افزایش تولید کارخانه اسلحه سازی ایالات متحده برای صادرات بیشتر به اوکراین

جیمز تیسلت، مدیرعامل لاکهید اعلام کرد که این شرکت قصد تولید دارد سیستم های موشکی جاولین ضد تانک شما حتی بدون نیاز به فرماندهی پنتاگون در حال رشد است.

به گزارش اسپوتنیک، تیسلت در مورد افزایش تولید این سیستم ها به شورای آتلانتیک گفت: «ما قبل از نیاز به جلو حرکت می کنیم. ما قصد داریم روی این سیستم ها سرمایه گذاری کنیم. جاولین جانها را نجات می دهد و اوکراینی ها پیروز این جنگ خواهند بود.»

مارتین، مدیرعامل لاکهید گفت که این شرکت در حال بررسی حمایت از تامین کنندگان قطعات این سیستم های ضد تانک برای گسترش سریع تولید و غلبه بر کاستی های زنجیره تامین است.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا هفته آینده از کارخانه اسلحه سازی لاکهید مارتین در آلاباما بازدید خواهد کرد. سامانه های ضد تانک جاولین در این مرکز تولید می شود. از زمان آغاز درگیری در اوکراین، دولت بایدن از این سلاح ها برای کمک به مقابله با روسیه در اوکراین استفاده کرده است.

پنتاگون در بیانیه ای در 22 آوریل گفت که دولت بایدن تاکنون 3.4 میلیارد دلار به اوکراین کمک کرده است. تا به امروز بیش از 5500 سامانه ضد تانک به اوکراین ارسال شده است.

افزایش تولید کارخانه اسلحه سازی ایالات متحده برای صادرات بیشتر به اوکراین

لاکهید مارتین یک شرکت آمریکایی در زمینه هوافضا، نظامی و امنیت اطلاعات است که در سال 1995 با ادغام لاکهید و مارتین مریتا تأسیس شد. این شرکت بزرگترین پیمانکار صنعت تسلیحات در جهان است و در سال مالی 2009، 74 درصد از درآمد این شرکت از فروش تجهیزات نظامی حاصل شده است.

  متروی کرج-تهران از ریل خارج شد

دیدگاهتان را بنویسید