اخلاقی زیستن خیلی سخت است

همایش اهدایی و ورزشی امضای تفاهم نامه همکاری بین فدراسیون های ورزشی کشور و انجمن اهدای عضو ایران و در راستای ترویج فرهنگ اهدای عضو در کشور امروز (دوشنبه) با حضور رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، جمعی از کارکنان کمیته ملی المپیک، کمیته اخلاق، پیشکسوتان و جمعی از روسای فدراسیون های ورزشی در سالن پرشین آکادمی ملی المپیک تجمع کردند.

صالحی امیری در این مراسم گفت: وقتی صحبت از زندگی می شود به معنای زندگی با عزت، همدلی و همدلی با دیگران و عبور از منافع فردی برای رسیدن به منافع جمعی است.

وی افزود: اخلاقی زیستن بسیار سخت است. اوج این کمال را در جنگی دیده ایم که همه جان خود را برای حفظ امنیت کشور فدا می کنند. البته بالاترین سطح اهدایی متعلق به شهداست و بالاترین سطح زندگی اخلاقی متعلق به سربازانی است که به معدن رفتند.

اخلاقی زیستن خیلی سخت است

صالحی امیری گفت: در جامعه ای با حسرت زندگی می کنیم که هر روز با پدیده های بدی مانند فقر، فساد، بی عدالتی و… مواجه هستیم که جامعه فاقد اخلاق زیستی است.

رئیس کمیته ملی المپیک افزود: جامعه اخلاقی جامعه ای است که در آن امنیت و آرامش وجود داشته باشد، ما در جامعه ای که بزرگترین سرمایه سخاوت است سرمایه زیادی داریم.

وی خاطرنشان کرد: شاخص انسانیت در جامعه، گذشت و گذشت است که بالاترین سطح انسانیت در جامعه است. روحانیون، هنرمندان و ورزشکاران گروه های مرجعی هستند که می توانند با ترویج سخاوت، راهی برای اهدای اعضای بدن به نظام سلامت فراهم کنند.

هادی ساعی رئیس فدراسیون تکواندو نیز در این مراسم گفت: خوشحالم که قهرمانان و مدال آوران در کنار فعالیت های ورزشی به وظایف اجتماعی خود نیز عمل می کنند. امیدوارم قهرمانان و ورزشکاران ما بتوانند سفیران خوبی در این مسیر برای ترویج موهبت زندگی باشند.

  1 # هوشمند; جدیدترین کراس اوور اروپایی با طراحی متفاوت

وی در پایان با تشکر از خانواده زهرا باغبان افزود: امروز افتخار می کنم که اهدا کننده از تکواندوکاران بوده است.

در پایان این مراسم از خانواده زهرا باغبان توسط کمیته ملی المپیک و روسای فدراسیون های ورزشی تجلیل شد.

دیدگاهتان را بنویسید