ارزشیابی معلمان از امروز مشخص می شود

جامعه 24 یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش پس از جلسه کمیته آموزش، تحقیقات و فناوری در جمع خبرنگاران در خصوص آیین نامه ارزشیابی معلمان گفت: آیین نامه ارزشیابی در جلسه روز یکشنبه شورای دولت نهایی شد. ایرادات این هیئت انطباق به این آیین نامه طی دو جلسه مطرح و رفع شد.

وی تاکید کرد: از روز چهارشنبه سامانه اجرای قانون رتبه بندی معلمان راه اندازی می شود و کارگروهی برای اجرای این قانون تشکیل می شود. مرحله اول رتبه بندی و تشکیل کمیسیون های حسابرسی استان ها و سپس اقدام به اجرای رتبه بندی بر اساس آیین نامه مصوب برای همکاران فرهنگی می باشد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تصمیمی در حال بررسی است که معلمانی که 30 سال کار کرده اند و به آنها گفته شده است که باید 2 سال دیگر در آموزش و پرورش بمانند تا در رتبه بندی قرار بگیرند، در نظر گرفته شده است، گفت: این موضوع بحثی است. کمیسیون تطبیق سازش ها نیز پس از بررسی دولتی حذف شد، بنابراین جای نگرانی برای همکاران فرهنگی در این زمینه وجود ندارد.


بیشتر بخوانید: نگاهی به سیر تحول قوانین ارزشیابی معلمان


وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر رفع 15 نقص آیین نامه تنظیم قانون ارزشیابی معلمان در دولت، گفت: طی جلساتی که در دولت برگزار شد، 10 نقص در آیین نامه رتبه بندی معلمان به اطلاع سازمان رسید. هیئت تطبیق پس از تصویب در شورای دولت. بر این اساس اجرای قانون رتبه بندی معلمان از فردا آغاز می شود.

  Fidelity Prime و Dignity Prime در تاریخ 9 ژوئن در بورس اوراق بهادار عرضه می شوند.

وی تصریح کرد: برای اجرای قانون رتبه بندی ابتدا لازم است کمیسیون های ارزیابی و حسابرسی تشکیل و سپس بر اساس ضوابط فعالیت مراکز ارزشیابی اظهار نظر کنند. طبیعتا رتبه بندی دانشگاه ها و آموزش و پرورش زمان بر است، اما تمام تلاش خود را می کنیم تا به ارتقای آموزش در کشور توجه کنیم.

2022-08-03 06:32:08

دیدگاهتان را بنویسید