ادامه حضور در NPT مجوزی برای کشتن دانشمندان است!

مستند زیر را با دقت بخوانید و سپس خودتان قضاوت کنید که آیا ایران از ‌ خارج می‌شود یا خیر معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای ، NPT آیا این تنها راه پیش روی کشور ما نیست؟! و این پیمان را برای خود رها نکنید امنیت و حفظ منافع ملی جمهوری اسلامی ایران یک ضرورت ضروری و حیاتی نیست؟! به نام خدا بخوان!

1- ابتدا به بیانات دقیق و موشکافانه رهبر معظم انقلاب در 29 آبان 1392 به بسیج توجه فرمایید.

«طبق اسناد موجود، چند ماه قبل از جنایت هسته‌ای آمریکا در ژاپن، هیتلر – ستون اصلی جنگ جهانی دوم – خودکشی کرد. موسولینی، یکی دیگر از ستون های جنگ جهانی دوم، قبل از حمله دستگیر شد و ژاپنی ها دو ماه زودتر اعلام آمادگی کردند که تسلیم شوند. وی افزود: واقعیت این است که آمریکایی ها می خواستند سلاح جدید خود یعنی بمب اتم را در میدانی واقعی آزمایش کنند که با کشتن مردم بی گناه هیروشیما و ناکازاکی این کار را انجام دادند، اما اکنون در تبلیغات خود لباس این جنایت را بر تن کرده اند. “

2. ایالات متحده تنها کشوری است که در بمباران هیروشیما و ناکازاکی ژاپن از بمب اتمی استفاده کرده و دست کم 250000 انسان بی گناه را کشته است. طی 77 سال گذشته، هیچ دولت آمریکا نه تنها این جنایت هولناک را محکوم نکرده است، بلکه ادعا کرده است که با بمباران هیروشیما و ناکازاکی به جنگ جهانی دوم پایان داده و از کشتار بیشتر در طول جنگ جلوگیری کرده است! این اظهارات نادرست زمانی بیان شد که دولت های آلمان و ایتالیا از سه قدرت محور آلمان، ایتالیا و ژاپن در ژوئن 1945، تقریباً دو ماه قبل از بمباران هیروشیما و ناکازاکی (اوت 1945) با متفقین مخالفت کردند. آنها بدون قید و شرط تسلیم شدند و دولت ژاپن در مورد چگونگی تسلیم شدن با متفقین مذاکره کرد. یعنی جنگ جهانی دوم با پیروزی متفقین به پایان رسید. اما چرا با وجود پایان جنگ، آمریکا از بمب اتم استفاده کرد و صدها هزار انسان بی گناه را کشت؟! داستان چندین برابر وحشیانه تر و وحشتناک تر است. ادامه مطلب

ژنرال ویلیام لیهی، رئیس ستاد مشترک آن زمان، در خاطرات خود اعتراف کرد که «ژاپن قبل از بمباران هیروشیما و ناکازاکی شکست خورد و آماده تسلیم بود. ژاپنی ها در ژوئن 1945 به مدت دو ماه آمادگی خود را برای تسلیم اعلام کردند و با ما مذاکره کردند، بنابراین من فکر می کنم استفاده از بمب اتمی چیزی شبیه به حمله وحشیانه و قرون وسطایی است. جک مادیگان، مشاور وزارت جنگ ایالات متحده در آن زمان، اعتراف می کند که «دانشمندان آمریکایی آزمایش های اولیه خود را با تزریق پلوتونیوم به بیماران و زندانیان بدون اطلاع آنها آغاز کردند و در ژانویه 1945 پروژه ای به نام پروژه منهتن یک بمب هسته ای تولید کرد. با موفقیت به پایان رسید.» وی تأکید کرد که بمب اتمی تولید شده باید آزمایش شود و چون آزمایش موفقیت آمیز بود، نیازی به ادامه تحقیقات نبود و امکان آزمایش همیشه فراهم نبود. سه هفته قبل از بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی در اواسط ژوئیه 1945، ژنرال رالف بارد معاون فرمانده کل نیروی دریایی ایالات متحده نامه ای رسمی به وزیر جنگ استیسون ارسال کرد که به نقل از قربانیان وحشتناک بمب اتمی اشاره کرد. و با تاکید بر درخواست، تسلیم شدن، توصیه می کند اکنون که تصمیم بمباران ژاپن نهایی شده است، بهتر است ” اطلاعات لازم در مورد قدرت مخرب بمب اتمی را اعلام می کند “و نتیجه می گیرد که” ژاپن پس از آگاهی از تلفات سنگین قطعا تسلیم می شود و “بمب اتمی وحشتناک بدون قید و شرط تسلیم خواهد شد.” اما این توصیه توسط رئیس جمهور وقت ترومن رد شد و هرگونه اطلاعات در مورد بمب اتمی ممنوع شد. ژنرال رالف بارد بعداً در خاطرات خود نوشت: رد پیشنهاد من هیچ شکی باقی نمی گذارد که ادعای آمریکا مبنی بر استفاده از بمب اتمی برای پایان دادن به جنگ جهانی دوم تنها می تواند یک شوخی تلخ باشد و انگیزه اصلی این جنایت هولناک آزمایش است. انسانیت بمب اتم و ارعاب قدرت آمریکا در جهان بود.

  مصرف چربی می تواند خطر سکته مغزی را کاهش دهد

4- برخی گزارش ها حاکی از آن است که آمریکا به بهانه تعقیب رهبران القاعده در غارهای تارا بورا در افغانستان از بمب های اتمی سطح پایین استفاده کرده است و نمونه ای از این نوع بمباران در یمن گزارش شده است! برای درک مفهوم اخلاق در میان کارمندان آمریکایی، قابل ذکر است که پس از تولید بمب نوترونی که یکی از خطرناک ترین بمب های اتمی است، “ساموئل کوهن” مخترع این بمب آن را ” بمب اخلاقی»! وی گفت: بمب های نوترونی فقط جانداران را می کشند و به ساختمان ها و تاسیسات آسیب نمی رسانند.

علیرغم جنایات بی‌شمار آمریکا و چندین کشور اروپایی در طول تاریخ معاصر، موارد فوق از جنایات هسته‌ای ایالات متحده و کشتار مردم بی‌گناه (با هدف آزمایش عامل مخرب انسانی بمب اتم) به وضوح نشان می‌دهد که چالش هسته ای 20 ساله با چه هیولای جنایتکار، تشنه به خون و فوق العاده وحشی روبرو هستیم! حالا به ادامه داستان توجه کنید!

5. بازرسی های آژانس تاسیسات هسته ای ایران و برخی پایگاه های نظامی به بهانه اطمینان از صلح آمیز بودن فعالیت های هسته ای ایران انجام شده است. مدیرکل سابق آژانس بین المللی انرژی اتمی تاکید کرد: اگر در برنامه هسته ای ایران سهل انگاری – “شکست” یا “سوء استفاده” وجود داشته باشد، اکنون رفع شده است و … شایان ذکر است که آمریکا فشار زیادی به آمانو وارد کرده است. برای دریافت گزارش خود! اما آمانو قبول نکرد.

از سوی دیگر، مذاکرات هسته ای که در نهایت منجر به سقوط برجام شد، با هدف رفع تحریم ها انجام شد، اما نه تنها تحریم ها برداشته نشد، بلکه صدها تحریم دیگر به تحریم های قبلی اضافه شد! و تعداد تحریم ها از 800 به 1700 افزایش یافت! یعنی تحریم ها دو برابر شده است!

  حذف پرسپولیس با شکست استقلالی ها

حالا مراقب باش! به قول خودشان هم چوب خوردیم و هم پیاز. یعنی از یک طرف سخت ترین و بی سابقه ترین بازرسی ها را از تاسیسات هسته ای و برخی مراکز حساس نظامی خود انجام داده ایم و از طرف دیگر تحریم ها نه تنها برداشته شده، بلکه دو برابر شده است! کجای این نابرابری به نفع کشور ما بود که قابل ادامه است؟! و بعد از 20 سال چالش هسته ای، کجا هستیم؟!

6. حال به نمونه های زیر توجه کنید که تنها بخشی از اعترافات فراوان و صریح کارمندان آمریکایی است.

جی کارنی سخنگوی کاخ سفید در 10 اوت 2012 در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: “چشم” وقتی از یک خبرنگار پرسیده می شود، ما “چشم” داریم و می توانیم برنامه هسته ای ایران را رصد کنیم. وی گفت: منظورم بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی است که آخرین اطلاعات را در اختیار ما قرار می دهند.

ب. (دو هفته پس از امضای برجام) ارنست مونیز، وزیر انرژی وقت ایالات متحده و عضو تیم مذاکره کننده ایالات متحده، روابط بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی با ایالات متحده را کمی بیشتر در مقاله ای برای فوروارد شرح داد: «از سال 1980، ما همه چیز داریم ما بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی را در آزمایشگاه ملی لوس آلاموس آموزش داده ایم. ده‌ها دوره آموزشی برای آنها برگزار کرده‌ایم و مطمئن شده‌ایم که جدیدترین تجهیزات و ابزار الکترونیکی برای کسب اطلاعات از مراکز حساس ایران را دارند.»

ج- مؤسسه بروکینگز، بازرسی های ویژه برجام را فرصتی جدید برای آمریکا خواند و در یادداشتی به قلم جاشوا رونر، استاد دانشگاه آمریکای جنوبی نوشت.

«حضور بازرسان فرصت های جدیدی را برای جمع آوری اطلاعات فراهم می کند. آژانس‌های اطلاعاتی نه تنها از گزارش‌های بازرسی از برنامه هسته‌ای ایران بهره‌مند می‌شوند، بلکه در کشف سایر حوزه‌های علمی و زیرساخت‌های صنعتی و نظامی ایران نیز آزاد خواهند بود.»

دی. جان برنان (مدیر سیا) 28 آوریل 2015 (19 آوریل 2015) در مؤسسه سیاست هاروارد، تیم مذاکره کننده ایالات متحده برای یک برنامه اقدام مشترک جامع با ایران (برجام) و برخی مفاد آن از سوی وی تمجید کرد. بازرسی های گسترده و گفت ایران با بازرسی های جامع موافقت کرده است. او گفت: “خشنود و شگفت زده شدم… من به رژیم بازرسی فکر می کنم.” [آن] “این کاملا تعجب آور و بسیار خوب است!”

  هشدار نارنجی هوای تهران

7- حالا خودتان قضاوت کنید عضویت ما در NPT چه دستاوردی برای کشورمان داشته است؟! آیا دستاوردی جز کشتار دانشمندان هسته ای، خرابکاری و انفجار در تاسیسات هسته ای، افشای اطلاعات محرمانه نظامی و صنعتی، آسیب جدی به صنعت هسته ای، ایجاد مشکلات اقتصادی بزرگ، تخریب تاسیسات و ظرفیت داخلی و هزینه های مالی بالا داشته است. ؟! کدام یک از موارد فوق مستند نیست؟! و کدام یک از آنها کمتر مشکوک است؟! اگر نه – چرا که نه – چرا ادامه حضورمان در NPT؟!

به جرات می توان گفت ادامه حضور کشورمان در NPT نتیجه ای جز صدور مجوز کشتار دانشمندان، تخریب تاسیسات نظامی و هسته ای و تخریب تاسیسات و تاسیسات داخلی نخواهد داشت و نخواهد داشت! اگر مسئولان محترم کشورمان چه در گذشته و چه در حال حاضر نتیجه دیگری از چالش 20 ساله هسته ای و حضور ما در NPT پیدا کنند! و اگر نتیجه غیر از آنچه گفته شد – که نیست و نمی دانند – نمی دانند چرا در لزوم خروج از NPT تردید دارند؟!

8- خروج ایران از معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای (NPT) نیز در متن آن معاهده پیش بینی شده و از آن به عنوان حق قانونی کشورهای عضو یاد می شود. در بند 1 ماده 10 معاهده NPT آمده است: «اگر یکی از طرفین معاهده متوجه شود که رویدادهای غیرعادی مرتبط با موضوع معاهده، منافع عالی خود را به خطر انداخته است، حق اعمال حاکمیت ملی خود را بر اساس معاهده خواهد داشت.» ماده باید با اخطار سه ماهه خروج از معاهده و شورای امنیت سازمان ملل را به اطلاع کلیه اعضای معاهده برساند.

ادامه حضور در NPT مجوزی برای کشتن دانشمندان است!

این ماده بیان می‌دارد که اگر یک کشور عضو «وقایع فوق‌العاده مرتبط با موضوع این معاهده را که منافع عالی کشور خود را به خطر می‌اندازد به رسمیت بشناسد، حق خروج از این معاهده را خواهد داشت». حال سوال این است که آیا کشتار دانشمندان، تخریب و انفجار در تاسیسات هسته ای ایران اسلامی که دشمن به صراحت (بخوانید تند و بدخواهانه) بر استفاده از بازرسان آژانس در ارتکاب این جنایات تاکید می کند، در رأس منافع ما نیست؟ دولتی؟! اگر چنین است، چرا ما در خروج فوری از NPT تردید داریم؟! و اگر کشتار دانشمندان و تخریب تاسیسات هسته ای و افشای اسرار نظامی کشورمان را فراتر از منافع ملی بدانیم، وای بر ما!

حسین شریعتمداری

دیدگاهتان را بنویسید