اعضای هیات داوران چهلمین جشنواره فیلم فجر را به شما معرفی می کنیم

مسعود نقاش زاده اعضای هیئت داوران بخش سودا سیمرغ را در جشنواره فجر 1400 معرفی کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی روابط عمومی جشنواره فیلم فجر، «مسعود نقاش زاده» دبیر چهلمین جشنواره فیلم فجر، «مسعود جعفری جوزانی» (فیلمنامه نویس، کارگردان و تهیه کننده)، «مجید انتظامی» (آهنگساز)، «شهاب حسینی» (بازیگر). و تهیه کننده)، «محمدعلی باشه آهنگر» (فیلمنامه نویس و کارگردان)، «محمد داودی» (مدیر فیلمبرداری)، «مهدی سجاده چی» (فیلمنامه نویس) و «پژمان لشکری ​​پور» (منتقد و تهیه کننده) را به عنوان اعضای هیئت داوران معرفی کرد. از بخش نوشابه سیمرغ جشنواره فجر 1400.

مسعود جعفری جوزانی وی متولد 1372 در ملایر است و دارای مدرک کارشناسی ارشد تولید فیلم از دانشگاه ایالتی سانفرانسیسکو است. جعفری جوزانی چهره ماندگار سینمای ایران و از پیشگامان سینمای پس از انقلاب است.

جاده های سرد، شیر سنگی، در مسیر طوفان، بلوغ و سریال عظیم تلویزیونی در چشم باد از آثار مهم این فیلمبردار است. جعفری گیوزانی به عنوان یک چهره دانشگاهی در آمریکا و همچنین در دانشکده هنر دانشگاه تهران، دانشکده صدا و سیما و مدرسه سینمایی باغ فردوس به تدریس فیلم و گرافیک پرداخته است.

مجید انتصامی او متولد سال 1326 در تهران و فارغ التحصیل کنسرواتوار برلین بود و به ایران بازگشت و به ارکستر سمفونیک تهران پیوست و در دانشگاه تهران و هنرستان عالی موسیقی به تدریس پرداخت.

او موسیقی متن بیش از صد فیلم را نوشته و با دریافت 4 سیمرغ بلورین برنده جایزه موسیقی فیلم شده است. انتصامی از برگزیدگان هشتمین همایش چهره های ماندگار در سال 1389 بود و در سال 1393 به عنوان یک جهادگر عرصه فرهنگ و هنر نشان افتخار را دریافت کرد.

  پوتین نمی تواند در قدرت بماند!

سیدشهاب الدین حسینی وی متولد 1352 در تهران است و در رشته روانشناسی تحصیل کرده و فعالیت خود را از سال 1377 در رشته های تئاتر، تلویزیون و سینما آغاز کرده است. این بازیگر در سال های اخیر علاوه بر بازیگری، کارگردانی و تهیه کنندگی مشترک با کشورهای خارجی، با آثاری چون «برای الی»، «فرق نادر از سیمین» و «فروشنده» در مجامع و جشنواره های مختلف بین المللی شناخته شده است. فعال بوده است.

حسینی در سال ۱۳۷۸ سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد را از جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم سوپراستار دریافت کرد.

او در جشنواره فیلم کن ۲۰۱۶ برای بازی در فیلم فروشنده به کارگردانی عسگر فرهادی برنده جایزه بهترین بازیگر مرد از جشنواره کن شد. او همچنین با بازیگران فیلم جدایی نادر از سیمین برنده خرس نقره ای بهترین بازیگر مرد از جشنواره بین المللی فیلم برلین 2011 شد.

محمد علی آهنگر است وی متولد سال 1341 در دسفول، در رشته سینما (کارگردانی) در دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر تحصیل کرد و فعالیت هنری خود را با ساخت و بازی در چندین نمایش آغاز کرد.

او همچنین کارگردانی چندین فیلم کوتاه، مستند، سریال تلویزیونی و چند فیلم بلند را در کارنامه دارد و برای فیلم های فرزند خاک، ملکه و سرو زیر آب شناخته شده و جوایز متعددی را از آن خود کرده است. در شانزدهمین جشن خانه سینما، ملکه برنده ده تندیس از جمله بهترین فیلم، بهترین بازیگر مرد، بهترین کارگردانی، بهترین فیلمبرداری و بهترین تدوین شد.

محمد داودی وی متولد 1337 در تهران، کارگردان سینما و فارغ التحصیل از مدرسه عالی تلویزیون و سینما است. علاوه بر فیلمبرداری آثاری چون «رنگ خدا» به کارگردانی مجید مجیدی و «تولد پروانه» به کارگردانی مجتبی راعی، تدریس دروس فیلم و فیلم، مدیریت گروه فیلمبرداری صدا و سیما تا اواسط دهه هفتاد از جمله فعالیت های وی است. 16 فیلم مستند تولید، کارگردانی و تصویربرداری کرد و در جشنواره های مختلف مورد ارزیابی قرار گرفت.

  ماه آب دارد؟!

خیلی غمگین وی متولد ۱۳۴۰ در تهران است و فعالیت حرفه ای خود را از سال ۱۳۶۸ با فیلم «پاتال و رویاهای کوچک» و آثاری چون «روز سوم»، «قاعده بازی»، «مرد نامرئی»، «دمرل و سوفی و» آغاز کرد. دیوانه» از مهم ترین آثار این فیلمنامه نویس است. وی رئیس انجمن فیلمنامه نویسان ایران است.

پیمان لشکری ​​پور وی متولد 1354 در تهران است و فارغ التحصیل رشته علوم سیاسی و حقوق از دانشگاه تهران و کارگردانی و تدوین فیلم است.

او فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۷۳ آغاز کرد و در حال حاضر عضو اصلی انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران است. وی همچنین در ساخت فیلم های «قارچ سمی» و «مزرعه پدری» رسول ملاقلی پور، «چ» و «بادیگارد» ساخته ابراهیم خاتمیکی همکاری داشته است.

چهلمین جشنواره فیلم فجر به دبیری مسعود نقاش زاده در دو بخش فرهنگی و مسابقه ای از سوم تا پنجم بهمن ماه برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید