اسم من را از سریال حذف کردند

451826 945 خبر مرکزی

بهنوش بختیاری که مدتی است در تلویزیون غایب بوده به زودی با سریال جدید مسعود ده نمکی به رسانه ملی بازخواهد گشت. او دلیل این غیبت طولانی را با این سوال پاسخ می دهد: واقعا چرا مرا تنها گذاشتند و نامم را از بسیاری از سریال های معروف پاک کردند؟

بختیاری با تاکید بر اینکه عاشق تلویزیون است و خود را فرزند این رسانه می داند، از تلویزیون نیز ابراز نارضایتی می کند.

این بازیگر می گوید از تبلیغات متنفر است و به اجبار برای امرار معاش به تبلیغات می پردازد و می گوید: هیچ بازیگری دوست ندارد به تبلیغات برود. وقتی من به عنوان بازیگر کاری انجام می دهم و باید 6 ماه برای دستمزدم دویدم، پس باید بروم سراغ تبلیغات و این در حالی است که من از تبلیغات خیلی بدم می آید و فقط به دلیل مشکلات مالی قبول می کنم.

بهنوش بختیاری در گفت وگویی درباره حضورش در سریال «آزادی مدال» به کارگردانی مسعود دی نمکی توضیح داد. او از دلایل دور شدنش از تلویزیون می گوید و دیدگاهش را در مورد تبلیغات سلبریتی ها، جوان سازی سازمان صدا و سیما و وضعیت فعلی تلویزیون بیان می کند.

مردم کشور ما در حال حاضر به کارهای کمدی و خنده دار نیاز دارند

این بازیگر ابتدا درباره حضور خود در سریال مسعود ده نمکی توضیح داد: «آزادی مدال» یک کمدی خنده دار است که مراحل تولید آن کاملا حرفه ای است. این سریال در 50 قسمت تولید می شود و فکر می کنم کار ما روی این سریال ظرف دو تا سه ماه به پایان برسد.

امیدوارم با پخش این سریال مردم دوباره بخندند و کار را دوست داشته باشند. همه ما برای عشق مردم و خنده آنها کار می کنیم.

بختیاری سپس به تفاوت نقش خود در «آزادی مبدل» پرداخت و اظهار داشت: نقش من از نظر ظاهری نسبت به کارهای قبلی متفاوت است اما در واقع در کارهای کمدی شخصیت های متفاوت زیادی طراحی نمی شود. در مجموع «آزادی مشروط» چیز دیگری است و من شخصاً آن را دوست دارم. این مجموعه درباره دوران کروناست که داستان هایی با طنز روایت می کند.

به نظر من مردم کشور ما در حال حاضر به کارهای کمدی و خنده دار نیاز دارند و یکی از دلایل حضور من در این پروژه شاد کردن مردم بود. چون به نظر می رسد سریالی است که مردم آن را دوست دارند و با دیدن آن حتما لبخندی بر لبانشان خواهند نشست.

اسم من را از سریال حذف کردند

بازیگر «خانه به دوش»، «جیزه بزرگ»، «هزاران چشم»، «دارا و ندار» و «شب های برره» در ادامه به دلایل عدم حضور خود در این سال ها از اکران تلویزیون پرداخت و گفت: تلویزیون را دوست دارم چون من فکر می کنم که او کسی است که بیشترین محبوبیت را به مردم می دهد.

  8 باور کاملا اشتباه در مورد دیابت

اما از آنجایی که شروع کردند به اشتباه محاسباتی و سریال های باحال و ضعیف و ضعیف ساختند، نظر من این بود که یک بازیگر باید سریال خوبی بسازد تا دیده شود، نه هر سریالی که به آنها پیشنهاد می شود. ما باید طوری کار کنیم که مردم کشور ما را دوست دارند.

در آن سالها به این دلایل تا حدودی دور بودم. البته تولیدکنندگان نیز بسیار بد در نظر گرفته می شوند. همچنین مدتی به من گفتند که در کاری که می خواهم شرکت نکنم! من نمی دانم چه اتفاقی برای جایی که من هستم، هنوز هم نمی دانم چرا.

بختیاری با تاکید بر اینکه فرزند تلویزیون است، ادامه داد: خدا را شکر الان وضعیت بهتر شده است. من خودم را بچه تلویزیون می دانم و دوست دارم کار کنم چون مخاطبان تلویزیون آدم های واقعی هستند و این حس خوبی است.

متأسفانه مدتی در هر سریالی قرارداد بستم، کنسل شد و وقتی علت را جویا شدم گفتند که گفته شده خانم بختیاری بودن برای من مناسب نیست و به جایی رسیدم که پیش رفتم. وام، طلا فروختم و نه من می توانستم از طریق حرفه ام پول در بیاورم و مجبور شدم برای امرار معاش تبلیغات انجام دهم.

متاسفانه از دور به ما برچسب هایی می دهند که اصلا جالب نیست. هفت سال در تلویزیون نبودم، آنقدر درمانده و تنها بودم که حتی همکارانم مرا تنها گذاشتند. خیلی ناراحتم از تعدادی از همکاران عزیز که کارشان زیر آب است.

تائید افراد مشهور تا کجا پیش رفته است؟

او در مورد تبلیغات بازیگران صحبت می کند و اینکه به طور کلی با این اتفاق موافق است و فکر می کند تا کجا محدودیت تبلیغات بر اساس ارقام است؟ وی خاطرنشان کرد: من واقعاً از تبلیغات متنفرم، اما وقتی برای کارم پولی دریافت نمی کنم، در تئاتر، سریال و فیلم بازی می کنم و ماه ها باید به دنبال پول باشم، باید به سمت تبلیغات بروم.

در هیچ کجای دنیا با این بازیگر بد رفتار نمی شود. قراردادهای ما هنوز تا 10 سال است و متاسفانه همه چیز بالا می رود به جز دستمزد بازیگران. من به عنوان یک بازیگر وقتی این رفتارها را می بینم به دلیل شرایط کرونا و شرایط اقتصادی به جایی نمی رسیم، باید به تبلیغات پاسخ مثبت بدهیم. چرا من را بازیگر می کنند تا برای مخارج روزانه ام به تبلیغات بروم؟

  این قندها سم زدایی کبد را مختل می کنند

بدون شک همه بازیگران به دلایل اقتصادی وارد تبلیغات می شوند. واقعا جایی برای یک بازیگر در دادسرا و کلانتری نیست که برای گرفتن دستمزدش شکایت کند. فکر می کنم در این مدت بیشتر در کلانتری و دادستانی حضور داشتم.

بازیگران را از راه دور قضاوت نکنید

بختیاری سپس به سختی های کار بازیگران اشاره کرد و از مردم خواست آنها را قضاوت نکنند.

این بازیگر در عین حال اظهار داشت: گاهی برای بازدید از برخی مکان ها باید ساعت پنج صبح از خواب بیدار شویم و برای رسیدن به محل کار مسیر طولانی را طی کنیم و وقتی به خانه می رسیم ساعت 10 شب است. این اواخر برای ارزان شدن مکان های دور از تهران را انتخاب می کنند.

مردم چیزهایی را از ما بازیگران می بینند و ما را قضاوت می کنند. مثلاً در خانه ای که لوکیشن ما بود و من آنجا عکس گرفته بودم، یک بار در اینستاگرام دیدم که گفتند «خانه مجلل بنوش بختیاری!»؛ آنها به ما می گویند کار شما خوب است و من می گویم تا زمانی که ما این کار را انجام می دهیم، حق داریم این همه سال زحمت کشیده ایم، اما این درست نیست.

به من اعتماد کنید، زیرا آنها واقعاً ما را از پرداخت حقوق باز می دارند. من به عنوان بازیگر جان و دل می دهم، اما فقط به خاطر یک آدم بی سواد که برای ورود به سینما و تلویزیون درآمد کسب می کند، همین آدم صاحب گروهی است که به هیچ چیز نمی چسبد. مردم سختی ما را نمی بینند و گاهی به ما می گویند سلبریتی دوسری!

ما بازیگران شیک نداریم

بهنوش بختیاری سپس خطاب به جمعی از مردم گفت: ما این همه سال زحمت کشیدیم و تلاشمان این بود که شما را بخندانیم، چرا به ما توهین می کنید؟ متاسفانه برخی از سرمایه گذاران سینما و تلویزیون به راحتی بازیگران را آزار می دهند.

آنها نمی دانند هنر چیست. تبعیض جنسیتی علیه زنان اخیرا آغاز شده است. برخی سینما و تلویزیون را کثیف کردند و اصلا اهل سینما و تلویزیون نیستند. در طول این سال ها به جرأت می گویم که این رفتارها را از افراد واقعی سینما و تلویزیون ندیده ام، اما از افرادی دیده ام که به هر نحوی پول درآورده اند و وارد این حرفه شده اند و متاسفانه حاضر به ماندن در این حرفه شده اند.

  تصاویر/ پتروشیمی میانکاله

وی گفت: اگر روزی مردم سر کار ما بیایند و شرایطی را که ما کار می کنیم ببینند، دیگر قضاوت ما را بر نمی دارند. امیدوارم روزی برسد که دیگر این اتفاقات در تلویزیون و سینما رخ ندهد چون انگیزه و امید را از ما می گیرد. در برخی موارد نه تنها از ما تشکر نمی کنند، بلکه به ما توهین می کنند، پول را به ما نمی دهند. ما بازیگران تجمل بازیگری نداریم، لطفا مردم قضاوت نکنند.

سریال ها باید شبیه زندگی مردم باشد

وی در بخشی دیگر از سخنان خود پاسخ داد که آیا جوان سازی سازمان صدا و سیما می تواند راهی برای بهبود شرایط تلویزیون باشد؟ او گفت: به نظر من باید تعادل را در نظر داشت. شاید بتوان از تجربیات افرادی که عمر خود را در این راه گذرانده اند استفاده کرد; البته افراد به روز هم می توانند کمک کنند، اما باید مغزی برای فرماندهی و جوان ترها برای اجرا وجود داشته باشد.

باید یکسری سانسورها و محدودیت ها برداشته شود تا مردم با تلویزیون کنار بیایند، اگر این کار انجام نشود، فکر می کنم نگاه مردم نسبت به تلویزیون به همین شکل باقی می ماند.

بنوس بختیاری بیان کرد: سریال ها باید شبیه زندگی مردم باشد. من خودم قاب تلویزیون را دوست دارم، اما محدودیت ها واقعا ما را آزار می دهد. متأسفانه، خلاقیت نادر است. از طرفی وقتی کار به یکسری افراد ناکارآمد سپرده می شود که فقط به دلیل پول به این رسانه آمده اند و خانواده خود را بدون هیچ مانع هنری سر کار آورده اند و یک قطعه غیرحرفه ای می سازند، نتیجه قطع ارتباط است. مخاطب با تلویزیون

او همچنان خود را در تلویزیون بهتر از سینما می‌دانست و با وجود تمام دلخوری‌هایی که از آن رسانه داشت، آن را برتر از سینما می‌دانست. بختیاری گفت: خدا را شکر هر جا می روم مردم آنقدر استقبال و محبت می کنند، همین برایم کافی است که قطعاً دلیل سریال های طولانی مدتی است که داشته ام.

نقد ارائه سینما

این بازیگر در پایان گفت و گو با ایسنا به انتقاد از عملکرد خانه سینما پرداخت و گفت: عملکرد خانه سینما ضعیف است. خانه سینما واقعا برای هنرمندان کاری نمی کند، ای کاش وضعیت کلی خانه سینما وجود داشت.

من در آنجا عضویت داشتم و 27 سال در حرفه تئاتر، سینما و تلویزیون بودم و همیشه شاغل بودم. من به شخصه از رای اخیر خانه سینما رنج زیادی کشیدم و به خاطر این اتفاق جانم را از دست دادم.

دیدگاهتان را بنویسید