اختلاف بر سر نرم افزار در المپیک 2022

کلیه شرکت کنندگان در بازی های المپیک زمستانی موظفند وضعیت سلامتی خود را به خصوص در مورد آزمایش تاج در درخواستی که توسط مقامات مسابقات مشخص می شود ثبت کنند. نرم افزارهایی که کارشناسان اینترنت و کامپیوتر نسبت به آن هشدار می دهند می تواند برای هک اطلاعات گوشی بسیار خطرناک باشد.

بازی های المپیک زمستانی 2022 از 6 فوریه تا 1 مارس در چین برگزار می شود. طبق گزارش Cyber ​​Citizens، این نرم افزار به هکرها امکان دسترسی آسان به فایل های صوتی و تصویری گوشی را می دهد که به گفته آنها دارای “نقص مخرب” است.

این تیم در توضیح جزئیات این حادثه گفت سناریوهایی وجود دارد که به نرم افزار اجازه می دهد بدون رضایت صاحب گوشی به اطلاعات شخصی دسترسی پیدا کند و آن را افشا کند.

یکی از مواردی که این نرم افزار به این قابلیت دست می یابد، زمانی است که یک موضوع امنیتی یا بهداشت عمومی مطرح می شود و یا باید اقدام قانونی علیه شخص انجام شود که در این صورت اطلاعات فرد در دسترس خواهد بود. در این گزارش مشخص نشده است که دسترسی به این اطلاعات منوط به اجازه دادگاه و افرادی است که به آن دسترسی خواهند داشت.

این اپلیکیشن که MY 20202 نام دارد، جنجال در رسانه ها و نگرانی های ورزشکاران و سایر شرکت کنندگان در المپیک ایجاد کرد. کمیته المپیک هلند در پاسخ به نگرانی‌ها از ورزشکاران هلندی خواسته است که از تلفن‌های شخصی یا لپ‌تاپ‌های خود استفاده نکنند، زیرا این خطر وجود دارد که چین تجهیزات الکترونیکی آنها را زیر نظر بگیرد.

  انواع ماسک یخ برای زیبایی پوست

المپیک

به همین دلیل ورزشکاران و سایر اعضای کاروان المپیک هلند لپ تاپ و گوشی های موقتی برای استفاده در این مسابقات دریافت می کنند و به گفته The Wolfscrant، این دستگاه ها پس از بازگشت از مسابقات از بین می روند.

این نرم افزار کاربردهای زیادی از جمله ثبت نام فرد مبتلا به کووید 19 و اخذ نتیجه آزمایش تاج دارد و شرکت کنندگان خارجی باید پاسپورت و اطلاعات پزشکی خود را در نرم افزار ثبت کنند.

دولت چین در پاسخ گفت که این نرم افزار فقط توسط کمیته سازماندهی بازی های المپیک زمستانی طراحی شده است، اما سیتیزنز گفت که این برنامه می تواند پروتکل های حریم خصوصی اپل و گوگل را برای جلوگیری از افشای آن بازتولید کند. اطلاعات بسیار ضعیف طراحی شده و به اندازه کافی طراحی نشده است.

بر اساس گزارش منتشر شده، در نسخه نرم افزار اندروید حدود 2400 کلمه حساس مربوط به مسائل سیاسی در چین وجود دارد که در صورت استفاده از این کلمات در گوشی یا مکاتبات خود، آن کلمات سانسور می شوند.

با این حال، مقامات چینی و همچنین کمیته بین المللی المپیک (IOC) این اتهامات را رد کردند و گفتند که این نرم افزار تاکید زیادی بر حفظ ایمنی و سلامت همه شرکت کنندگان در المپیک دارد و این نرم افزار به دقت توسط دو سازمان سایبری معتبر نظارت می شود. و آسیب ناپذیری خود را در برابر هک تایید کردند.

منبع: روزنامه ایران

دیدگاهتان را بنویسید