از دانه های طلایی گرفته تا محصولات جانبی طلاکاری شده

مریم طالشی| اگر بخواهید خود را از دیگران متمایز کنید و به دیگران نشان دهید که شیک ترین و ثروتمندترین و به قول امروزی لوکس ترین هستید، چه می کنید؟

شاید تا به حال به چنین چیزی فکر نکرده باشید و به ذهنتان هم خطور نکرده باشد که بخواهید برتر از دیگران ظاهر شوید، اما افرادی هستند که این دغدغه را دارند. آنها لزوما آنقدر که می خواهند خودنمایی کنند ثروتمند نیستند، اما ترجیح می دهند برای نشان دادن زندگی مجلل خود پول خرج کنند و تا جایی که می توانند پیش بروند.

برگردیم به سوال اول؛ فکر کنید و خود را به جای کسی بگذارید که می‌خواهد نشان دهد که کمال در درجه اول اهمیت است.

باکشیش; برای این کار باید به دنبال اشیای با ارزش باشید، چیزی که ارزشمند است و می توانید مطمئن باشید که در چشمانتان به اندازه کافی ثروتمند به نظر می رسید و نشان می دهد که از آن در تمام امور خود استفاده می کنید. طلا، طلا یا فلز عالی. چکش خوارترین فلز با کیفیت بالا، بی بو، بی مزه و مقاوم در برابر خوردگی و البته فلزی مناسب برای به رخ کشیدن زندگی مجلل شما.

چند سال پیش سرو بستنی طلاکاری شده در رستورانی در تهران سروصدا به پا کرد. گفته می شد در این بستنی 2 گرم و 30 سوت طلای خوراکی استفاده شده است اما این طلای خوراکی فقط در آلمان تولید و وارد کشور می شود.

این بستنی که از ورق طلا درست شده بود، 10 سال پیش یعنی در سال 1390، 400 هزار تن قیمت داشت و چون درست کردنش یک روز طول می کشید، مشتری مجبور شد روز قبل بستنی سفارش دهد.

قیمت هر گرم طلای 18 عیار در سال 1390 و زمان سرو این بستنی 55680 تن می باشد. یعنی اگر بخواهیم قیمت 2 گرم و 30 سوت طلا بستنی را بدون در نظر گرفتن وارداتی بودن آن محاسبه کنیم، می توانیم حدود 130 هزار تن و خوب، دستمزد ساخت و قیمت انجام دهیم. از رستوران و موارد دیگر در پایان قبض 400 هزار تن هزینه خواهد شد.

  هواشناسی ایران امروز 05/02/1401

الان هم با 1177000 تن طلای داغ بستنی 400000 تن گرانتر است چه برسد به 10 سال پیش. اما در همان زمان اگرچه گفته می شد این بستنی برای میهمانان ویژه سرو می شود اما عده ای برای اینکه ثابت کنند عقب نمانند بستنی های لوکس با طلا سفارش دادند و برای نشان دادن این موفقیت عکس و فیلمی برای برای نشان دادن این موفقیت.آنها این مراسم را گرفتند و تا آنجا که توانستند به دوستان و آشنایان نشان دادند تا نشان دهند که چقدر شیک و ثروتمند هستند.

سال ها پس از سرو بستنی طلاکاری شده، نوبت به همبرگر طلایی رسید که می گفتند به پناه بچه های پولدار تهرانی تبدیل شده است. خبر فروش همبرگر طلایی آنها به قیمت 250 هزار تن در شبکه های اجتماعی منتشر شد و واکنش هایی را در بین مصرف کنندگان به همراه داشت.

این همبرگر لوکس که حاوی خاویار مانند بستنی طلایی نیز بود، باید روز قبل سفارش داده می شد. البته این را هم باید بگوییم که برای این همبرگر 250 هزار تومان در نظر گرفته شده است و مردی که در دم همبرگر طلایی آنها ایستاده احتمالاً بسیار جذاب و مجلل به نظر می رسد و با ایستادن در این دم می تواند از افراد عادی که نیستند دور شود. مثل او ..

وقتی همبرگر طلایی به مشتری داده می شود، چرا استیک طلایی سرو نمی شود؟! این ایده توسط رستورانی در شمال تهران محقق شد تا این بار مشتریان خاص خود را از انبوه جمعیتی که می توانند ماهی دو بار به زور و سرو یک استیک گوشت با طلا سرو می کنند جدا کند.

  قتل دختر جوان توسط پدرش

انتشار Cedar Stick Gold نیز واکنش های بسیاری را از سوی کاربران شبکه های اجتماعی برانگیخت، زیرا استیک نیز غذایی است که هرکسی توانایی خرید آن را ندارد، چه برسد به اینکه با ورق طلا پوشانده شود. این به معنای ایجاد یک طبقه جداگانه در همان طبقه مرفه است که ثروتمندتر است.

اما وسعت نمایش زرگرها به غذا ختم نشد. دانه طلایی یکی از آن کالاهایی بود که نشان می دهد شما از بدو تولد نوزاد خود را از سایر بچه ها جدا می کنید، به دلیل دانه طلایی که هر خانواده نوزادی نمی تواند چنین دانه ای را در دهان کودک خود بگذارد.

البته قسمت پلاستیکی پستانک مانند پستانک های معمولی بود اما بقیه اجزا از طلای 18 یا 24 عیار بود و زنجیر طلایی و سنجاق قفلی برای آویختن پستانک به گردن نوزاد وجود داشت. همچنین شیشه طلایی که نشان می داد کودک شما از آن دسته نوزادانی نیست که در هر شیشه شیری می نوشند.

قهوه طلایی

اگرچه تب بستنی و استیک طلا پس از مدتی فروکش کرد، اما پستانک طلا همچنان محبوب باقی ماند و طرفداران خود را از دست نداد. دانه طلایی این روزها حداقل 4500000 تن قیمت دارد و البته مقادیر بالاتری هم دارد و البته بستگی به قیمت روز طلایی دارد.

عجیب ترین چیزی که این روزها در شبکه های اجتماعی دیده می شود زباله های طلاکاری شده است. بله درست شنیدی، شوخی طلاکاری شده با پیاز طلایی کنارش. البته محصولات جانبی روکش طلا آنقدرها هم گران نیستند، اما پوشاندن سر گوسفند با ورق طلا یا شبه طلا بحث دیگری است.

پست اینستاگرام طلاکوب نیز مملو از انتقادات کاربران است. یکی می گوید آشغال خوردن دیگر این حرفه ها را ندارد و دیگری افسوس می خورد که تجمل بازی دیگر به آشغال رسیده است. اما وقتی اسم طلا به میان می‌آید، خیلی‌ها گوش‌هایشان را تیز می‌کنند، مخصوصاً عاشقان طلا، یا بهتر است بگوییم، حالا هر چه می‌خواهند، چیزهای طلا را تیز می‌کنند.

  هواشناسی ایران امروز ۱۳۰۰/۱۲/۰۸

آنها می خواهند نشان دهند که متفاوت هستند، اما این نمایش برای کدام قشر از جامعه است؟ کسانی که به نام چشم و چشم سعی می کنند به این گروه نزدیک شوند و از قافله عقب نمانند یا گروهی که حتی در تهیه غذای معمولی برای زندگی مشکل دارند؟

اجازه دهید فقط به برخی از عناصر اساسی نگاه کنیم. کله گوسفند 104 هزار گوجه، کله گاو 120 هزار گوجه، مرغ 24 هزار و 900 گوجه، برنج طارم 47 هزار گوجه، برنج نیمه دانه 23 هزار گوجه، لوبیا چیتی 36 هزار گوجه، گاو 39 هزار گوجه، سویا 24 هزار. اینها البته قیمت های روز این گزارش و قیمت اجناس است و می دانید که قیمت های فروشگاه از این ها بالاتر است.

این قیمت ها را در نظر داشته باشید و کاسمعلی حسنی، دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی اخیرا اعلام کرده است که تقاضا برای مواد غذایی در پنج ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 30 تا 35 درصد کاهش یافته است. او تاج و نبود عزا و عروسی را عامل گرانی و کاهش قدرت خرید عنوان کرد.

اما در شرایطی که قدرت خرید مردم کاهش یافته و کارگری نتواند ساندویچ 20 هزار تنی که حداقل قیمت است بخرد، هر روز انواع خوراکی های طلاکاری شده از یک نقطه شهر بالا می رود و حداکثر فاصله را نشان می دهد. بین دو لایه

منبع: روزنامه ایران

دیدگاهتان را بنویسید