اعلام زمان پرداخت آخرین نگهداری

مدیرعامل سازمان یارانه ها اعلام کرد: بیست و هشتمین مرحله یارانه معیشتی ساعت 24 روز سه شنبه (13 اسفند) به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود.

به گفته امید حاجتی، میزان یارانه نگهداری مانند ماه های گذشته است. کمک هزینه معیشت یا یارانه بنزین مانند دوره های گذشته برای خانوارهای تک نفره 55 هزار تن، خانوارهای دو نفره 103 هزار تن، سه نفره 138 هزار تن، چهار نفره 172 هزار تن و پنج نفر و بیشتر 205 هزار تن است. تومان.

همچنین قسط پانزدهم مرحله دوم وام یک میلیون تومانی از حساب سرپرستان خانوارهای دریافت کننده این وام کسر می شود.

آیا یارانه معیشتی لغو می شود؟

این آخرین یارانه معیشتی است که امسال پرداخت می شود. اما هنوز مشخص نیست که آیا روند پرداخت یارانه نگهداری در سال 1401 ادامه خواهد داشت یا خیر.

اما برخی زمزمه ها حاکی از آن است که یارانه معیشتی و یارانه نقدی را می توان با هم ترکیب کرد و در قالب یارانه سرپرست خانوار واریز کرد.

برخی اظهارات نیز حاکی از احتمال افزایش میزان یارانه ها در سال آینده است. معاون اقتصادی رئیس جمهور پیش از این از پرداخت 800 هزار تن یارانه به خانواده های چهار نفره خبر داده بود و گفته بود احتمالا نیمی از این یارانه به صورت یارانه نقدی و نیمی دیگر به صورت کارت اعتباری به خانواده ها پرداخت می شود. برای خرید

چندی پیش معاون وزیر اقتصاد اعلام کرد که کارت جدید یارانه با کمک دستگاه های مختلف تا پایان امسال آماده می شود.

اما همانطور که هادی سبحانیان اعلام کرد، کارت جدید یارانه از سال آینده به صورت وام و یارانه شارژ و در اختیار جامعه هدف قرار می گیرد. بر اساس این اطلاعات می توان گفت که ابتدا از سال آینده می توان از کارت جدید یارانه استفاده کرد.

  نسخه متحرک «سلام ابراهیم» آماده شده است.

ثانیاً، کل قسمت اعتباری که در این کارت شارژ می شود را نمی توان به صورت نقد برداشت کرد. بلکه قرار است بخشی به صورت یارانه نقدی و بخشی به صورت وام باشد که با آن امکان خرید کالا وجود دارد. نکته سوم اینکه کارت جدید یارانه برای همه نیست و جامعه هدف خاصی دارد.

منبع: تجارت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید