اشتراک مادر شدن تنها با 4 میلیون تومان

روی صفحه شیشه ای ایستگاه اتوبوس نوشته شده است: «زنان زیر 30 سال با اهدای تخمک 4 میلیون دریافت می کنند». اگرچه تعرفه تعیین شده بسیار پایین است و با جست و جو در فضای مجازی می توان برای آن یک ضریب پیدا کرد، اما هر خانم جوانی که از ایستگاه اتوبوس رد می شود، به آن نگاه کنید و شاید در ذهن خود معامله مخفی در فکر کنید.

به دلیل نبود قوانین مشخص و نظارت دقیق بر هر فرآیند، امکان سوء استفاده و ایجاد واسطه برای میانجیگری وجود دارد. برای مدت طولانی، روند اهدای تخمک که تصور می شد برای اهداف “نوع دوستانه” انجام می شود، تبدیل به یک تجارت برای خاموش کردن چراغ زنانی شد که از این راه امرار معاش می کنند و گاهی اوقات در تبلیغات به صورت تجاری کنار گذاشته می شد. به عنوان “فرصت شغلی” برای زنان. از جوانان یاد می شود.

به اشتراک گذاشتن حس مادری و فراهم کردن شرایط مادری برای همسایه رفتاری ستودنی است که انتظار می رود با اهداف «دوستانه با دیگران» انجام شود. این در حالی است که به گفته کارشناسان، در سایه خلاء قوانین و سکوت مراکز درمانی که متوجه این موضوع شده اند، سودجویان و دلالان پای خود را به این حوزه باز کرده اند و با تبلیغاتی که برای آن انجام می دهند، سعی در ترغیب زنان به این امر دارند. این کار را انجام دهید. دارند.

به نظر می رسد این بار فقر پا به عرصه گذاشته است و زنان جوان 18 تا 35 ساله که طبق آمار همواره نرخ بیکاری بالاتری نسبت به مردان داشته اند، وارد این چرخه شده و در معاملات مخفیانه این فرصت را دارند که چهار فرزند مادر شوند. به هشت میلیون و گاهی اوقات تعداد بیشتری را به اشتراک می گذارند.

  امین طرح بازیگر سینما و تلویزیون + بیوگرافی درگذشت

اما آنچه نگران کننده است، تغییر روند ناهمگون اهدای تخمک به فرآیند کسب و کار و تشویق زنان برای ورود به این عرصه ظاهراً شغلی است که تا زمانی که نظارت قوی توسط قانون صورت نگیرد، امیدی به اصلاح آن نیست.

تبلیغات برای خرید تخم مرغ

از سوی دیگر، با تصویب قوانینی برای تشویق جوانان به فرزندآوری و ارائه مشوق های مختلف از جمله مشوق های مالی برای این منظور، بیم آن می رود که این حوزه میانجی گری نیز تقویت شود. همانند چرخ در فضای مجازی، می‌توان دریافت که این فرآیند میانجی‌گری تنها به «اهدای تخمک» محدود نمی‌شود و می‌توان آن را در اهدای «جنین» و «رحم اجاره‌ای» نیز جست‌وجو کرد.

سیمین کاظمی، جامعه شناس حوزه زنان و پزشکی گفت: اهدای تخمک در حال حاضر کاملا تجاری شده و بازاری پیرامون آن در حال شکل گیری است که واسطه ها در آن نقش فعال دارند و از آن بهره می برند. اهدای عضو یک روش معمولی است که برای اهدای تخمک توزیع می کنید.

اهدای تخمک منطقه ای متروکه و بدون ضوابط قانونی است که راه را برای فرصت طلبی و سودآوری برخی دلالان و واسطه ها در اطراف مراکز درمانی باز کرده است. به نظر می رسد برخی از مراکز درمان ناباروری از روند یافتن اهدای تخمک آگاه هستند، اما عملاً سکوت کرده اند، زیرا به نظر می رسد منافع آنها با این سکوت و عدم شفافیت تامین می شود.

این جامعه شناس ادامه داد: در حال حاضر تبلیغات زیادی در خصوص اهدای تخمک انجام می شود و حتی برخی از برندگان از آن به عنوان فرصت شغلی یاد می کنند. متأسفانه گسترش فقر و بیکاری گسترده در میان زنان و وخامت اوضاع اقتصادی باعث شده است که تعداد زنانی که بدون حمایت قانون و جامعه برای امرار معاش به این مشکلات متوسل شوند، افزایش یابد.

  پوشه شکایت ترانه علیدوستی کجا می رود؟

یکی از اعضای گروه جامعه شناسی پزشکی و سلامت انجمن جامعه شناسی ایران گفت: اطلاعات اهداکنندگان و گیرندگان تخمک محرمانه است و به ویژه گیرندگان برای جلوگیری از ادعاهای بیشتر ترجیح می دهند هویت دو طرف را مخفی نگه دارند. هیچ قانون قانونی وجود ندارد، اما یک قانون اهدای جنین تصویب شده است که به نگرانی های مذهبی در مورد تولید جنین و ویژگی ها و تعهدات زوج های گیرنده می پردازد.

نرخ های کتبی

مراکز درمان ناباروری اهدای تخمک را به عنوان روشی برای درمان ناباروری در زنانی که در تخمک گذاری مشکل دارند پیشنهاد می کنند، اما قانون اهداکنندگان تخمک ساکت است و حتی شامل اهدای عضو نمی شود.

با این حال، قانون اهدای عضو از موجودات زنده به طور کلی ساکت است. تقریباً می توان گفت که انتظار می رود مانند اهدای خون، اهدای تخمک نیز بر اساس انگیزه های نوع دوستانه باشد، در حالی که در واقع متفاوت است.

این محقق مرکز بررسی عوامل اجتماعی مؤثر بر سلامت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پاسخ به این سوال که آیا درصد اهدای تخمک برای زنان با ویژگی های جسمانی خاص مانند چشم های رنگی بیشتر است؟

وی گفت: زمانی که اهدای تخمک در روابط تجاری و بازاری انجام می‌شود و بدن انسان و اعضا و اجزای آن تبدیل به کالا می‌شود، از یک طرف فروشنده در یک طرف و خریدار در طرف دیگر قرار می‌گیرد. غیرمنتظره نیست که خریدار مشخصات را تعیین کند، زیرا خانواده ای که با روش های پزشکی و پرداخت هزینه فرزندی به دنیا می آورد، حق انتخاب محصول را برای زیبا بودن نیز محفوظ می دارد و نیمی از این زیبایی باید از تخم مرغ باشد. تعیین کنید.

  حضور مخبر در مناطق آسیب دیده امامزاده داوود

در جامعه زیبایی به یک ارزش مهم تبدیل شده است. از آنجایی که والدین سعی می کنند فرزندان خود را قبل از تولد به روش های مختلف زیبا کنند، تاکید بر زیبایی اهدا کننده تخمک بخشی از این تلاش است. به گفته این پزشک، اگرچه اهدای تخمک از نظر پزشکی بی خطر است، اما هر فرآیند غیرشفاف می تواند عواقبی برای افراد درگیر داشته باشد.

کاظمی در پایان سخنان خود بر لزوم نظارت قوی بر پدیده و شفافیت قانون در این زمینه تاکید کرد و افزود: باید مورد توجه قرار گیرد.

قوانینی که تضمین می کند که اهداکننده فقط به دلایل نوع دوستانه و نه تحت فشار مالی و در فقر این کار را انجام می دهد، چنین شکلی از اهدا زمانی حاصل می شود که مشکل فقر در جامعه حل شود که در حال حاضر بی فایده به نظر می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید