اختلال “کمبود طبیعی”؛ چرا بچه ها باید بیرون از خانه بازی کنند؟!

فرادید| بازی یکی از نیازهای اساسی کودکان در زندگی آنهاست. اما با رشد و توسعه زندگی شهری و مدرن شدن بیشتر کشورها و ورود به دنیای مجازی و فناوری، این فرصت از آنها گرفته شده است تا بتوانند چندین ساعت از روز را به بازی و پریدن بیرون از خانه بپردازند.

کودکان اگر در خانه بمانند و تحرک لازم را نداشته باشند ممکن است دچار مشکلات روحی و جسمی شوند. امروزه کودکان بیشتر وقت خود را صرف تماشای تلویزیون، بازی های دیجیتال و آنلاین می کنند و البته حضور در خانه برای والدین بسیار راحت تر از بیرون رفتن است زیرا مشاهده فعالیت های فرزندان در خارج از خانه برای آنها سخت و زمان بر است.

به گزارش فراد؛ آنها فراموش کرده اند که محروم کردن فرزندشان از فضای بیرون عواقب بسیار زیادی برای آنها خواهد داشت. یکی از پیامدهای خانه نشینی اعتیاد به بازی های ویدیویی و سایر وسایل مجازی است.

بازی در فضای باز: پادزهر در برابر اختلالات طبیعی

در قرن بیست و یکم روانشناسان از اختلالی به نام «اختلال کمبود طبیعت» صحبت می کنند که باعث عدم تمرکز، بیش فعالی، چاقی، افسردگی و اضطراب در کودکان و نوجوانان می شود.

راه حل و درمان این اختلال بسیار ساده است. فقط اجازه دهید فرزندانتان بیشتر در طبیعت باشند. تنفس هوای تازه، دیدن پرندگان، بوییدن گل ها و… همه این موارد می تواند برای سلامتی کودکان بسیار مهم باشد.

علاوه بر این، بازی در فضای باز به آنها این امکان را می دهد که کمی استراحت کنند و لحظاتی را به دور از هرگونه احساس خشم، خشم و نفرت (در نتیجه بازی های ویدیویی) تجربه کنند. و این باعث افزایش سطح تمرکز و توجه آنها در کسب مهارت های مختلف می شود که برای رفتن به مدرسه و تحصیل ضروری است.

  اقدامات بانک رفاه کارگران در زمینه استانداردهای ایمنی ارتقا یافته است

چرا کودکان باید بیرون از خانه بازی کنند؟

احساسی که از فعالیت های بیرون از خانه کودکان به وجود می آید برای مدت طولانی با آنها باقی می ماند و همیشه در یادها می ماند.

بازی هرسنی برای بچه ها عالی است

لازم نیست منتظر بمانید تا فرزندتان بزرگ شود تا در فضای باز باشد و بازی کند. کودکان می توانند بهترین نتایج را در رشد جسمی و ذهنی خود از پیاده روی در پارک، بازی در باغ یا مناطق سرسبز اطراف خانه ببینند. آنها می توانند خورشید و گرمای آن را احساس کنند، صداهای طبیعت را بشنوند، تجربه کنند و لذت ببرند، چیزی که بازی های رایانه ای و دنیای مجازی به هیچ وجه در اختیار کودکان قرار نمی دهد.

احساسی که از فعالیت های بیرون از خانه کودکان به وجود می آید برای مدت طولانی با آنها باقی می ماند و همیشه در یادها می ماند.

چرا بازی کودکان در طبیعت ضروری است؟

بازی در فضای باز فواید زیادی برای نوزادان، کودکان و نوجوانان دارد، اما والدین باید از آنها مراقبت کنند تا در طول بازی آسیب نبینند. در اینجا به برخی از مهمترین مزایای بازی کوکان در خارج از خانه نگاهی می اندازیم:

– بچه ها احساس آزادی می کنند، به خصوص اگر والدینشان در کنارشان باشند. بازی در خانه و اتاق این حس را در آنها ایجاد نمی کند.

بازی در فضای باز قدرت بدنی کودکان را افزایش می دهد و آنها را قادر می سازد تا مهارت های جدیدی را پرورش دهند.

– فعالیت بدنی به کودکان اجازه می دهد تا انرژی و استرس اضافی را آزاد کنند که منجر به خلق و خوی آرام تر می شود.

  مالیات بر ارزش افزوده از قیمت اصلی طلا حذف می شود؟!

چرا کودکان باید بیرون از خانه بازی کنند؟

علاوه بر این، بازی در فضای باز با اختراع بازی های جدید متناسب با جایی که هستند، خلاقیت و تخیل کودکان را تحریک می کند.

– بازی و انواع فعالیت های بیرون از خانه باعث افزایش متابولیسم کودکان می شود و آنها را از چاقی محافظت می کند.

علاوه بر این، بازی در فضای باز و فضای باز با اختراع بازی های جدید متناسب با جایی که هستند، خلاقیت و تخیل کودکان را تحریک می کند.

– تماس با طبیعت سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و آنها را در برابر باکتری ها، ویروس ها و غیره مقاوم می کند.
– کودکان از طبیعت یاد می گیرند و دانش خود را تکمیل می کنند. در نقش معلم برای آنها خورشید، باد، باران و غیره خواهد بود.

در عین حال، قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید باعث جذب ویتامین D می شود که برای تقویت استخوان ها لازم است.
– مهم ترین فایده بازی در فضای باز ایجاد رابطه با سایر کودکان است که منجر به تسلط بر اصول روابط اجتماعی می شود. در این رابطه کودک ممکن است احساس عشق، خشم، رقابت، جنگ و غیره را تجربه کند. و آنها را کنترل کنید.

– توصیه می شود نوجوانان در اردوهای گروهی شرکت کنند که علاوه بر کسب مهارت های اجتماعی، احساس مسئولیت را بیاموزند.

منبع: steptohealth

ترجمه: فراد

دیدگاهتان را بنویسید