اعضای جایگزین فراکسیون صدر در پارلمان عراق سوگند یاد کردند

معاون رسانه پارلمان عراق وی امروز (پنجشنبه) اعلام کرد که نمایندگان جدید مجلس قبل از قانون اساسی سوگند یاد کرده اند. این نمایندگان جایگزین نمایندگان مستعفی شدند صدر فعلی در مجلس هستند.

این نشست با حضور 202 نماینده برگزار شد. 73 نفر باید جایگزین نمایندگان صدر می شدند که تنها 69 نفر در جلسه حضور داشتند و 4 نفر از آنها غایب بودند.

زودتر مقتدی صدر رئیس فراکسیون صدر عراق در پیامی ویدئویی گفت: اگر مخالفان معتقدند نمایندگان صدر مانع تشکیل دولت هستند، آماده استعفا هستند. چند روز پیش رسانه ها گزارش دادند که نمایندگان فراکسیون صدر در پارلمان عراق استعفای دسته جمعی خود را اعلام کرده و تصمیم گیری نهایی در این زمینه را به مقتدی صدر واگذار کرده اند.

اعضای جایگزین فراکسیون صدر در پارلمان عراق سوگند یاد کردند

جناح صدر عراق در انتخابات اخیر 73 کرسی از 329 کرسی را به دست آورد و پس از آن ائتلاف اهل سنت با 37 کرسی و ائتلاف دولت قانون با 33 کرسی و حزب دمکرات کردستان عراق با 31 کرسی در رتبه های بعدی قرار گرفتند. کردستان و ائتلاف فتح به رهبری هادی العامری با 17 کرسی در رده دوم قرار گرفتند.

درست است که فراکسیون صدر در این انتخابات بیشترین کرسی های مجلس را به دست آورد، اما این کرسی ها برای تشکیل دولت کافی نبود و مجبور شد با سایر گروه های سیاسی که در انتخابات پیروز شده بودند، ائتلاف کند.

  تاریخچه و زندگی آرام "آتابای"

دیدگاهتان را بنویسید