندرت به غذای خود نمک اضافه کردند، خطر ابتلا به زودرس مرگ در کسانی که همیشه به دنبال نمک مصرف شده بودند 28 درصد بیشتر بود.

نکته جالب‌تری که از این مطالعات به دست آمد این بود که امید به زندگی در میان افرادی که همیشه به غذای خود نمک اضافه می‌کردند در مقایسه با افرادی که هرگز نمک نمی‌زدند کمتر بود. در واقع در سن 50 سالگی، 1.5 و 2.28 سال از امید به زندگی زنان و مردان نمک دوست کاهش می یابد.

افزایش خطر مرگ با افزودن نمک به غذا

این مطالعه عوامل دیگری را که می‌توانند بر نتیجه تأثیر بگذارند، مانند سن، جنسیت، قومیت، شاخص توده بدنی، سیگار کشیدن، مصرف الکل، فعالیت بدنی، رژیم غذایی و شرایط پزشکی مانند دیابت، سرطان و بیماری‌های قلبی مورد بررسی قرار داد.

  تاخیر در تحویل خودرو کرمان موتور

بیشتر بخوانید: فواید و مضرات لبنیات


همانطور که محققان می گویند، افزودن نمک به غذا در سر سفره یک رفتار رایج غذایی است. در رژیم غربی، نمک اضافه شده به غذا 6 تا 20 درصد کل نمک مصرفی روزانه را تشکیل می دهد. در این مطالعه، محققان به چیزهای دیگری نیز دست یافتند، از جمله اینکه خطر مرگ زودرس و امید به زندگی در افرادی که میوه و سبزیجات در رژیم غذایی خود داشتند کاهش یافت، زیرا میوه ها و سبزیجات منابع اصلی پتاسیم هستند.

افزایش خطر مرگ با افزودن نمک به غذا

دانشمندان و پزشکان معتقدند که تاثیر نمک اضافی بر فشار خون عامل اصلی مرگ زودرس است. افرادی که به طور منظم به غذای خود نمک اضافه می کنند، به ویژه در معرض خطر مرگ ناشی از سکته مغزی یا بیماری قلبی هستند.

افزایش خطر مرگ با افزودن نمک به غذا

دلایل مضر بودن نمک

به گزارش جامعه ۲۴، نمک در واقع به طور مستقیم بر فشار خون تاثیر می گذارد، بنابراین احتمال سکته و حمله قلبی را در افراد افزایش می دهد. جالب اینجاست که بسیاری از کسانی که این حملات را داشتند اظهار داشتند که هرگز به غذای خود نمک اضافه نکرده اند.

این مشکل باعث شد که تحقیقات شکل دیگری به خود بگیرد و پس از تحقیقات فراوان محققان به این نتیجه رسیدند که میزان سدیم و نمک موجود در فست فود یا فست فود و غذاهای فرآوری شده می تواند بسیار خطرناک باشد.

2022-08-06 06:49:02

دیدگاهتان را بنویسید