ارزش غذایی سیاه دانه

445392 568 خبر مرکزی

فرادید| سیاهدانه گیاهی گلدار بومی خاورمیانه است که به طور گسترده با نام سیاهدانه شناخته می شود. برخی از مواد شیمیایی موجود در سیاه دانه در بدن دارای خواص آنتی اکسیدانی هستند. مطالعات متعدد خاصیت آنتی اکسیدانی سیاه دانه را برای بدن نشان داده است.

مواد مغذی

به گزارش فراد؛ لیست دانه ها حاوی اسیدهای آمینه، پروتئین ها، کربوهیدرات ها، روغن های فرار و غیر فرار، آلکالوئیدها، ساپونین ها و فیبر است. کربوهیدرات های موجود در سیاه دانه شامل مونوساکارید آرابینوز، گلوکز، رامنوز و زایلوز است. دانه های غلات همچنین حاوی کلسیم، آهن، پتاسیم و سدیم هستند. از آنجایی که بسیاری از افراد از مقادیر بسیار کمی روغن سیاه دانه یا مکمل های حاوی عصاره روغن استفاده می کنند، معمولاً از این طریق مواد مغذی کمتری دریافت می کنند.

روغن های ثابت

دانه های غلات حاوی 84 درصد اسیدهای چرب غیرفرار یا پایدار هستند. هر قاشق چای خوری روغن سیاه دانه حاوی 45 کالری است که همگی از چربی حاصل می شود. 22. از این چربی ها اسید آلفا لینولنیک است که یک اسید چرب امگا 3 با خاصیت ضد التهابی است. 59 درصد از این چربی ها همچنین حاوی آلفا لینولنیک اسید هستند که یک اسید چرب امگا 6 است. اگرچه بیشتر مردم فقط ماهی را به عنوان منبع خوبی از اسیدهای چرب امگا 3 می شناسند، برخی منابع گیاهی مانند سیاه دانه نیز منابع غنی امگا 3 هستند.

خواص بالقوه

سیاه دانه همچنین حاوی تیموکینون است که خاصیت آنتی اکسیدانی دارد و برای سلامت کبد مفید است. علاوه بر این، نایلون موجود در سیاه دانه از آزاد شدن هیستامین جلوگیری می کند که به طور قابل توجهی علائم آلرژیک را کاهش می دهد.

  طرح توسعه آبادان و هرمشهر به زودی در دولت تصویب می شود

بررسی خواص و مواد مغذی سیاه دانه

به گفته اسلون کترینگ، به جز فواید اسیدهای چرب مفید موجود در سیاه دانه، به هیچ تحقیق انسانی برای تایید خواص دیگر اجزای سیاه دانه نیاز نیست. مطالعات آزمایشگاهی و حیوانی نشان می دهد که برخی از ترکیبات سیاه دانه با خواص ضد التهابی و ضد انگلی خود می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند. مطالعات حیوانی نشان می دهد که تیموکینون و سایر اجزای سیاه دانه دارای خواص ضد سرطانی هستند که می توانند رشد و اندازه تومورها را کاهش دهند.

مصرف سیاه دانه

مقدار مناسب روغن سیاه دانه 1 یا 2 قاشق چایخوری یا 2 کپسول در روز است. کپسول های سیاه دانه معمولاً حاوی 1000 میلی گرم از آن هستند. مصرف سیاه دانه به ندرت عوارضی ایجاد می کند. اما هنگامی که روی موش آزمایش می شود، دوزهای بالا باعث مشکلات کلیوی و کبدی می شود.

منبع: livestrong

دیدگاهتان را بنویسید