از فریز کردن میوه چه می دانید؟!

اگر تعداد تخمک‌ها زیاد باشد و منجر به تولید جنین‌های متعدد شود یا به دلایلی مانند رحم ناکافی یا احتمال سندرم تحریک بیش از حد، جنین‌ها را فریز می‌کنند تا در صورت باردار نشدن در آینده از این جفت استفاده کنند.

فرآیند انجماد جنین حدود 3 ساعت است. در این روش، جنین ها را داخل محلول های مخصوص نگهداری جنین در سوزن می کنند و پس از آن سوزن های حاوی جنین را در فریزر جنین قرار داده و خنک می کنند.

سپس این جنین ها را می توان برای مدت طولانی در نیتروژن مایع در دمای منفی 196 درجه سانتی گراد نگهداری کرد. به خاطر داشته باشید که جنین‌های با کیفیت خوب منجمد می‌شوند، زیرا فقط این جنین‌ها می‌توانند فرآیند انجماد را تحت استرس تحمل کنند.

به نظر می رسد فرآیند انجماد جنین ها به آنها آسیبی نمی رساند، اما از آنجایی که این روش جدیدی است، مطالعات طولانی مدت کافی انجام نشده است، اما به نظر ایمن و مطمئن می رسد.

احتمال بارداری بعد از انتقال جنین منجمد کمتر از احتمال بارداری بعد از انتقال جنین تازه است، اما باز هم بستگی به تعداد و کیفیت جنین های منجمد دارد.

این شانس حدود 10 تا 20 درصد انتقال تخمین زده می شود. اما در مرکز باروری و ناباروری اصفهان درصد موفقیت برای انتقال جنین منجمد در حال حاضر حدود 40 درصد است.

چه مدت می توان جنین ها را در فریزر نگهداری کرد:
زمان مشخصی وجود ندارد. او تاکنون سابقه 13 ساله ای دارد که منجر به تولد نوزادی زنده و سالم شده است. به طور کلی توصیه نمی شود که میوه را بیش از 5 سال در فریزر نگهداری کنید.

  زمان افزایش قیمت بنزین برای مشترکان گران قیمت فرا رسیده است

نکات قبل از انجماد انتقال جنین:
زمان ارجاع برای آماده سازی بیمار برای انتقال جنین های منجمد حداقل دو ماه پس از تخمک گذاری در روز اول قاعدگی می باشد.

در این زمان بیمار تحت سونوگرافی قرار می گیرد و در صورت مساعد بودن وضعیت تخمدان ها، رحم و آندومتر با ترکیبات استروژنی برای آماده سازی رحم برای جنین درمان می شود.

بیمار مجدداً در حوالی سیزدهم یا چهاردهم قاعدگی تحت سونوگرافی قرار می گیرد و در صورت مناسب بودن شرایط رحم و آندومتر برای لانه گزینی جنین، بسته به نوع جنین منجمد، بیمار با ترکیبات استروژن و پروژسترون به مدت 3 تا 5 درمان می شود. روزها. آنها در کنار هم قرار می گیرند و زمان انتقال جنین مشخص می شود.

روز انتقال جنین توجه

روز انتقال جنین بیمار با همسرش و پرونده ها می آید.
پس از انتظار برای بازگشت جنین های منجمد به دمای آزمایشگاه، بیمار به اتاق عمل فرستاده می شود.

یک اسپکولوم برای بیمار در اتاق عمل قرار می گیرد و جنین ها از طریق کاتترهای مخصوص به رحم بیمار منتقل می شوند.
پس از نیم ساعت استراحت در اتاق عمل، بیمار به بخش بیمارستان فرستاده شده و سپس مرخص می شود.

منبع: سلامت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید