اروپا خاطرنشان می کند که موجی بی سابقه از اپیدمی تاج

علیرغم کاهش مرگ و میر ناشی از واکسیناسیون عروق کرونر در سراسر جهان، شیوع ویروس در سراسر جهان بیداد می کند. در این راستا، بررسی آمار به تفکیک قاره، قرمزترین ایالت اروپا در جهان را نشان داد.

آمار تاج در ایران در روزهای اخیر رو به کاهش بوده و به پایین ترین سطح خود در شاخص مرگ و میر روزانه در دو سال اخیر رسیده است. رشد واکسیناسیون در کشور را می توان عامل مهمی در کنترل این بیماری در ایران دانست.

اما آیا این کاهش به معنای پایان داستان ویروس تاج در جهان است؟ پاسخ این سوال منفی است و به نظر می رسد این داستان طولانی است …

آمار تاج در آسیا و اروپا

ثبت روزانه بیماری عروق کرونر قلب در جهان

تعداد مبتلایان روزانه به بیماری عروق کرونر قلب در جهان در 8 ژانویه 2 میلیون و 22 هزار و 205 نفر بود. بررسی آمار بیماری های عروق کرونر در جهان در روزهای اخیر نشان می دهد که آغاز سال 2022 مصادف با ابتلا روزانه 2 میلیون نفر در روز بوده است که در تاریخ دو ساله این ویروس در جهان بی سابقه است.

به عبارت دیگر امروزه بیش از دو میلیون نفر در جهان روزانه به این تاج مبتلا می شوند که نشان دهنده گسترش سریع سویه جدید تاج در جهان است و آمار همچنان رو به افزایش است.

مقایسه آمارهای مربوط به این ویروس در قاره‌های آلوده به تاج در جهان نشان می‌دهد که این ویروس در قاره اروپا شتاب گرفته است. به طور کلی، بروز روزانه بیماری کرون در قاره ها بیش از یک میلیون در روز در اروپا است. به عبارت دیگر، نیمی از بیماری های عروق کرونر قلب روزانه در جهان در قاره اروپا رخ می دهد.

  مسیر صعودی بورس در 100 روز

آمار تاج در آمریکای شمالی
او همچنین دومین رکورد روزانه بالاترین تاج را در آمریکای شمالی دارد. تا 8 ژانویه، این رقم به طور میانگین در هفت روز گذشته حدود 700000 نفر است.

در آسیا، امروز بروز روزانه کمتر از آمریکای شمالی و اروپا است و به طور میانگین در هفت روز گذشته 236000 نفر بوده است.

به طور کلی، روند فروپاشی قاره ها نشان می دهد که شیوع کرونا در آمریکای شمالی و اروپا اکنون بالاترین میزان در تاریخ شیوع ویروس است و این رکورد منجر به گسترش روزافزون این بیماری در سراسر جهان شده است.

اما این رشد سریع هنوز به قاره‌های آسیا و آمریکای جنوبی که زمانی بالاترین میزان آلودگی را در جهان داشتند، نرسیده است. با این حال، روند واکسیناسیون تقریباً صعودی به قاره‌ها است و مهم‌ترین دلیل رشد را می‌توان کاهش محدودیت‌های تاج‌گذاری و قرنطینه این قاره‌ها دانست.

اما این درصد رو به رشد به مرگ و میر عروق کرونر منتقل نمی شود. یکی از مهمترین دلایل این اتفاق ممکن است گسترش واکسیناسیون در جهان باشد.

مرگ و میر از تاج

مقایسه آمار مرگ و میر تاج

در مجموع 6200 نفر در روزهای اخیر و به طور متوسط ​​7 روز بر اثر بیماری عروق کرونر قلب جان خود را از دست داده اند که آمریکای شمالی بیشترین تعداد مرگ و میر را در میان سایر قاره ها داشته است.

میانگین مرگ و میر کرون در این قاره 2840 و در اروپا 1800 نفر است.تعداد روزانه مرگ و میر از تاج در آسیا نیز در سطح هزار نفر است که کمتر از اروپا و آمریکای شمالی است.

  20 ایده عملی؛ چگونه از احساسات و عواطف خود مراقبت کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید