اسرار تار عنکبوت فاش شد

فرادید| ایجاد یک الگوریتم دستی یا بافندگی درک جدیدی از این که چگونه موجوداتی با بخشی از مغز انسان قادر به ایجاد ساختارهایی با چنین ظرافت، پیچیدگی و دقت هندسی هستند، به ارمغان می آورد.

به گزارش فرادید؛ توانایی عنکبوت در ایجاد ساختارهای هندسی حتی شگفت انگیزتر است زیرا مغز عنکبوت بسیار کوچک است. دانشمندان از اینکه نمی دانستند چگونه این رفتار شگفت انگیز رخ داده است، ناامید شدند. اما اکنون روند و الگوریتم ایجاد آن باز است.

عنکبوت هایی که کورکورانه خلق می کنند و تنها از حس لامسه استفاده می کنند، قرن ها انسان را مجذوب خود کرده اند. همه عنکبوت‌ها نمی‌چرخند، اما آنهایی که می‌چرخند، بخشی از زیرمجموعه‌ای از گونه‌های جانوری هستند که به‌خاطر خلاقیت‌های معماری‌شان شناخته می‌شوند، مانند پرندگان لانه‌ساز و ماهی‌های پف‌دار، که هنگام جفت‌گیری دایره‌های شنی پیچیده‌ای را تشکیل می‌دهند.

اولین قدم برای درک اینکه چگونه مغز نسبتا کوچک این موجودات معماری پروژه های ساخت و ساز خود را در سطح بالایی حفظ می کنند، مستندسازی و تحلیل سیستماتیک رفتار و مهارت های حرکتی است که قبلا هرگز انجام نشده است. بیشتر به خاطر چالش های تیراندازی است.

اسرار تار عنکبوت فاش شد

تیمی از دانشمندان کمپ توپ را مورد مطالعه قرار داده اند، یک عنکبوت محلی از غرب ایالات متحده که به اندازه کافی کوچک است که به راحتی روی نوک انگشتان خود بنشیند. این آزمایشگاه برای نظارت بر عنکبوت ها در طول کار شبانه خود، یک سیستم تصویربرداری با دوربین های مادون قرمز و نورهای مادون قرمز طراحی می کند. با این تنظیمات، آنها هر شب شش عنکبوت را تماشا می کردند که وب را می ساختند و از آنها عکس می گرفتند. آنها حرکات میلیون ها عنکبوت را با نرم افزار بینایی ماشینی که به طور خاص برای تشخیص حرکات اندام طراحی شده بود، ردیابی کردند.

  آیا باید واکسن تاج را برای همیشه بزنیم؟

آبل کورور، نویسنده اصلی این مقاله، یک دانشجوی فارغ التحصیل که در رشته فیزیولوژی عصبی تحصیل می کند، می گوید: «حتی اگر آن را روی ویدیو ضبط کنید، تعداد زیادی از پاها را می توان برای مدت طولانی در بسیاری از افراد ردیابی کرد. عبور از هر فریم و اظهار نظر در مورد اثر دست بسیار دشوار است، بنابراین ما نرم‌افزار بینایی ماشین را آموزش دادیم تا وضعیت عنکبوت را فریم به فریم تشخیص دهد تا بتوانیم هر کاری را که پاها انجام می‌دهند تا یک رشته کامل بسازیم، ضبط کنیم. »

آنها دریافتند که رفتار چرخشی عنکبوت ها کاملاً مشابه است، بنابراین محققان توانستند تنها با نگاه کردن به موقعیت یک پا، بخشی از چرخش را که عنکبوت روی آن کار می کند، پیش بینی کنند.

اسرار تار عنکبوت فاش شد

حتی اگر ساختار نهایی کمی متفاوت باشد، قوانینی که آنها برای ساختن نخ استفاده می کنند یکسان است. همه آنها از قوانین یکسانی استفاده می کنند که تأیید می کند که قوانین در مغز آنها رمزگذاری شده است. حال می خواهیم بدانیم این قوانین در سطح عصبی چگونه کدگذاری می شوند.

کار آینده برای آزمایشگاه شامل آزمایش هایی با داروهای تغییر دهنده ذهن خواهد بود تا مشخص شود کدام زنجیره در مغز عنکبوت مسئول مراحل مختلف شبکه سازی است.

عنکبوت شگفت‌انگیز است زیرا در اینجا شما حیوانی دارید که مغزش بر روی بلوک‌های ساختمانی مشابه ما ساخته شده است و می‌تواند به ما توصیه کند که چگونه سیستم‌های مغزی بزرگ‌تر، از جمله انسان‌ها را درک کنیم.

منبع: ScienceDaily

دیدگاهتان را بنویسید