اشتباهاتی که بعد از تمرین شما را چاق می کند!

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چه کارهایی را بلافاصله بعد از تمرین انجام ندهید؟ چیزهایی که می تواند روی تمرین شما تاثیر بگذارد یا حتی روی بدن شما تاثیر منفی بگذارد و شما را چاق تر از قبل کند.

در زیر به شما خواهیم گفت که بلافاصله پس از تمرین چه چیزی را باید بکشید. اگر این کارها را انجام ندهید، دیگر خیالتان از بابت اضافه وزن راحت نیست.

غذاهای سنگین بخورید: اگر از شما بپرسند که بعد از یک تمرین سخت چه چیزی می چسبد، احتمالاً فوراً غذای سنگین ارائه می دهید. با این حال، بسیاری از بدنسازان توصیه می کنند بعد از تمرین بدن خود را خنک کنید و سپس به پروتئین روی بیاورید.

دلیل این پیشنهاد چیست؟ انجام ورزش های سنگین فشار زیادی به بدن وارد می کند و بدن را در حالت استرس قرار می دهد. حال اگر بلافاصله بعد از تمرین و بدون خنک شدن به سراغ رژیم غذایی بعد از تمرین بروید، بدنتان به طور کاذب احساس گرسنگی می کند و بدون شک بیش از نیاز بدنتان غذا می خورد. در نتیجه بهتر است بعد از ورزش از مصرف غذاهای سنگین پرهیز کنید.

مصرف زیاد نوشیدنی های ورزشی شیرین: بسیاری از ورزشکاران بلافاصله بعد از تمرین برای دریافت آب کافی تمرین می کنند. آنها چندین بطری نوشیدنی ورزشی می نوشند. با این حال، بسیاری از نوشیدنی های ورزشی حاوی قند و فروکتوز هستند و شما را سیر می کنند و متابولیسم بدنتان را مختل می کنند. مربیان ورزشی هنوز بر این باورند که آب بهترین راه برای جبران آب از دست رفته بعد از تمرین است.

  قتل دوست صمیمی به خاطر یک جفت لباس زیر

چرت زدن: درست است که پس از انجام یک تمرین سخت برای عضله سازی، ممکن است بسیار خسته شوید. اما نباید به محض اینکه از باشگاه به خانه رسیدید به رختخواب بروید. اجازه دهید بدنتان کاملا خنک شود و کمی استراحت کنید.

این دقیقا همان چیزی است که هنگام رانندگی متوقف می شوید. بعد از تمرین، عضلات شما خسته هستند و مهم است که یک ساعت و نیم تا دو ساعت به عضلات خود فرصت دهید تا خنک شوند و خستگی را از بین ببرند.

تمرینات کششی فوری: انجام حرکات کششی بعد از پایان تمرین بسیار مهم است. از آنجایی که اسید لاکتیک ترشح شده در خون پس از تمرینات کششی شکسته شده و در عضله آزاد می شود، بنابراین انجام این تمرینات کششی به ظاهر ساده بعد از تمرین می تواند خستگی عضلانی شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. عادت به انجام این تمرین از آسیب های احتمالی در آینده جلوگیری می کند و به مرور زمان انعطاف شما را افزایش می دهد.

به هیچ وجه نمی‌خواهم این را به مادر توصیه کنم که غیرفعال باشد.

تنبلی در طول روز: درست است که بعد از یک ساعت حسابی کالری می سوزانید، اما این دلیل خوبی برای تنبلی شما در بقیه روز نخواهد بود. باید حرکت را جزئی از برنامه روزانه خود قرار دهید، مثلاً به جای آموزش به خواهر کوچکتان، از جای خود بلند شوید تا کنترل را در دست بگیرید و به جای آسانسور از پله ها برای حرکت بین طبقات استفاده کنید.

اگر مشغله دارید، هر یک ساعت از روی میزتان بلند شوید و یک لیوان آب بنوشید، پیاده روی کنید و از محل کار به خانه بروید. هر چیزی که شما را در چند دقیقه بلند کند برای کاهش وزن عالی است. می خواهید علائم کاهش وزن و چاقی را بدانید، مقاله این علائم چاقی شما را اعلام می کند! یک حساب کاربری به شما کمک خواهد کرد.

  می خواهم دخترم در متاورسی بهتر زندگی کند

پیشرفت را ثبت نکنید: همیشه بعد از اتمام تمرینات یک دفترچه یادداشت همراه داشته باشید و زمان و ماهیچه هایی که در آن روز شرکت کرده اید یا تمرینات و تمرینات جدیدی که یاد گرفته اید را یادداشت کنید. این کار باعث سازماندهی بیشتر و ایجاد انگیزه در شما می شود.

به این ترتیب هر بار که به صفحات قبلی بروشور نگاه می کنید از پیشرفت خود شگفت زده خواهید شد. تا یک ماه پیش ممکن بود فقط 10 بار شنا کرده باشید، اما اکنون در برنامه تمرینی خود به راحتی می توانید حداقل 25 بار شنا کنید. گوش دادن به توصیه های افراد مسن و توصیه های افراد حرفه ای تر همیشه می تواند مفید باشد.

بیدار ماندن در شب: سعی کنید صبح زود از خواب بیدار شوید و خود را در معرض نور خورشید قرار دهید تا ساعت بدن خود را تنظیم کنید. هیچ چیز مهمتر از یک خواب خوب شبانه نیست.

درست قبل از خواب، بدن شما شروع به عضله سازی می کند و پیشرفت شما را در ورزش نشان می دهد. بنابراین، اگر دیر به رختخواب آمده اید و این مقاله را دیر خوانده اید، وقت آن است که به رختخواب بروید.

فراموش کردن آب بعد از تمرین: برای جبران آب از دست رفته بدن در حین ورزش. بعد از تمرین باید یک یا دو لیوان آب بنوشید. همچنین می توانید از آب نارگیل یا هندوانه برای جبران الکترولیت های از دست رفته استفاده کنید.

منبع: سلامت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید