از شنبه ثبت نام رانندگان در سرویس مدارس آغاز می شود

جامعه 24 – مرتضی زمانی در سی و نهمین مجمع عمومی سالانه اتحادیه سازمان های تاکسیرانی شهری کشور و دومین مجمع سالانه اتحادیه سازمان های حمل و نقل بار شهرداری گفت: امیدوارم بحث های امروز با سازمان های مختلف منجر به بهبود وضعیت شود. حاکمیت تاکسی».

وی خطاب به معاونان شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: در حوزه نوسازی تاکسی ها مشکلاتی وجود دارد که نیاز به کمک در این زمینه دارد. زمانی برای نوسازی به رانندگان امتیاز می دادیم و قیمت خودرو معقول بود. بر این اساس آمار و ارقام نوسازی در این حوزه نیز حاکی از هموار بودن جاده است اما امسال تولید خودروهای ویژه نوسازی ناوگان تاکسیرانی متوقف شده و خودروی سورن هنوز نیامده است. علیرغم درخواست ها برای نوسازی تاکسی ها، ما گرفتار این مشکلات هستیم. بنابراین باید در این زمینه مساعدت لازم صورت گیرد. بر این اساس پیشنهاد تشکیل صندوق نوسازی را داده ایم که امیدواریم امروز در مجمع به تصویب برسد تا تامین مالی برای نوسازی تسهیل شود.

زمانی ادامه داد: امیدواریم بتوانیم مدل نوسازی وانت مشابه آنچه برای اتوبوس ها اجرا شد را اجرا کنیم. اکنون به آغاز کار مدرسه نزدیک شده ایم. از این رو سامانه سپند که به دلیل ابتلا به ویروس کرونا دو سال با تاخیر مواجه شده بود، از سال جاری مجدداً شروع به کار می کند و کلیه فرآیندهای سرویس مدارس در این سامانه ثبت و ثبت می شود و استعلام رانندگان نیز از طریق این سامانه انجام می شود. تلاش شده تا بیشتر خدمات سرویس مدارس در شهرداری ها انجام شود و در نهایت لیست شرکت ها و رانندگان در اختیار مدارس قرار می گیرد.

  Acura Integra 2023; یک سدان محبوب در بازار آمریکا

وی ادامه داد: این سرویس ها اپلیکیشنی را ارائه می دهند که والدین می توانند از طریق آن بر حرکات فرزندان خود نظارت داشته باشند و سپس به رانندگان امتیاز دهند. ضمناً تگ با اتصال به سیستم مرکزی از طریق QRcode ضریب امنیت را نیز در این سیستم افزایش می دهد.


بیشتر بخوانید: رانندگان سرویس مدارس چه شرایطی دارند؟


مدیرعامل اتحادیه سازمان های تاکسیرانی شهری کشور در بخشی دیگر از سخنان خود به ورود تاکسی های اینترنتی در حوزه حمل و نقل اشاره کرد و افزود: در ابتدای ورود این تاکسی ها خسارت هایی به آژانس ها وارد شد. اما در نهایت فعالیت آنها در قالب دستورالعملی ساماندهی شد. سعی کرده ایم قیمت خدمات را در چارچوب قانونی در چارچوب مصوب دادگاه ساماندهی کنیم. بدون شک باید زندگی آرام همراه با تکنولوژی را بپذیریم. در این منطقه سوخت تاکسی های اینترنتی بر اساس عملکرد به صورت ماهانه برای آنها محاسبه و واریز می شود.

زمانی با تاکید بر لزوم آموزش در حوزه حمل و نقل عمومی گفت: آموزش به صورت جدی در دستور کار قرار گرفت و آموزش های متعددی انجام شد. همچنین سامانه آموزش رانندگان نیز فعال شده است تا آگاهی رانندگان محقق شود و بر این اساس خدمات مناسب تری اجرا شود.

وی همچنین به موضوع بیمه رانندگان و تعامل با سازمان بیمه های اجتماعی اشاره کرد و افزود: از سال 1391 لیست بیمه های اجتماعی بیمه رانندگان به روز نشده است و افرادی که در این زمینه فعالیتی نداشته اند از این بیمه در عنوان استفاده می کنند. از راننده؛ از این رو با صحبت هایی که با رئیس سازمان بیمه شد، مقرر شد پس از شناسایی افرادی که در این حوزه رانندگان فعال نیستند، زمینه جایگزینی آنها با رانندگان فراهم شود.

  رئیس جمهور ونزوئلا با رهبر انقلاب دیدار کرد

مدیرعامل اتحادیه سازمان های تاکسیرانی شهری کشور در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: با توجه به اینکه رانندگان ما در فرآیند نوسازی پول در حساب خود دارند، عشر آنها بالاتر محاسبه می شود و در این راستا ما مکاتباتی انجام داده ایم، بنابراین عشر بر اساس این مشکل محاسبه نمی شود.

وی به موضوع تفاهم نامه با اپراتورهای کشور اشاره کرد و افزود: قطعاً اگر بتوانیم از زیرساخت های اپراتورها برای ساخت سامانه های بی سیم استفاده کنیم، هزینه بسیار کمتری نسبت به ساخت آن سامانه دکل در کشور خواهد داشت. از این رو امروز با یکی از اپراتورهای کشور تفاهم نامه امضا کردیم تا بتوانیم از این ظرفیت استفاده کنیم، در حوزه حمل و نقل بار شهری نیز شاهد چند تحول مهم از جمله شبکه سامانه فعال شد. و در آن مشکل حمل و نقل بار ردیابی خواهد شد.

زمانی با اشاره به آغاز ثبت نام رانندگان و شرکت ها در حوزه سرویس مدارس از روز شنبه در سامانه سپند، گفت: پس از ثبت نام، لیست رانندگان و شرکت ها تا 24 شهریور در اختیار مدارس قرار می گیرد. خدمات مدارس پس از وقفه دو ساله به دلیل شیوع ویروس کرونا دوباره شروع به کار می کند.

2022-08-19 06:06:02

دیدگاهتان را بنویسید