افزایش خطر سکته مغزی با تغییر ساعت رسمی مهمانی ها ؟!

بررسی ها نشان می دهد تغییر ساعت رسمی کشور می تواند بهره وری مردم را کاهش دهد. از طرفی تغییر ساعت می تواند خطر تصادفات رانندگی را افزایش داده و سلامت افراد جامعه را به خطر بیندازد. اتحادیه اروپا یک نظرسنجی در میان شهروندان خود انجام داد و دریافت که بیش از 80 درصد از پاسخ دهندگان می خواهند تغییر ساعت را لغو کنند.

گاهی اوقات تصمیم برای تغییر ساعت کار در کشورها می تواند یک موضوع سیاسی باشد. تمام نقاط چین، علیرغم وسعتشان، بر اساس ساعت پکن کار می کنند. این تصمیم توسط مائو در سال 1949 به منظور ایجاد وحدت در کشور اتخاذ شد. برای ساکنان سین کیانگ، غربی ترین نقطه چین، خورشید گاهی اوقات فقط در ساعت 10 صبح طلوع می کند.

برای نزدیک به سه سال، تا سال 2018، کره شمالی منطقه زمانی خود را داشت که نیم ساعت از همسایه جنوبی خود عقب بود و تمایلات انزواطلبانه خود را حفظ کرد.

اما بیشتر کشورها دلایل عملی برای دستکاری زمان دارند. حدود 70 کشور در سراسر جهان که بیشتر آنها در ایالات متحده و اروپا هستند، در ماه های تابستان از تغییر ساعت استفاده می کنند. ساعات کاری اکثر آمریکایی ها (به جز آریزونا و هاوایی که از تغییر ساعت صرف نظر کرده اند) این هفته دوباره کاهش می یابد. اما آیا این واقعا ضروری است؟

در قرن هجدهم، بنجامین فرانکلین ایده جابجایی ساعت ها را در تابستان به سمت جلو آورد، اما این در طول جنگ جهانی اول اتفاق افتاد. بریتانیا، فرانسه و آلمان محاسبه کرده‌اند که اضافه کردن یک ساعت به بعد از ظهر می‌تواند در مصرف زغال سنگ صرفه‌جویی کند که به نوبه خود می‌تواند به جنگ کمک کند. مزایای دیگر بعداً مشخص شد.

  اعلام تاریخ اکران سریال Drunk Love

افزایش ساعات کاری روزانه می تواند با تشویق خریداران به ماندن بیشتر در بیرون از خانه، هزینه مصرف کننده را افزایش دهد.

با این حال، تغییر ساعت محبوب نیست. پارلمان اروپا در سال 2019 به توقف تغییر ساعت از سال 2021 رای داد (اگرچه مشکل اپیدمی تاج، اجرای آن را به تاخیر انداخته است). اتحادیه اروپا از طریق نظرسنجی از شهروندان خود نزدیک به 5 میلیون پاسخ دریافت کرد.

بیش از 80 درصد از پاسخ دهندگان می خواستند ساعت را تغییر دهند و به دلایل خوب، اگرچه این امر به طور قطعی ثابت نشده است، بسیاری از دانشمندان معتقدند که تغییر ساعت باعث اختلال در ریتم بیولوژیکی بدن می شود.

این می تواند خطر حمله قلبی و سکته را افزایش دهد. از سوی دیگر، تغییر ساعت نیز می تواند خطر تصادفات رانندگی را افزایش دهد، زیرا افرادی که در روز عادت به رانندگی دارند، به طور ناگهانی مجبور به رانندگی در شب می شوند (یا برعکس).

تغییر ساعت نیز می تواند بهره وری را کاهش دهد. شاید ناامید کننده ترین چیز در مورد تجارت این باشد که کشورها ساعات کاری خود را در زمان های مختلف تغییر می دهند.

بیشتر بخش‌های اروپا در اول اکتبر کاهش می‌یابند. هر شرکت اروپایی که با محدودیت زمانی آمریکا کار می کند باید برنامه کاری کارکنان خود را یک ساعت به تعویق بیندازد و از روز دوشنبه این روند را رها کرده و به روال قبلی خود باز خواهد گشت.

آیا ساعت تابستانی تغییر می کند؟ هیچ نشانه ای مبنی بر لغو تغییر ساعت توسط اتحادیه اروپا وجود ندارد.

  اعلام زمان جدید بازیهای آسیایی ساحلی چین

در ایالات متحده، یک گروه دو حزبی از سناتورها لایحه‌ای به نام قانون حفاظت از خورشید در سال 2021 ارائه کردند که در آن زمان تابستان در طول سال حفظ می‌شود. اما او چندان موفق نبود. 19 مجلس ایالتی قوانین مشابهی را تصویب کرده اند، از جمله ایالت های کالیفرنیا، فلوریدا و واشنگتن.

اما عدم تایید کنگره به این معناست که مردم این ایالت ها نیز باید ساعت خود را به عقب برگردانند. بنابراین تغییر ساعات تابستانی هنوز تمام نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید