از آداب و رسوم روسیه چه می دانید؟

جامعه 24- هر کشور و منطقه ای آداب و رسوم و فرهنگ خاص خود را دارد که مختص آن است و شامل سبک زندگی و عادات آن منطقه و کشور است.

همانطور که می دانید روسیه بزرگترین کشور جهان است. این کشور در شمال آسیا و شرق اروپا قرار دارد و دارای مرز آبی با شمال اقیانوس آرام و اقیانوس منجمد شمالی و دریای خزر، دریای سیاه و دریای بالتیک است.

روسیه همچنین با 14 کشور آسیایی و اروپایی مرز زمینی دارد.

از آداب و رسوم روسیه چه می دانید؟

دین و زبان در روسیه

بر اساس گزارش جامعه 24، جمعیت روسیه بیش از 145 میلیون نفر است که 15 تا 20 درصد از مردم آن مسیحی ارتدکس و 10 تا 15 درصد مسلمان هستند. زبان ۸۱ درصد مردم این کشور روسی است و این زبان زبان رسمی این کشور است. اما به زبان های دیگری نیز در این کشور صحبت می شود، به عنوان مثال، نزدیک به 3 درصد از مردم روسیه به زبان تاتاری صحبت می کنند، در حالی که 100 زبان اقلیت در این کشور بزرگ وجود دارد.

از آداب و رسوم روسیه چه می دانید؟

جامعه و فرهنگ مردم روسیه

روسیه فرهنگ جالب و تلفیقی از اروپا و آسیا دارد، در واقع نمی توان گفت فرهنگ این کشور کاملا اروپایی است و نه می توان آن را کاملا آسیایی دانست و این موضوع بر جذابیت آن افزود.

روسیه یکی از متنوع ترین کشورها از نظر تنوع فرهنگی است. بیش از 160 گروه مختلف از فرهنگ ها و قومیت ها در این کشور زندگی می کنند. علاوه بر این ادبیات غنی این کشور گردشگران زیادی را به این کشور می کشاند.

  کیا ماشین هایش را جمع می کند!

ادبیات روسیه شاهکارهای بی نظیری در جهان از خود به جای گذاشته است که با هنرمندان و نویسندگان مشهور این کشور آشنا نیست و نام آنها را نشنیده است. افرادی مانند پوشکین، گوگول، داستایوفسکی، ایوان تورگنیف، لئو تولستوی، آنتون چخوف و گورکی.

روس ها علاقه زیادی به هنر به خصوص تئاتر و موسیقی دارند و به همین دلیل در همه جای کشور این هنر و مکانی برای ارائه آن پیدا خواهید کرد.

از آداب و رسوم روسیه چه می دانید؟

نقش خانواده در روسیه

یکی از نکات مهم و قابل توجه در فرهنگ روسیه، نقش خانواده در بین مردم این کشور است. خانواده های روسی وابستگی باورنکردنی به همه اعضای خود دارند و کاملا متحد هستند، اکثر خانواده ها در آپارتمان های کوچک زندگی می کنند و اغلب 2 یا 3 نسل در این فضای کوچک سهیم هستند، اگرچه خانواده ها معمولا کوچک و دارای یک فرزند هستند. زنان در خانواده بیرون از خانه با مردان کار می کنند و شاغل هستند.

به گزارش جامعه 24، مردم روسیه به کشور خود و میراث غنی خود افتخار می کنند. آنها کشورشان را دوست دارند و هرگز به آن توهین نمی کنند. آنها همچنین اهمیت شعرهای میهنی، سرودهای ملی و سرودهای خود را از جمله فضایل اخلاقی هر روسی می دانند.

ارتباط بین روس ها

تماس چشمی نقش مهمی در ملاقات و برقراری ارتباط بین روس ها دارد. روس ها وقتی همدیگر را می بینند، با هم دست می دهند و حالشان را می پرسند. اگر این شناخت بیش از حد معمول باشد و دوستی صمیمی بین آنها حاکم باشد، سه بار گونه های یکدیگر را می بوسند. البته این عادت بیشتر در بین خانم ها دیده می شود و آقایان با دیدن دوستی او را در آغوش می گیرند یا دستی به پشتش می زنند.

  منبع نزدیک به صدر: آشتی مقتدی با مالکی بعید است

بیشتر بخوانید: از غذاهای سنتی افغانستان چه می دانید؟


آنها دوست دارند هدیه بدهند

یکی از عادات خاص مردم روسیه این است که در هر مناسبت به یکدیگر هدیه می دهند که می تواند گل باشد، اما گل زرد نیست! پس اگر به خانه یک روس دعوت شدید، حتما هدیه تهیه کنید و یادتان باشد که هرگز سراغ گل زرد نروید، زیرا آنها گل های زرد را نشانه کاهش وفاداری و علاقه می دانند.

مورد جالب دیگر هدیه نوزاد است. روس ها هرگز به نوزاد متولد نشده هدیه نمی دهند زیرا آن را خوش یمن نمی دانند.

روس ها شباهت زیادی به ایرانی ها دارند و در ابتدا از پذیرفتن هدیه امتناع می ورزند و باید از آنها چند تعریف و تمجید کنید تا آنها هدیه را قبول کنند.

از آداب و رسوم روسیه چه می دانید؟

آداب و رسوم غذا در روسیه

غذا خوردن در روسیه نیز آداب و رسوم خاص خود را دارد. اگر برای ناهار یا شام به خانه یک روس دعوت شدید، حتما سر ساعت مقرر بروید و دیر نکنید. هنگام ورود کفش های خود را در بیاورید و با کفش وارد خانه نشوید. میزبان با ورود به خانه می تواند دمپایی مخصوص در اختیار شما بگذارد.

برای شام، لباس رسمی خود را بپوشید. خوب لباس پوشیدن برای روس ها نشانه احترام به میزبان است.

ممکن است تعجب کنید یا فکر نکنید که خیلی جالب یا حتی اخلاقی است، اما مقداری از غذای خود را در بشقاب خود بگذارید. از نظر روس ها این نشان دهنده کفایت غذا و پذیرایی خوب میزبان است!

پس از صرف غذا، از میزبان اجازه بگیرید و به او کمک کنید تا وسایل خود را جمع کند.

  چند نوع یخچال از بازار بخرم؟

تا زمانی که از شما خواسته نشده است، میز را ترک نکنید.

در گزارش های زیر شما را با آداب و رسوم دیگر ملل جهان آشنا می کنیم. با ما بمان.

2022-08-01 06:49:03

دیدگاهتان را بنویسید