استخدام یک آدم ربا برای اخاذی از یک تاجر

452393 527 خبر مرکزی

وقتی مرد ثروتمند متوجه می شود که زنی که دوستش دارد قصد دارد از او باج خواهی کند، او را ترک می کند، اما درگیر یک پرونده آدم ربایی می شود.

چند روز پیش یک تاجر جوان با مراجعه به پلیس از ربوده شدنش توسط مسافران خودرو پژو 206 خبر داد. وی در شکایت خود گفت: چندی پیش در یک مهمانی شبانه با زن جوانی به نام شقایق آشنا شدم. از قیافه و رفتارش خوشم آمد و چون قصد ازدواج داشتم تصمیم گرفتم بیشتر با او آشنا شوم.

اما بعد از چند هفته نظرم نسبت به او تغییر کرد. شقایق مدام مرا به مراکز خرید معروف شهر می برد و لباس ها و جواهرات گران قیمت را انتخاب می کرد، سپس وقتی به بهانه های مختلف از جمله اینکه کارت عابر بانکش را گذاشته یا پول به حسابش واریز نشده بود، پرداختم، از من خواست تا مبلغ را محاسبه کنم. قیمت خریدش..

وقتی چندین بار این اتفاق افتاد، به این نتیجه رسیدم که تنها هدف از کم‌خونی این است که حالم بد شود و تمایلی به ازدواج نداشته باشم. وقتی از این موضوع مطمئن شدم تصمیم گرفتم رابطه ام را با او قطع کنم.

تصادف ساختگی

این تاجر ادامه داد: وقتی به شقایق گفتم دیگر نمی خواهم با او رابطه داشته باشم، به شدت عصبانی شد و همچنان مرا تهدید کرد که اگر به این رابطه برنگردم و به خواسته هایش عمل نکنم، انتقام خواهد گرفت. چند روز از این تهدیدها گذشته بود و من هیچ توجهی نکردم تا اینکه صبح روز حادثه با خودروی مدل بالا از خانه خارج شدم تا به سر کار بروم.

  با زنانی که به باشگاه می روند مشکل را حل کنید

در حال عبور از خیابان بودم که ناگهان یک خودروی 206 با سه سرنشین از جلوی ماشینم پیچید و با ماشینم تصادف کرد. در مسیر حرکت راننده ماشین 206 و برخوردی که با ماشین من داشت متوجه شدم که تصادف شبیه سازی شده است.

فکر کردم شاید قصد اخاذی دارند به همین دلیل از ماشین پیاده نشد و وقتی یکی از سرنشینان از من خواست که از ماشینم پیاده شوم و میزان خسارت را ارزیابی کنم، گفتم خسارت وجود دارد. نیازی نیست و شکایتی هم نداشتم اما آنها اصرار داشتند که باید با پلیس تماس بگیرند و میزان خسارت را ارزیابی کنند.

در نهایت در ماشین را باز کردند و مرا به زور بیرون کردند و بلافاصله با تهدید و ضرب و شتم به داخل ماشین 206 انداختند و رفتند.

دو ساعت در خیابان های تهران راه رفتند تا اینکه جلوی دستگاه خودپرداز توقف کردند. با تهدید رمز حساب بانکی ام را گرفتند و 8 میلیون تومان حسابم را به کارت دیگری واریز کردند. سپس مرا در نزدیکی خودرو رها کردند و از محل متواری شدند.

دستگیری زورگیران

با شکایت تاجر پرونده ای در شعبه هفتم بازپرسی دادسرای امور جنایی پایتخت تشکیل و با دستور قاضی محسن افکی جنایتکاران اداره آگاهی نسبت به دستگیری رانندگان پژو اقدام کردند. ماموران در اولین قدم به دستگاه خودپردازی که رانندگان پژو از طریق آن پول را واریز کرده بودند، رفتند، اما چون صورت راننده پژو با ماسک و کلاه بهداشتی پوشانده شده بود، تصویری از وی به دست نیامد. از سوی دیگر بررسی ها نشان می داد 8 میلیون تومان به حساب فردی که کارت خود را فروخته است، واریز شده است.

  صعود تیم ملی والیبال در رنکینگ جهانی

در حالی که این شعبه تحقیقات با بن بست مواجه شده بود، ماموران به سراغ دوربین های مداربسته اطراف صحنه تصادف رفتند و با بررسی دوربین ها، شماره پلاک خودروی متهم متواری به دست آمد. با استعلام شماره ثبت، هویت مالک آن مشخص شد.

از سوی دیگر با رصد مالک خودرو، هویت دو همدست دیگر مشخص شد. ماموران با هماهنگی قضایی وارد عمل شده و متهم و همدستش را بازداشت کردند. دو مظنون دستگیر شده در تحقیقات توسط یک زن می گویند [شقایق]آنها استخدام شدند و فقط دستورات او را اجرا کردند. تحقیقات درباره این پرونده به دستور پزشک قانونی ادامه دارد.

منبع: روزنامه ایران

دیدگاهتان را بنویسید