افزایش جرم و جنایت و بی کفایتی پلیس در ایالات متحده

پلیس نیویورک آمار جرم و جنایت نسبت به سال 2021 افزایش یافته است. این شامل افزایش 46.7 درصدی در سرقت های معمولی، افزایش 54 درصدی در سرقت های بزرگ و افزایش 14.9 درصدی در گزارش های تجاوز جنسی است.

نرخ قتل نسبت به سال گذشته 13.1 درصد کاهش یافته است، اما نرخ قتل در نیویورک همچنان 9.2 درصد نسبت به دو سال قبل افزایش یافته است.

سی ان ان گزارش می دهد که پس از سه دهه کاهش جرم و جنایت، این میزان جرم در نیویورک در سال 2020 روند صعودی وجود دارد.

مقامات این افزایش را به ترکیبی از عوامل، از جمله تغییرات در قوه قضاییه، مانند اصلاح قانون پادمان های نیویورک و معرفی سلاح های قاچاق و غیرقانونی نسبت می دهند.

گروه‌های تسلیحاتی و جرم‌شناسان می‌گویند عدم قطعیت ایجاد شده توسط همه‌گیری ویروس کرونا باعث افزایش جرم و جنایت در نیویورک شده است.

به گفته اریک آدامز، شهردار نیویورک، مشکلات اقتصادی و اجتماعی ناشی از این بیماری همه گیر به افزایش جرم و جنایت کمک کرده است.

به گفته وی، تعداد افرادی که از ابتدای شیوع بیماری همه گیر خانه های خود را از دست داده اند “به میزان قابل توجهی” افزایش یافته است.

در ژانویه، آدامز یک طرح جامع برای مبارزه با جرم و جنایت در نیویورک را اعلام کرد. این طرح شامل افزایش گشت‌های پلیس، تأمین منابع برای واحد توقیف پلیس، فناوری جدید برای جلوگیری از ورود غیرقانونی سلاح گرم و ایجاد شغل برای ساکنان در معرض خطر است. مقامات شهر همچنین نام واحد پلیس غیرنظامی جنجالی را به «تیم های امنیتی محله» تغییر دادند.

  قیمت بلیت کنسرت سال آینده چقدر است؟

بر اساس گزارش گروه ویژه جرایم نفرت پلیس نیویورک، جرایم ناشی از نفرت در این شهر تا به امروز در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 76 درصد افزایش یافته است.

افزایش جرم و جنایت و بی کفایتی پلیس در ایالات متحده

نیویورکی‌های آسیایی‌تبار به دلیل انتشار اپیدمی تاج و تخت سرزنش و مورد حمله قرار گرفته‌اند.

یک سال پس از ریاست جمهوری جو بایدن و مشکلات داخلی و بین المللی فراوان دولت وی، کارشناسان آمریکایی از افزایش بی رویه خشونت های مسلحانه مرگبار به عنوان یکی از مشکلات داخلی کشور صحبت کرده و اذعان کردند که چنین خشونت هایی در ایالات متحده از کنترل خارج شده است. .

این تیراندازی در حالی صورت می‌گیرد که دولت آمریکا برای سرکوب خشونت‌های مسلحانه تحت فشار قرار می‌گیرد و قتل‌های مسلحانه در نهایت باعث شد تا جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا روز گذشته سلاح‌های ثبت نشده را ممنوع کند.

اسلحه های گرم ثبت نشده به صورت خصوصی در ایالات متحده تولید می شوند و در پایگاه های اطلاعاتی دولتی ثبت نشده اند و شماره سریال ندارند.

بر اساس گزارش گروه آرشیو خشونت مسلحانه، مرگ و میر ناشی از سلاح گرم در ایالات متحده در سال 2021 نسبت به سال 2020 افزایش یافته است.

این سازمان غیردولتی گزارش داد که در سال 2021، 20726 مورد مرگ ناشی از سلاح گرم، از جمله خودکشی، در ایالات متحده گزارش شده است.

این گروه گفت خشونت های مسلحانه در ایالات متحده در سال 2021 شامل 693 تیراندازی دسته جمعی، کشته شدن 702 نفر و مجروح شدن بیش از 2800 نفر بوده است.

بر اساس گزارش CNN، به ازای هر 100 آمریکایی، 120 سلاح گرم وجود دارد که برای جهان باورنکردنی است.

  گفتگو با «مدیرعامل، معاونان و مدیران» ممنوع!

تعداد دقیق تسلیحات در دسترس شهروندان آمریکایی به دلیل عواملی مانند فروش غیرقانونی و سلاح های ثبت نشده مشخص نیست، اما طبق بررسی Small Arms Survey، 393 میلیون از 857 میلیون سلاح در دسترس غیرنظامیان در سراسر جهان دارای میلیون ها سلاح هستند.

دیدگاهتان را بنویسید