اختلافات مداوم بر سر ویزای آمریکا

سفر تیم ملی کشتی فرنگی ایران به تگزاس لغو شد. این خبر به صورت رسمی اعلام شد و حالا فدراسیون کشتی ایران که پیش از این تیم را برای ورود به بازی دوستانه با آمریکا به اردو برده بود، به دلیل روادید چند نفر از اعضای تیم از جمله علیرضا دبیر، رئیس کشتی ایران اعلام کرد. فدراسیون. مبارزه آزاد نشد، حاضر نیست تیم را به تگزاس بفرستد.

در واقع پس از سفر اعضا و مسئولان تیم کشتی به دبی برای دریافت ویزای آمریکا، شایعه شده است که آمریکا به دلیل اظهارات ضد و نقیض علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی ایران، به وی ویزا ندهد. در همان زمان وزیر امور خارجه در بازگشت به ایران تهدید کرد که در صورت عدم صدور ویزا از سوی آمریکا از اعزام کل تیم به مسابقات جلوگیری خواهد کرد.

در روزهای اخیر مشخص شد که نه تنها ویزای علیرضا دبیر، بلکه روادید یک یا دو ملی پوش، یک مربی و یک سرپرست برای انجام فدراسیون کشتی ایران، برای عمل به تهدید آن و اطلاع رسانی به فدراسیون کشتی صادر شده است. فدراسیون کشتی . . در نامه ای رسمی مبنی بر اینکه ایرانی ها به آمریکا نمی روند.

وی در نامه ای به امضای علیرضا دبیر خطاب به رئیس فدراسیون کشتی آمریکا نوشت: هیچ بازی دوستانه ای با تیم ملی آمریکا برگزار نمی شود. متاسفانه علیرغم تمامی هماهنگی های انجام شده توسط اعضای تیم ایرانی و ارائه کلیه مدارک لازم و پیگیری های بعدی، تصمیمی مبنی بر عدم صدور ویزا توسط مقامات کشور شما گرفته شده است.

  قیمت روغن موتور خودرو امروز شنبه 22 آبان 1400 + جدول

ناراضی هستم که اعلام کنم تاکنون ویزای دو کشتی گیر، مربی، سرپرست تیم و داور المپیک فدراسیون و من به عنوان رئیس فدراسیون صادر نشده است و به همین دلیل چاره ای جز اعلام انصراف ندارم. از سفر

همچنین اعتراض خود را به رفتار بی ادبانه و بی ادبانه رئیس تیم ملی کشتی ایران با برخی از اعضای سرکنسولگری آمریکا در دوبی که حدود 5 ساعت از وی بازجویی کردند، اعلام می کنم. من شخصاً متقاعد شده ام که شما و مبارزان خوب آمریکایی هیچ نقشی در این جریانات سیاسی ضدورزشی ندارید.

من بعد از دعوت محترمانه شما به این رویداد صرفاً ورزشی علاقه مند شدم تا با هم تمرین کنیم و از یکدیگر یاد بگیریم که هدف از این مسابقه بود. اکنون که این امر در آمریکا به دلایل غیر ورزشی امکان پذیر نیست، از شما و تیم ملی کشتی آمریکا دعوت می کنم هر چه زودتر به ایران بیایید و این بازی دوستانه را در ایران انجام دهید.

“من مطمئن هستم که کشتی سازان و مردم مهمان نوازم با آغوش باز از شما استقبال خواهند کرد. لغو سفر تیم ملی کشتی ایران به آمریکا با واکنش آمریکا مواجه شد و فدراسیون کشتی ایران به فدراسیون کشتی ایران هشدار داد که نقشی در صدور روادید ندارد و این جنبه از ماجرا ربطی به آنها ندارد.

فدراسیون کشتی آمریکا از ایران خواسته است تا با همین اعضای تایید شده به آمریکا سفر کند، پیشنهاد دومی که رئیس فدراسیون کشتی ایران با آن مخالفت کرد.

لغو سفر لیبرال های ایرانی به تگزاس که کمتر به اظهارات جنجالی علیرضا دبیر درباره آمریکا مربوط می شود، دیگر یک چهره ورزشی نیست. وی در نامه ای این مسابقه را صرفاً ورزشی توصیف کرد و در مصاحبه ویدئویی پیش از مسابقه گفت که شعار مرگ بر آمریکا به تنهایی کافی نیست و باید در عمل از آن استفاده کرد.

  زمان نمایش سرگرمی تعیین شد

این اظهارات با واکنش رسانه های آمریکایی از جمله فاکس نیوز از سوی یکی از چهره های ورزشی مواجه شد که انتظار می رفت مشکلات سیاسی برای این ورزش به همراه نداشته باشد. وزیر خارجه آمریکا که زمانی گرین کارت آمریکا را در اختیار داشت، مورد انتقاد آمریکایی ها قرار گرفت که چرا کسی که زمانی گرین کارت آمریکا را داشت باید فریاد مرگ بر آمریکا سر دهد.

فاکس نیوز گزارش داد: چرا ایالات متحده باید برای هر کسی که رسما فریاد مرگ بر آمریکا سر می دهد و می خواهد فراتر از این شعار رفته و آزادانه به ایالات متحده سفر کند ویزا صادر کند.

فاکس نیوز در بخشی دیگر از گزارش خود اعلام کرد که اظهارات مشابهی از سوی وزیر امور خارجه در شرایطی صورت گرفته که وی کارت سبز آمریکا نیز داشته است.

به گزارش فاکس نیوز، حساسیت علیرضا دبیر نسبت به «گرین کارت» بیشتر شده است اما رئیس فدراسیون کشتی ایران در نشست خبری خود رسما اعلام کرد که گرین کارت را به دلیل عدم پسندیدنش به آمریکا پس داده است. وی همچنین گفت که در پاسخ به سوال مقامات آمریکایی که چرا گرین کارت را پس دادی، همان جمله را تکرار کرد: به مقامات آمریکایی گفتم که کشور شما را دوست ندارم.

اظهارات علیرضا دبیر با توجه به اینکه قبلا از گرین کارت آمریکا استفاده کرده بود باعث شد تا این رقابت دوستانه کشتی خیلی زود تحت تاثیر یک اتفاق غیرورزشی توسط رئیس فدراسیون کشتی ایران قرار بگیرد.

در همان روز وزیر تهدید کرد که در صورت عدم صدور ویزا از اعزام تیم به آمریکا جلوگیری خواهد کرد. در نهایت مقامات آمریکا علیرغم اهمیت برگزاری چنین مسابقه‌ای برای دنیای کشتی، ویزای علیرضا دبیر را صادر نکردند، به‌ویژه که مبارزان برجسته ایرانی باید به آمریکا سفر می‌کردند تا اینکه او که زمانی گرین کارت داشت، این تهدید را صادر کرد. . این کار را بکنید و نگذارید تیم ملی کشتی برای یک بازی دوستانه به تگزاس سفر کند.

  Omicron وارد ایران شد؟

دیدگاهتان را بنویسید