اختلاف بر سر جلسات خانوادگی؛ مادر زنی که مشاور دامادش شد

در چند روز اخیر خبر صدور حکم برای مشاور بانوان شهردار بوینور که مادر همسر شهردار بوینور نیز هست، واکنش های زیادی را در فضای مجازی به دنبال داشته است.

9 نفر از اعضای شورای شهرداری بوینور که برای انتخابات امسال به ساختمان شورای شهرداری بوینور رفته بودند، از همان ابتدا مهمترین دغدغه خود را انتخاب شهرداری بوینور عنوان کردند.

پس از اعلام ثبت نام برای این سمت بیش از 20 نفر. پس از دریافت رزومه همه این افراد، 5 نفر به مرحله اعلام برنامه ها رفتند و در نهایت فردی به نام مرتضی رحمانی، سرباز بازنشسته انتخاب شد. و گودرزی که او هم در همین لیست پنج نفره بود به عنوان سرمربی انتخاب شد.

با گذشت حدود یک ماه از انتخاب رحمانی، زمزمه هایی مبنی بر تایید نشدن گواهی بازگشت رحمانی به گوش رسید و در نهایت گواهی بازگشت رحمانی صادر نشد و شورا تصمیم به انتخاب مجدد شهردار گرفت.

پس از مدتی در حالی که همه منتظر انتخاب شهردار بعدی از همان لیست 5 نفره بودند، شورا در اقدامی خارج از ضوابط خود شهردار جدید را انتخاب کرد و جواد حمیدی داوین که یکی از مسئولان شهرداری تهران و مسئول آن بود. بازرسی منطقه 11 شهرداری های تهران برای شهردار بوینورد انتخاب و معرفی شدند.

مشاور شهردار بوینورد مادر شهردار است!

حمیدی، شهردار جدید بوینورد، در اولین تغییر پررنگ خود، یک ماه پس از انتصاب، جانشین رئیس آتش نشانی بوینور شد و در دومین انتخابات آرام خود، خانم جاجرمی را به عنوان مشاور خود در امور زنان برگزید.

اعظم السادات افشین فر یکی از اعضای شورای شهر بوینور در گفت و گو با یکی از رسانه ها گفت: مشاور جدید زن شهردار بوینور مادر شهردار بوینور است! همین یک جمله کافی بود تا شهردار بوینور با موجی از انتقادات عمومی از این اقدام عجیب روبرو شود.

  گفت و گوی تلفنی با مددجویان معاونت اجرایی بانک رفاه اجتماعی در حوزه فناوری اطلاعات انجام می شود.

هیچ توجیهی برای این انتصاب وجود ندارد

یوسف مغوری یکی از اعضای شورای شهر بوینورد در بویینور گفت: بُعد نظارتی شورای شهر این امکان را به اعضای شورا می دهد که در چنین مواردی بر عملکرد شهردار نظارت کنند.

وی بیان کرد: شورای شهرداری باید ارزیابی کند که آیا این گونه اقدامات شهردار بویینور به نفع شهر بوینور است یا خیر و برای رسانه های معاند غذا تهیه می شود و تصمیمی گرفته می شود که هیچ یک از مردم قبول نمی کنند، بنابراین این تصمیم تصمیم اشتباهی است

رئیس کمیته برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر بوینورد افزود: مهم ترین نکته این است که بودجه شهردار از جیب مردم تهیه می شود و زمانی که مردم این موضوع را نمی پسندند باید در این تصمیم تجدید نظر شود. در اسرع وقت.”

مغوری با اشاره به اینکه یکی از اعضای شورای شهر دلیل انتصاب شهردار را این بوده که مشاور زنان وی باید یکی از شهردارها باشد، گفت: اگر چه در صورت وجود نگرانی از این قبیل مشکلات، دلایل این امر مضحک به نظر می رسد. بهتر است یک تیم مشاوره ایجاد کنید.

اتحاد خانواده
وی با بیان اینکه این سوال در ذهن مردم ایجاد می شود که آیا خانم توانمندی در بجنورد وجود ندارد که از استان دیگری چند روز در هفته در بجنورد حضور داشته باشد، مادر همسر شهردار گفت: شورای شهر باید در این تصمیم گیری باشد و به این موضوع خاتمه دهد. موضوع .

عضو شورای شهرداری افزود: با وجود اینکه اعلام شد حضور مادر همسر شهردار آزاد است، اما این تصمیم تصمیمی اشتباه است و هیچ توجیهی برای این موضوع وجود ندارد.

  نظریه ذهن؛ چگونه خواندن داستان ما را انسان های بهتری می کند؟

مغوری گفت: متأسفانه به برخی از اعضای شورای شهر گفته شده که در این مورد اظهار نظر نکنید اما باید پاسخگوی تک تک مردم باشیم. وی در پایان گفت: با توجه به زمان تعیین شده در زمان نهایی شدن بودجه 1401، چنین اتفاقات حاشیه ای به هیچ وجه به نفع شهرداری و مردم نیست و انتظار داریم رئیس شورای شهرداری بوینور وارد مشکل شود. قاطعیت.”

آیا متولی شهردار باید مشاور شهردار باشد؟

اعظم السادات افشین فر یکی دیگر از اعضای شورای شهر بوینور در گفت وگو با خبرنگار فارس در بوینور اظهار داشت: افراد توانمندی برای این موضوع وجود دارد.

وی گفت: برای این انتصاب شهردار با هیچ یک از اعضای شورای شهرداری رایزنی نکرده اند و اگر این اتفاق بیفتد شاید افرادی که حاشیه نداشته باشند معرفی شوند. عضو شورای شهر بوینور افزود: مردم نسبت به حق حساس هستند و دوست ندارند کارمندان از اقوام خود در سمت های مختلف استفاده کنند و کارمندان باید به این موضوع احترام بگذارند.

افشین فر با اشاره به دلیل شهردار بوینورد از جمله مصونیت مادر همسرش برای این پست، گفت: این سوال را باید از شهردار پرسید که آیا مشاور شهردار باید معتمد شهردار باشد یا خیر!

حکم مشاور زنان شهرداری بوینور لغو شد!

رئیس شورای اسلامی شهر بوینورد از لغو انتصاب مشاور زن شهردار مرکز استان خبر داد. جمشید عین بیگی در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه در گفت و گوی تلفنی با شهردار بوینور از صدور حکم مشاور زن به دلیل وجود نسبت فامیلی ابراز نارضایتی کردم، اظهار داشت: اینجانب در این رابطه با حضور در شهرک بویینور در شهر بویینور اقدام کردم.

  موج جدید کرونا در ایران پیش‌بینی می‌شود

عین بیگی ادامه داد: توانایی بانوی منتخب را به عنوان مشاور مسائل زنان در مواجهه با فرهنگ با تاریخ، برنامه و مسائل اجتماعی می دانیم اما به دلیل خویشاوندی وی با شهردار بجنورد، بازخوردهای نامناسب و احترام به افکار عمومی. و فهیم شهر بوینورد طی نامه ای کتبی نگرانی شورای شهر را نسبت به موضوع و لزوم تجدید نظر در این تصمیم اعلام کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر بوینور گفت: با وجود اینکه انتصاب مشاور شهردار برای بانوان قانونی، محترمانه و بدون هزینه مالی بود، اما به احترام مردمی که سرمایه های اصلی این نظام هستند، لازم بود که این مصوبه لغو شود. جمله.

شورای شهرداری نقش نظارتی خود را ایفا کند

اگرچه سکوت برخی از اعضای شورای شهر جای تامل دارد، اما پیگیری این موضوع که هم اکنون در تمامی رسانه های کشور و همچنین رسانه های معاند از سوی شورای شهرداری بوینور پوشش داده شده است، مهمترین بخش این موضوع است. موضوعی که شورای شهر باید در چنین مواردی وارد عمل شود.

همچنین بهتر است شهردار بوینور که در این مدت سکوت اختیار کرده است، با تغییر رویه و صدور حکم رسمی برکناری مادرشوهرش، به ماجرا پایان داده و شهرداری را به سمت مسائل اصلی شهر سوق دهد.

دیدگاهتان را بنویسید