اشتباه رایج در دکوراسیون منزل ایرانی

439571 388 خبر مرکزی

ورودی خانه شما حرفی برای گفتن دارد و ذهن افراد را هنگام ورود به خانه شکل می دهد. اهمیت این فضا کمتر از سایر قسمت های خانه نیست، بنابراین لازم است ورودی خانه را همیشه تمیز و مرتب نگه دارید.

خانم ها معمولا در مورد این مسائل بسیار محتاط و حساس هستند. ایده های مختلفی برای تزیین ورودی خانه وجود دارد، اما انجام برخی کارها نه تنها ورودی خانه شما را زیبا می کند، بلکه تاثیر معکوس خواهد داشت. خطاهایی که در زیر لیست خواهیم کرد.

از آینه استفاده نکنید

استفاده از آینه فضای ورودی را بزرگتر و جذاب تر می کند. بهتر است آینه کنار در باشد نه جلوی در. فضای ورودی در بسیاری از خانه ها کوچک است، می توانید با نصب آینه فضای ورودی را بزرگتر و روشن تر کنید.

نورپردازی غیر اصولی

نور مناسب باعث جذابیت بیشتر راهرو و ورودی می شود. استفاده از یک لوستر ساده و زیبا با تم نور گرم، علاوه بر زیبایی، نور سالن ورودی را تامین می کند. اگر راهرو فضای غم انگیز و افسرده ای داشته باشد باعث جاری شدن احساسات منفی در محل می شود.

از جاکفشی و کمد بزرگ استفاده کنید

از جاکفشی و کمد بزرگ در راهرو استفاده نکنید زیرا فضای زیادی را اشغال می کند و فضای ورودی را زشت می کند. در راهرو بهتر است یک کفش فشرده و کمدی با در کشویی قرار دهید و عناصر تزئینی را در قفسه آن قرار دهید.

میز کنسول را نصب کنید

اگر ورودی شما کوچک است، به جای قرار دادن میز کنسول و قفسه ای که فضای زیادی را اشغال می کند، از یک تاقچه باریک برای تزئین ورودی های کوچکی که راهروی باریکی دارند، استفاده کنید.

  حوالی افطار در محله افسریه و بازار

از رنگ های تیره استفاده کنید

ورودی اصلی خانه اولین قسمتی از خانه است که نمایان است، برای ورودی خانه از رنگ های تیره استفاده نکنید زیرا این مکان به فضایی دلگیر و تاریک تبدیل می شود. برای طراحی این مکان بهتر است از رنگ های زنده و روشن استفاده کنید.

استفاده از گله های مصنوعی

برخی از افراد برای طراحی راهروی ورودی خانه خود از گل های مصنوعی استفاده می کنند اما بهتر است برای این قسمت از خانه از گلدان های طبیعی استفاده کنند تا علاوه بر زیبایی، حس تازگی و انرژی مثبت را در این قسمت از خانه منتقل کنند. در صورت وجود فضای کافی در ورودی، حتما چندین گلدان روی دیوار نصب کنید.

منبع: خراسان

دیدگاهتان را بنویسید