ارتباط بین ویروس کرونا و هپاتیت در کودکان رد شده است

گزارش جدید از «مراکز کنترل و پیشگیری بیماری (CDC) در ایالات متحده، 19 سال به عنوان عاملی در موارد مرموز هپاتیت شدید در کودکان در حداقل نه مورد تایید شده توسط آلاباما.

او نوشت، جزئیات پرونده در آلاباما، که برای اولین بار توجه را به بیماری کبد در ایالات متحده جلب کرد، توسط آنوبیس نوشته شده است. هفته گذشته CDC به پزشکان سراسر کشور هشدار داد که مراقب موارد غیرعادی هپاتیت باشند.

بیش از دوازده مورد هپاتیت کودکان اکنون در هشت ایالت دیگر در حال بررسی است. یکی در لوئیزیانا، سه در ایلینویز، دو در کارولینای شمالی و چهار در ویسکانسین. حداقل سه کودک نیاز به پیوند کبد داشتند و مقامات ویسکانسین در حال بررسی مرگ یک کودک هستند.

بر اساس یک گزارش جدید، آزمایش کووید 19 هیچ یک از کودکان آلاباما در طول بستری شدن در بیمارستان مثبت نشد و هیچ یک از آنها قبلاً مبتلا به این بیماری نبودند. علاوه بر این، هیچ یک از آنها واکسن کووید 19 را دریافت نکردند.

همه این کودکان مشکل عمده ای نداشتند، اما هیچ کدام از نظر ویروس های رایجی که باعث هپاتیت می شوند، از جمله ویروس های هپاتیت A، B و C مثبت نبودند. چندین علت دیگر هپاتیت در کودکان نیز رد شد.

با این حال، آزمایش آدنوویروس 9 کودک مثبت بود. ویروسی که معمولاً با علائم سرماخوردگی همراه است. پنج مورد از 9 مورد برای یک نوع خاص مثبت بودند: آدنوویروس 41.

آدنوویروس نوع 41 عمدتاً از طریق مدفوع پخش می شود و بار دیگر بر اهمیت شستن صحیح دست ها تاکید می کند.بر اساس این گزارش، این ویروس خاص یکی از شایع ترین علل بیماری های گوارشی در کودکان است که علائم آن شامل اسهال، استفراغ، تب و تنفس است. علائم مسیر علائم مرتبط با مشکلات کبدی نیز رایج است.

  کرمان لرزید

ارتباط بین ویروس کرونا و هپاتیت در کودکان رد شده است

سازمان بهداشت جهانی می گوید تا کنون حدود 170 مورد هپاتیت شدید در کودکان در 16 کشور گزارش شده است.

دیدگاهتان را بنویسید