اصالت خانوادگی شکل پاها را کشف کنید!

آیا به هویت باستانی خانواده خود فکر کرده اید؟ ممکن است بتوانید دریابید که بستگان شما به شکل پاهای شما از کدام ملیت زندگی می کردند.

پاها قسمت مورد علاقه همه افراد بدن نیست، اما بخش مهمی از بدن ما هستند و جالب اینجاست که برخی می گویند شکل پاها اطلاعاتی را در مورد منشاء انسان آشکار می کند.

اعتقاد بر این است که ویژگی های خاصی از بدن انسان، مانند پاها، می تواند اطلاعاتی را در مورد منشاء ما آشکار کند. در واقع، این یک دیدگاه رایج است و به طور عمیق مورد مطالعه قرار نگرفته است، زیرا دانشمندان تمایل دارند بر روی تحقیقات با کاربردهای کاربردی تر و گسترده تر تمرکز کنند.

در کل پنج نوع شکل پا وجود دارد: یونانی، رومی، سلتی (هند و اروپایی)، آلمانی و مصری. آنچه که هر یک از آنها را متمایز می کند، طرح کلی پا (تصور کنید خطوط اطراف انگشتان را بکشید) و طول انگشتان پا است.

اصالت خانوادگی شکل پاها را کشف کنید! | لحظه ای که میکل آنژ به آن توجه کرد

1- در پای مصری انگشتان پا به ترتیب از شست پا به انگشت کوچک کاهش می یابد.

2- در پای رومی 3 انگشت اول مساوی و دو انگشت دیگر معمولا کوتاهتر هستند.

3- انگشت دوم پای یونانی بیش از بقیه از جمله شست پا بیرون زده است.

4. انگشت شست پا آلمانی ها مشخص است و چهار انگشت دیگر تقریباً هم اندازه هستند.

5. سلتیک ها شست های بزرگ و کوتاه دارند، انگشت دوم بلند است و انگشتان دیگر به انگشت کوچک کاهش یافته است.

  5 دمنوش گیاهی برای کاهش وزن سریع

از نظر تاریخی، این اشکال تصویر کاملی از پا هستند. به همین دلیل است که پای اکثر مجسمه‌های معروف، مانند پای مجسمه داوود اثر هنرمند ایتالیایی میکل آنژ، به دقت ساخته شده است تا این موضوع را باور کند.

در حالی که تحقیقات در گذشته بسیار جذاب است و آزمایش‌های ژنتیکی پرهزینه فرصتی را برای ردیابی تاریخچه خانوادگی و ریشه‌های ملی افراد فراهم کرده است، تحقیقات در ژنوم انسان که هر سال در حال تکامل است، بیشتر بر روی مسائل بهداشتی تمرکز می‌کند.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید