استفاده از آفساید خودکار در جام جهانی؟!

دو مدیر ارشد فیفا نحوه اعمال آفساید خودکار که در جام جهانی استفاده می شود را توضیح دادند. فراساحل سال ها موضوع بحث بوده است و اکنون به نظر می رسد این فناوری جدید در جام جهانی 2022 آزمایش خواهد شد.

پیرلویجی کولینا، داور ارشد فیفا و داور سابق، فناوری جدیدی را توصیف می کند که از 10 تا 12 دوربین برای کمک به داوران در تصمیم گیری در مورد آفساید استفاده می کند.

کولینا به گاتزتا دلو اسپورت گفت: “VAR تاثیر بسیار مثبتی روی فوتبال داشته است و تعداد اشتباهات بزرگ کاهش یافته است، اما چیزهایی وجود دارد که می توان آنها را بهبود بخشید و آفساید یکی از آنهاست.” می دانیم که روند بررسی آفسایدها می تواند بیشتر طول بکشد.

به همین دلیل، فیفا در حال توسعه فناوری است که می تواند پاسخ های سریع تر و دقیق تری ارائه دهد. این به عنوان آفساید خودکار شناخته می شود. با این حال، نقش داور از بین نخواهد رفت.

وی گفت: تصمیمات آفساید پس از آنالیز جایگاه بازیکنان و همچنین حضور آنها در بازی گرفته می شود. ارزیابی نهایی در دست داور است. خیلی مهم است که داور تصمیم نهایی را بگیرد.

فناوری چگونه کار خواهد کرد؟

یوهانس هولزمولر، مدیر فناوری و نوآوری فیفا، گفت که بر اساس فناوری ردیابی بدن است. 10 تا 12 دوربین داخل ورزشگاه زیر سقف نصب می کنیم.

این دوربین ها بازیکنان را ردیابی می کنند و تا 29 نقطه داده را با سرعت 50 بار در ثانیه ردیابی می کنند و این داده ها در زمان نزدیک توسط نرم افزار هوش مصنوعی پردازش و محاسبه می شود و به طور خودکار به VAR و پخش تلویزیونی ارسال می شود.

  ایجاد پوست الکترونیکی با مو و حس لامسه

بزرگترین آزمون این فناوری جدید در جام عرب بود و اکنون می خواهیم از آن برای جام جهانی بعدی استفاده کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید