استیضاح چند وزیر در دستور کار مجلس قرار دارد

جامعه 24، یک سال از عمر دولت سیزدهم می گذرد که اکنون انتقادات حامیان دولت به گوش می رسد. انتقاداتی که البته بخشی از این منتقدان نمایندگان مجلس است; از جمله رحمت الله نوروزی نماینده علی آباد کتول است که به رویداد۲۴ گفت: انتقاد جدی از سوی دولت به سیستم مدیریت اقتصادی کشور داریم و تا این لحظه انتظار بهبود معیشت مردم را داشتیم.

وی می گوید: با توجه به اینکه دغدغه رهبر انقلاب معیشت مردم است و مردم در شرایط سختی به سر می برند و همه از دولت و مجلس انتظار دارند، وزرای دولت باید برای حل این مشکل تدبیری اصولی و مناسب بیندیشند. معیشت مردم

یکی از اعضای مجمع نمایندگان استان گلستان می گوید: دو بار با حذف ارز ترجیحی در کمیته یکسان سازی مخالفت کردیم. گفتیم درست است که رانت وجود دارد و مفسده می کند، اما چون مردم با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند باید حذف شود تا بار بیشتری بر مردم وارد نشود. الان تورم در کشور 50 درصد است و فقط 10 درصد افزایش حقوق کارمندان داریم و این اصلا با هم سازگار نیست.

یکی از اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس می گوید: قیمت اجاره بهای مسکن، گوشت، لبنیات، برنج و به نوعی همه کالاهای اساسی افزایش چشمگیری داشته و قدرت خرید مردم کاهش یافته است و این اتفاقات برخلاف دستور دولت است. رهبر انقلاب دولت باید اقدام عاجل انجام دهد، که ممکن است در قالب یک لایحه یا چیز دیگری باشد.

نوروزی می گوید: دولت در ارائه این لایحه به تعویق افتاد زیرا باید زودتر این اتفاق می افتاد. باید در شورای هماهنگی دولت دور هم جمع می شدند و این کار را انجام می دادند. این موضوع را با برخی از افراد حاضر در دولت مانند آقایان خاندوزی، ساداتی نژاد و میرکاظمی نیز پیگیری کرده ایم و اکنون از دولت انتقاد می کنیم که چرا سال 1401 کم کم به نیمه خود نزدیک می شود این موضوع را اجرا نمی کند.

  قیمت جهانی طلا امروز 14/03/03

وی می گوید: باید طی دو ماه 300 و 400 هزار تومان یارانه به مردم داده می شد تا زیرساخت ها برای تامین کالا آماده شود اما هنوز این اتفاق نیفتاده است. من معتقدم پرداخت یارانه نقدی که از سوی دولت سیزدهم آغاز شد یک موضوع تورمی است. وقتی پول نقد به مردم داده می شود، تقاضا افزایش می یابد و در نتیجه شاهد افزایش قیمت هستیم، بنابراین ارائه کاتالوگ بسیار کارآمدتر از پرداخت ماهیانه 300 تا 400 هزار تومان است.


بیشتر بخوانید: وزیر ورزش در آستانه مجلس


نماینده علی آباد کتول می گوید: دولت گفته بود با برنامه ارز ترجیحی را حذف می کنند و گفتند همه پیش بینی ها را انجام داده اند و مقدمات را آماده کرده اند اما تاکنون نتیجه آن را ندیده ایم.

نوروزی در پاسخ به اینکه مجلس چه زمانی تعارفات را با دولت رها می کند و وارد تقابل جدی می شود؟ وی بیان کرد: بیشتر استفساریه ها و بررسی ها، سؤالات و تذکرات به دولت از سوی نمایندگان صورت گرفته است و با وجود اینکه تلاش کرده ایم با دولت تعامل داشته باشیم اما نمایندگان به دنبال برکناری چند وزیر هستند و احتمالا مجلس زمان کمتری خواهد داد. برای تعامل با دولت سرعت را کاهش دهید تا نظارت جدی‌تر شود.

2022-08-04 06:37:24

دیدگاهتان را بنویسید