ارزان ترین خودروی جدید بازار چیست؟

در سال 1400 خودروسازان خودروهای جدیدی را معرفی کردند. سایپا و ایران خودرو که خودروسازان داخلی هستند امسال در مجموع پنج خودروی تولیدی ارائه و عرضه کردند.

ایران خودرو نیز در سال 1400 خودروی مونتاژی جدیدی را معرفی کرد که هایما اس 5 پلاس خودروی مونتاژی بود که ایران خودرو در سال 1400 آن را معرفی کرد.

سایپا در سال 1400 سهم بیشتری از خودروهای جدید داشت.سهند، سپهر، اطلس، آریا و شاهین از جمله خودروهایی بودند که سایپا در سال 1400 معرفی یا عرضه کرد.

سایر خودروهای داخلی جدید خودروسازان بین 300 تا 500 میلیون تن قیمت دارند. در بازه قیمتی 600 میلیون تومان، شرکت مدیران خودرو دو خودروی جدید را معرفی کرد. ام وی ام X22 پرو حدود 620 میلیون تومان و آریزو 5 توربو جدید 680 میلیون تومان قیمت دارند.

قیمت خودروهای جدید در بازار

آنچه در مورد خودروهای جدید قابل توجه است قیمت آنها در بازار است. ارزان ترین خودرو در بین خودروهای معرفی شده یا عرضه شده در بازار، خودروی اطلس با قیمتی در حدود 180 تا 250 میلیون است.

گران ترین خودروهای ارائه شده و عرضه شده در بازار 1400 متعلق به خودروهای بهمن موتور است. Fidelity و Dignity با قیمت بیش از یک میلیارد تن معامله می شوند. این در حالی است که Fidelity and Dignity در فروش نقدی بهمن موتور حدود 750 میلیون تن به فروش می رسد.

مدل جدید هایما اس 5 پلاس به زودی توسط ایران خودرو برای فروش در کشور عرضه می شود. بازه قیمتی هایما اس 5 پلاس آتی در بازه 700 تا 800 میلیون تومان خواهد بود.

  حل مشکلات بیش از ۲۲ هزار نفر با وام قرض الحسنه بانک ملی ایران

یکی دیگر از محصولات جدیدی که کرمان موتور قصد عرضه آن را دارد جک J7 است. با توجه به قیمت دلاری آن، قیمت تقریبی آن در زمان تحویل در بازار داخلی حدود 800 میلیون تن یا یک میلیارد تن است.

یکی از خودروهای جدید سایپا با نام سهند با توجه به مشخصاتی که دارد، کارشناسان بازه قیمتی 350 تا 450 میلیون تنی را برای این خودرو پیش بینی می کنند. شاسی بلند ایتالیایی چینی SWM G05 محصول سیف خودرو است. در سال 1400 وارد بازار شد و حدود 925 میلیون تن قیمت داشت.

همچنین خودروی ام وی ام X22 پرو در آذرماه با قیمت 580 میلیون تومان توسط مدیران خودرو ارائه شد که در دی ماه به 620 میلیون تومان رسید.

با وجود عرضه خودروهای جدید تولید، مونتاژ و وارداتی در بازار خودرو، باید دید بازار نسبت به این عرضه چه واکنشی نشان خواهد داد. افزایش قیمت دلار و تعرفه واردات خودرو یکی از عوامل افزایش قیمت خودروهای وارداتی و مونتاژی معمولی در بازار داخلی است.

همچنین خودروهایی مانند دیگنیتی که در زمان عرضه حدود 700 میلیون تومان قیمت داشت اما پس از گذشت چند ماه از بازار به قیمت 1.2 میلیارد تومان رسید. از طرفی خودروهای جدید داخلی به دلیل قیمت بالا از امکانات کمتری نسبت به رقبای خارجی برخوردار هستند و خریداران تمایل بیشتری به خودروهای وارداتی و چینی در بازار دارند.

قیمت خودرو

منبع: تجارت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید