اعلام آخرین رتبه بندی دانشگاه های آسیایی

تعابیر زیادی از آموزش عالی در آسیا و توسعه آن امروزه وجود دارد. زیرا دانشگاه های آسیایی پیشرفت های فوق العاده ای در زمینه تحقیق و ثبت نام داشته اند.

اما یکی از زمینه هایی که ممکن است در کوتاه مدت انتظارات بالای آسیایی ها را برآورده نکرده باشد، پیشرفت دانشگاه های آسیایی در جذب دانشجویان بین المللی است.

در حالی که کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که همه‌گیری کووید-19 می‌تواند ظهور شرق آسیا به عنوان یک مرکز منطقه‌ای برای آموزش عالی را تسریع کند، ادامه محدودیت‌های مرزی و تنش‌های ژئوپلیتیکی به این معنی است که ممکن است مدتی طول بکشد تا این قاره رقابت کند. در مورد کشورهای بزرگ انگلیسی زبان در غرب جدی باشید.

تحلیل های محققان آموزش عالی نشان می دهد که ممکن است 20 سال طول بکشد تا شاهد افزایش قابل توجه تحرک آموزش عالی در آسیا باشیم.

یکی از کشورهایی که مدت هاست با بین المللی شدن دست و پنجه نرم می کند ژاپن است و عملکرد آنها به گونه ای است که می تواند الگویی برای سایر کشورهای آسیایی باشد.

اما نقطه ضعف اصلی دانشگاه های چین دیدگاه بین المللی آنهاست. علاوه بر این، هند نیز در این زمینه با مشکل مواجه است.

در عین حال، بین المللی شدن نیرویی برای مؤسسات آموزش عالی در عربستان سعودی است. کشوری که از نظر پژوهشی نیز در حال رشد است.

سیستم رتبه بندی تایمز به تازگی رتبه بندی جدیدی از دانشگاه های آسیایی را منتشر کرده است.

آخرین رتبه بندی تایمز 616 دانشگاه از 31 کشور را فهرست کرده است. روش شناسی این رتبه بندی مشابه روش شناسی جهانی رتبه بندی دانشگاه ها است که از 13 شاخص در قالب 5 معیار آموزش (25)، پژوهش (30)، استناد (30)، درآمد صنعتی (7.5) و اعتبار بین المللی تشکیل شده است. (7.5). اما در رتبه بندی دانشگاه های آسیایی پس از محاسبه امتیازات بر اساس شاخص ها، نتایج به دست آمده را بر اساس دانشگاه های این رتبه بندی مجدداً تنظیم می کند.

  ویدئو / بخشی از "زمان جوکر" که پخش نمی شود

در این رتبه بندی کشورهای آسیایی با تعداد نمایندگان دانشگاهی آنها منتشر شده است. بر این اساس نتایج این رتبه بندی برای دانشگاه های آسیایی به شرح زیر است:

 رتبه بندی دانشگاه های آسیایی

اعلام آخرین رتبه بندی دانشگاه های آسیایی

دیدگاهتان را بنویسید