اعدام یک جفت قاتل در یاسوج

416523 649 خبر مرکزی

حکم قصاص زوج جوانی که به فاصله پنج روز دو جوان را به قتل رساندند، سحرگاه سه شنبه در زندان مرکزی یاسوژ اجرا شد.

گزارش روابط عمومی دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد، سیدعلی ملک حسینی دادستان و انقلاب یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در تشریح ابعاد این پرونده گفت: وی جوان متواری را ضارب خود معرفی کرد.

ماموران با سرکردگی مقتول به تعقیب ضارب پرداختند و موفق شدند مرد جوان را در فاصله کوتاهی دستگیر کنند و بعداً مشخص شد همسر وی نیز همدست وی بوده و زن جوان نیز بازداشت شده است.

در تحقیقات اولیه بازپرس و پلیس آگاهی زوج جوان به دو قتل اعتراف کردند و دو متهم به قتل عمد محکوم شدند.

در پی اعلام شکایت متهمان و تایید این حکم در دیوان عالی کشور، سرانجام به درخواست اولیای دم این زوج در زندان مرکزی یاسوژ به دار مجازات آویخته شدند.

دادستان کهگیلویه و بویراحمد افزود: هر چند یکی از متهمان در دادگاه ادعا می کند که رابطه غیرعادی بین همسرش و دو مقتول وجود دارد و حتی انگیزه خود را از ارتکاب دو قتل و یک قتل تنها برای ایجاد این ارتباط می داند. اما در جریان رسیدگی به این ادعا هیچ دلیلی در تحقیقات قضایی صحت ندارد و این ادعا ثابت نشد.

ملک حسینی با آسیب شناسی این گونه جرایم اظهار داشت: در این مورد مشاهده می شود که زوجین در مدت 5 روز مرتکب 2 قتل شده اند که در هنگام ارتکاب سومین جنایت یا قتل سوم، مقتول از دست آنها متواری شده است که با احراز یک قتل محرز شده است. در تحقیقات دادگاه، قربانیان خود را طی برنامه ریزی منظم با چاقو و سنگ می کشد و جسد هر دو قربانی در بازجویی فنی پیدا شد.

  رئیسی: امکانات تفریحی دولتی باید در دسترس زوج های جوان باشد

در تحلیل این پرونده می بینیم که مشکلاتی مانند فقر مادی و فرهنگی و عدم تعهد به امور دینی و ایجاد برخی تخلفات در سوق دادن این زوج به این مسیر تباهی نقش داشته است. ملک حسینی در پایان گفت: سازمان های مسئول و نهادهای پژوهشی باید این پرونده را بررسی و راهکاری پیشگیرانه برای جلوگیری از وقوع چنین جنایت شومی ارائه دهند.

منبع: روزنامه ایران

دیدگاهتان را بنویسید