اسیدپاشی به وکیل

424159 230 خبر مرکزی

اسیدپاشی به یک وکیل با مرگ یکی از دست اندرکاران این پرونده پیچیده شد. مرگ این فرد در پرونده دیگری در دست بررسی است.

وکیل اسیدسوخته خواستار مجازات متهم در شدیدترین دادگاه شد و گفت: در پرونده اراک فردی که در پرونده اسیدپاشی چند بار در پرونده ذکر شده است به طرز مشکوکی جان باخت و پرونده در فرآیند تحقیق

بر اساس این پرونده، دو سال پیش خبری مبنی بر اسیدپاشی به وکیلی به نام وحید در منطقه یوسف آباد به پلیس گزارش شد و بلافاصله پلیس و اورژانس در محل حاضر شدند. ماموران به سرعت تحقیقات را آغاز کردند.

بررسی تصاویر دوربین مداربسته نشان داد که عاملان پس از اسیدپاشی به خودروی پراید و تاکسی های پراید از محل متواری شدند.

وحید در ادامه تحقیقات پس از بهبود نسبی ماجرا گفت: چندی پیش یکی از موکلانم که پزشک بود نزد من آمد و از من خواست تا با وکیل خواهرش ملاقات کنم. او گفت خواهرش در یک آرایشگاه زنانه با یک زن رمال آشنا شد و آن زن قول داد دستوری جادویی بنویسد تا با برداشتن 120 میلیون تن مشکلات عروسم را حل کند.

این وکیل دادگستری ادامه داد: موکلم گفت که خواهرش از نظر مالی وضعیت خوبی دارد به همین دلیل وقتی همسر رمال متوجه شد با خانواده ای ثروتمند مواجه است، مجدداً از خواهرم 700 میلیون تن درخواست کرد و او را تهدید کرد که در صورت عدم دادن آن. به او مقدار با جادو و طلسم زندگی او را نابود می کند. پس از این ماجرا، مالباختا به دادگاه منطقه 4 رفت و از رامال شکایت کرد.

آن روز موکلم از من خواست که وکالت خواهرش را بپذیرم و حق او را از این زن بگیرم. من این پیشنهاد را پذیرفتم تا اینکه پس از پیگیری های لازم توانستم حکم جلب رامال را بگیرم اما مشکلاتی ایجاد کرد.

این وکیل در تشریح جزئیات روز حادثه گفت: روزی که زن جوانی به همراه مردی وارد دفتر شد، در دفترم بودم. خانم چند روز پیش برای انجام کاری به دفتر من آمده بود و من او را دیده بودم. وقتی رسیدند سه مرد دیگر وارد دفتر من شدند و مشغول صحبت بودیم که ناگهان یکی از آنها برای نوشیدن آب به آشپزخانه رفت. وقتی برگشت پرچم را روی میز بلند کرد و به سرم زد.

  رژیم صهیونیستی نباید فرماندهان مقاومت فلسطین را بکشد

دیگری گلویم را گرفت و سعی کرد خفه ام کند. در همین حین بیهوش شدم. وقتی از خواب بیدار شدم سوزش شدیدی در بدنم احساس کردم و متوجه شدم اسید پاشیده اند و فرار کرده اند. چند روز بعد متوجه شدم که پرونده خواهر دکتر را دزدیده اند. من به همسر رمال شک دارم و این اتفاق احتمالاً نقشه او بوده است.

توضیحات وحید تحقیقات پلیس را وارد مرحله جدیدی کرد و چهار مرد متهم اسیدپاشی شناسایی و دستگیر شدند. متهمان در جریان بازجویی ها به پلیس آگاهی اعتراف کردند که به دستور سهیلا همسر رمال مرتکب جنایت شده اند. سهیلا نیز با اعتراف متهمان دستگیر شد.

وی مورد بازجویی قرار گرفت و به جرم خود اعتراف کرد و گفت: پس از اینکه متوجه شدم برای من شکایتی تشکیل شده و وحید این پرونده را پذیرفته به فکر سرقت پرونده افتادم. بنابراین برنامه‌ای برای اسیدپاشی و کمک گرفتن از مرد جوانی که برای من به عنوان پیک کار می‌کرد، تنظیم کردم.

از دوستان دیگر هم کمک گرفت. به گفته متهمان، سه مرد جوان و یک زن اهل رام الله به اتهام کمک به اسیدپاشی روانه زندان شدند. در ادامه تحقیقات، پرونده به دادسرای امور جنایی تهران ارسال و متهمان در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شدند. .

در این جلسه پس از اعلام جلسه، شاکی برخاست و پس از طرح شکایت گفت: پس از این حادثه به بدنم آسیب جدی وارد شد و کار پزشکی بسیار سخت شد. از متهمان شکایت می کنم و برای آنها اشد مجازات می خواهم.

مرد 54 ساله که به عنوان پیک موتوری برای همسر رمال کار می کرد سپس برخاست و پس از اعتراف به جنایت گفت: چهار سال پیش از طریق خواهرم با سهیلا آشنا شدم و مجبور شدم برای او کار کنم. می‌دانستم که او یک جادوگر است و تا زمانی که او را ملاقات کردم، نسخه‌های جادویی را با موتورسیکلت به مشتریانش تحویل می‌دادم.

  لغو بازی پرسپولیس - سپاهان در تبریز

آخرین بار سهیلا از من خواست که به وکیل بروم و انتقام او را بابت پرداخت 20 میلیون تن بگیرم. گفت مشکلش افتخار است و قصد مجازات دارد. سپس پذیرفتم و از چند مرد و یک زن جوان برای ساختن نقشه کمک گرفتم.

وی ادامه داد: روز حادثه با دوستانم مهدی، جواد و بهروز که هر سه راننده آژانس بودند به همراه دختر جوانی به نام نازنین که قبلاً به وکیل مراجعه کرده و آنجا را چک کرده بودند ملاقات کردم. و با هم وارد دفتر شدیم.

ابتدا من و مهدی و جواد به شاکی حمله کردیم. سهیلا از من خواسته بود که صورت شاکی را اسید پاشی کنم اما دلم برایش می سوخت و اسید را روی شکمش ریختم و فرار کردیم.

متهم سرش را پایین انداخت و گفت: از کاری که کردم متاسفم. سهیلا من را فریب داد و گفت که به دلیل مشکلات ناموسی با وحید مشکل دارد به همین دلیل پیشنهاد او را پذیرفتم و بعد از این ماجرا سهیلا 20 میلیون تن وعده داده شده را به من داد و من مجبور شدم این مبلغ را بین همدستانم تقسیم کنم.

در ادامه رسیدگی به این پرونده، متهمان یکی یکی ایستادند و با تایید توضیحات همدستان خود به جرم خود اعتراف کردند و گفتند که آنها نیز فریب خورده اند و همسر رمال به آنها دروغ گفته است. سهیلا که با قرار وثیقه آزاد شده بود در این جلسه دادگاه با رد اظهارات قبلی خود در اظهاراتی جدید گفت: در کودکی به رمالی رفتم و رمالی را از او یاد گرفتم.

من همچنان با این دستمال بزرگ در ارتباط بودم تا اینکه یک روز برای اخاذی 700 میلیون تنی از خواهر دکتر توسط او استخدام شدم. وقتی متوجه شد که من در محاکمه هستم، طرح اسیدپاشی را ارائه کرد و من مجبور شدم به او کمک کنم. حالا که این اتفاق افتاده، این دستمال بزرگ به طرز مرموزی ناپدید شده است.

  درمان کمردرد

در پی این اتهام، مقام قضایی همسر رمال را با تمدید وثیقه بازداشت و سپس پرونده برای ادامه تحقیقات به دادسرا ارسال شد تا پس از تکمیل تحقیقات، متهمان مجددا محاکمه و از آنها دفاع شود. در دومین جلسه دادگاه مجدداً متهمان و متقاضی در جایگاه قرار گرفتند.

شاکی گفت: من قصاص می خواهم و اگر قصاص نشد خون می خواهم. متهمان مدعی شدند که به دلیل ناموسی به من اسید پاشیده اند و این کذب محض است. اسیدپاشی به این دلیل بود که وکالت زنی را در اراک که باج خواهی شده بود پذیرفته بودم.

متهمان قبلاً تهدید کرده بودند که اگر از این پرونده خلع ندهم ناراحتم کنند اما حالا تهدیدشان را عملی کرده اند. در همین حال یکی از دست اندرکاران این پرونده به طرز مرموزی جان باخته است. سپس متهم ردیف اول جای او را گرفت.

گفت: برای این کار به استخدام یک زن رمال درآمدم. من اشتباه کردم و از متهم عذرخواهی می کنم. متعاقبا سایر متهمان بازداشت شدند و دو متهم که به اتهام ضرب و جرح دستگیر شده بودند نیز به جرم خود اعتراف کردند.

وقتی نوبت به همسر رمال رسید، او این اتهامات را رد کرد و گفت: من به کسی دستور ندادم. من خودشیفته نیستم، منشی یک خودشیفته بزرگ بودم که با قربانی مرد مشکل داشت. من هنوز از ماجرا اطلاعی ندارم. قبلا هم گفته بودم که این به من ربطی ندارد و اصلا نقشی در طرح اسیدپاشی نداشتم.

در همین حال متهم ردیف اول بار دیگر در دادگاه گفت که زن جوان دستور اسیدپاشی را صادر کرده است. قضات پس از دفاع از متهمان و وکلای آنها برای تصمیم گیری شتافتند.

دیدگاهتان را بنویسید