اعلام محدودیت بر تاج در تهران

مقامات ریاست جمهوری در هر استان باید در مورد حدود تاج تصمیم بگیرند. اکنون استاندار تهران در گام نخست آخرین مصوبات تاج تهران را اعلام کرده است.

مصوبات تاج تهران شامل چهار بند کلی است که بر استفاده از ماسک در مراکز تجمع تاکید می کند و به مراکز واکسیناسیون اعلام می کند که نباید تعطیل شوند.

در این خبر آمده است:

1. مراکز رالی کانون اپیدمی ویروس مانند مترو، اتوبوس، بی آر تی و بازار هستند و همه باید با ماسک وارد شوند و افراد بدون ماسک نباید اجازه ورود یا تردد را داشته باشند.

2- اطلاع رسانی راهپیمایی 22 باخمن تا پایان امشب یا حداکثر صبح فردا یکشنبه اعلام می شود.

3- تا پایان بهمن ماه هیچ یک از مراکز واکسیناسیون جمعی تعطیل نشود و همه با قدرت به کار خود ادامه دهند.

4- در مورد اعتکاف ممنوعیت در شهرهای قرمز و تا حدود 20 درصد در شهرهای نارنجی و زرد مجاز است.

مدرسه و دانشگاه چطور؟

ساعتی پیش، مینو مرز، یکی از اعضای کمیته علمی ستاد ملی، دفاتر و مدارسی را برای دورکاری پیشنهاد داد.

مرز گفت پیش بینی ما این است که تا دو هفته دیگر به قله وحشتناک آمیکرون خواهیم رسید اما این روند بسیار سریع پیش می رود. به همین دلیل است که برخی از محدودیت ها باید بازگردانده شوند.

وی گفت: “با توجه به گسترش سریع این روند، باید از هر گونه انباشتگی جلوگیری کرد، محدودیت ها باید افزایش یابد، دورکاری باید دوباره برقرار شود و مدارس و دانشگاه ها باید فعلاً به طور مجازی به کار خود ادامه دهند.” مرکز فرماندهی. چگونه آن می رود.

  مهمترین کلاهبرداری های مجازی در ماه محرم چیست؟

اما در قانون تاجگذاری تهران به تعطیلی ادارات و آموزش مجازی دانشگاه ها و مدارس اشاره ای نشده است.

البته روز گذشته وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد: سویه آمیکرون برای دانش آموزان خطر چندانی ندارد. وی گفت: واقعیت این است که سویه آمیکرون خطر کمتری دارد و سرماخوردگی دارد و به همین دلیل است که امروزه هیچ کشوری در دنیا مدارس خود را با شیوع این بیماری تعطیل نکرده است.

مدارس آخرین جایی هستند که باید تعطیل شوند و ابتدا باید بازگشایی شوند، بنابراین انتظار داریم دوستان در سایر حوزه ها لزوم بازگشایی مدارس برای دانش آموزان را در نظر بگیرند و پیگیری کنند.»

این بدان معناست که نه تنها تاکیدی بر تعطیلی و آموزش مجازی نیست، بلکه این جنبه جدید برای دانش آموزان ایمن اعلام شده است.

منبع: تجارت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید