از نشانه های پنهان اومیکرون چه می دانید؟!

در طی یک جلسه توجیهی توسط وزارت بهداشت آفریقای جنوبی، پزشک عمومی آن پیلای برخی از علائم گزارش شده توسط بیماران مبتلا به این بیماری را فهرست کرد.

آنپلی می‌گوید: «بیماران مبتلا به تنش Omicron از تعریق شبانه رنج می‌برند. وی گفت: «این علامت خاص می تواند در شب ها در بیماران رخ دهد، زیرا مشاهده شده است که افراد در شب عرق می کنند. عرق شبانه زمانی است که انسان آنقدر عرق کند که لباس و ملحفه اش خیس شود; حتی جایی که او می خوابد نیز باحال است.

این پزشک عمومی افزود: بیماران مبتلا به این فشار با سرفه خشک، تب، خستگی و بدن درد شدید به وی مراجعه می کنند. وی گفت: افرادی که واکسینه می شوند زمانی که آن را دریافت می کنند بسیار بهتر هستند.

آژانس سلامت و ایمنی بریتانیا (UKHSA) معتقد است که تزریق دوز تقویت کننده Covid برای محافظت در برابر سویه omicron ضروری است. اگرچه هنوز خیلی زود است که بدانیم واکسن‌ها علیه این سویه چگونه کار می‌کنند، نشانه‌های دلگرم‌کننده زیادی وجود دارد که واکسن‌های فعلی محافظت در برابر سویه جدید ویروس را فراهم می‌کنند.

داده های اولیه نشان می دهد که تزریق دوزهای تقویت کننده در برابر کووید 19 سپر محافظ اضافی در برابر این بیماری ایجاد می کند. مقاله ای در مجله Nature بیان می کند که اگر این سویه واکسن را ضعیف کند، چهار یا چند واکسن می توانند محافظت بیشتری در برابر ویروس ایجاد کنند.

فرمول‌های جدید واکسن احتمالاً این سؤال را ایجاد می‌کند که آیا دوزهای تقویت‌کننده باید به طور نامحدود ادامه پیدا کنند. بعد omicron همچنین پیش‌بینی‌ها درباره تأثیر کمپین‌های واکسن بر همه‌گیری را مبهم کرده است.

  قتل زنی به دلیل سرقت طلا

سازمان بهداشت جهانی (WHO) سویه omicron را یک مشکل نامیده است و بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا این هفته اقدامات جدیدی از جمله اجباری کردن ماسک در بسیاری از فضاهای داخلی و کار از راه دور برای کنترل ویروس انجام داد.

دیدگاهتان را بنویسید