از علائم حساسیت به شیر چه می دانید؟

علائم حساسیت به شیر می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. علائم ممکن است به سرعت پس از نوشیدن شیر ظاهر شوند یا ممکن است چندین ساعت طول بکشد تا ظاهر شوند.

برخی از نوزادان ممکن است آنقدر به شیر و محصولات لبنی حساس باشند که حتی به مقدار کمی از شیر گاو که از طریق شیر مادر به آنها منتقل می شود، واکنش آلرژیک نشان دهند.

علائم حساسیت به شیر اغلب بلافاصله پس از مصرف شیر ظاهر می شود. علائم شامل کهیر، استفراغ، خس خس سینه و تنگی نفس است. برخی از علائم حساسیت به شیر ممکن است بیشتر طول بکشد. مانند گرفتگی شکم، اسهال، سرفه، آبریزش بینی، بثورات پوستی و مدفوع شل که ممکن است حاوی خون یا مخاط باشد. در صورت بروز هر یک از این علائم، بلافاصله با پزشک مشورت کنید.

علائم آلرژیک عدم تحمل شیر و لاکتوز: آلرژی به شیر و عدم تحمل لاکتوز که به عنوان عدم تحمل پروتئین شیر نیز شناخته می شود، یکسان نیستند و نباید به جای یکدیگر استفاده شوند. آلرژی توسط سیستم ایمنی تعیین می شود و حساسیت به شیر نیز از این قاعده مستثنی نیست.

عدم تحمل لاکتوز و آلرژی به شیر باعث ایجاد تعدادی علائم می شود و نیاز به درمان های متفاوتی دارد. شایع ترین علائم عدم تحمل لاکتوز، سوء هاضمه، از جمله نفخ، گاز و اسهال بلافاصله پس از نوشیدن شیر یا خوردن محصولات لبنی مانند پنیر یا بستنی است.

یک واکنش آلرژیک واقعی به شیر می تواند باعث آنافیلاکسی شود که یک پاسخ ایمنی تهدید کننده زندگی است. که می تواند راه های هوایی را منقبض کند. اگر فردی حتی واکنش خفیفی به شیر داشت، باید فوراً به پزشک خود اطلاع دهد.

  کلاوس باربی؛ قصاب از گشتاپو!

تشخیص علائم حساسیت به شیر: برای تعیین اینکه آیا فرد به شیر آلرژی دارد یا خیر، می توان آزمایشاتی انجام داد. سپس اقداماتی را برای جلوگیری از یک وضعیت اضطراری انجام داد. آنافیلاکسی که شوک آنافیلاکسی نیز نامیده می شود، یک بیماری بسیار جدی است که باید با اپی نفرین درمان شود.

علائم آنافیلاکسی عبارتند از: تورم گلو، مشکل در تنفس، شوک، ضربان قلب سریع، کاهش سریع و شدید فشار خون، سرگیجه. این حتی منجر به از دست دادن هوشیاری می شود.

واکنش آنتی بادی های بدن به پروتئین های شیر: علائم حساسیت به شیر می تواند از خفیف تا شدید متغیر باشد. مانند همه آلرژی های غذایی، آلرژی به شیر نیز به دلیل نقص سیستم ایمنی ایجاد می شود که به اشتباه برخی پروتئین های شیر را برای بدن مضر تشخیص می دهد. بدن نیز به نوبه خود شروع به تولید آنتی بادی های ایمونوگلوبولین می کند. برای خنثی کردن یا واکنش به پروتئینی که آن را مضر می داند.

این به سیستم ایمنی سیگنال می دهد که هیستامین و سایر مواد شیمیایی آزاد کند. این خود را به عنوان یک علامت آلرژیک نشان می دهد. هیستامین ها تا حد زیادی مسئول شایع ترین واکنش های آلرژیک مانند آبریزش بینی، خارش و آبریزش چشم ها، کهیر، حالت تهوع، مشکلات تنفسی و آنافیلاکسی هستند.

کازئین و آب پنیر پروتئین هایی هستند که اغلب ریشه آلرژی به شیر هستند. کازئین در پنیر یا شیر جامد زمانی که غلیظ می شود وجود دارد. این پروتئین ها در بسیاری از محصولات لبنی نیز یافت می شوند. فردی که به شیر حساسیت دارد ممکن است به یک یا هر دو پروتئین حساسیت داشته باشد.

  گوینده و بازیگر یک برنامه رادیویی درگذشت

اگر مشخص شود که علائم حساسیت به شیر نشان دهنده حساسیت واقعی به شیر است. تنها راه مطمئن برای جلوگیری از واکنش آلرژیک، پرهیز از شیر و محصولات لبنی است.

دیدگاهتان را بنویسید