افزایش آنتی بادی در برابر emicron

در صورت واکسینه شدن علیه ویروس کرونا، عفونت آمیکرون ممکن است باعث افزایش سطح آنتی بادی علیه دلتاکید شود.

در یک مطالعه در خارج از آفریقای جنوبی، محققان 39 فرد مبتلا به عفونت Amicron را مورد آزمایش قرار دادند که 15 نفر از آنها در برابر این ویروس واکسینه شده بودند.

به گزارش خبر هند، به دنبال عفونت آمیکرون، آنتی بادی های ضد BA.1 در شرکت کنندگان واکسینه شده 13.6 برابر و در شرکت کنندگان واکسینه نشده 6 برابر افزایش یافت.

عفونت آمیکرون باعث افزایش آنتی بادی دلتا در شرکت کنندگان واکسینه شده 5.7 برابر و در شرکت کنندگان واکسینه نشده سه برابر شد.

افرادی که با سویه BA.1 واکسینه نشده اند، 2.2 برابر آنتی بادی های خنثی کننده سویه BA.1، همچنین 12.0 برابر آنتی بادی های خنثی کننده سویه دلتا، 9.6 برابر آنتی بادی های خنثی کننده سویه بتا، 17.9 برابر بیشتر خنثی کننده هستند. آنها 4.8 برابر کمتر BA.2 در برابر ویروس ارثی و 4.8 برابر خنثی سازی بیشتر از افراد واکسینه شده داشتند.

محققان افزودند: “این نتایج نشان می دهد که واکسیناسیون با ایمنی ترکیبی در برابر عفونت Amicron / BA.1 باید در برابر دلتا و سایر گونه ها محافظت کند.”

گزارش اخیر سازمان بهداشت جهانی نشان داد که زیرگروه های BA.4 و BA.5 چندین جهش اضافی را به دست آورده اند که ممکن است بر خواص آنها تأثیر بگذارد.

سویه های فرعی BA.4 و BA.5 شناسایی شده اند. زیرا آفریقای جنوبی هنوز در حال انجام توالی یابی ژنتیکی حیاتی است که بسیاری از کشورهای دیگر انجام آن را متوقف کرده اند، اما ویروس در حال جهش است.

  جدیدترین هیوندای i30; فقط 800 دستگاه

وی تاکید کرد: بهترین راه برای محافظت از مردم، واکسیناسیون به همراه اقدامات انجام شده برای آزمایش سلامت عمومی و اجتماعی است.

دیدگاهتان را بنویسید