اخبار نزولی از بازار دلار

دلار روز دوشنبه حمایت مهم 28500 تنی را از دست داد و به محدوده 28200 تن رسید. با ثبت این قیمت فاصله دلار از سقف 28 هزار و 700 تن در آبان ماه به 500 تن رسید. به گفته فعالان، نبود تقاضا در حول و حوش مقاومت 28 هزار و 800 تومانی و افزایش عرضه بازارسازان دو عاملی است که منجر به کاهش قیمت اسکناس آمریکایی شد.

در سومین روز هفته، دلار و سکه روند کاهشی را آغاز کردند. اسکناس آمریکا حمایت 28500 تنی را از دست داد و سکه امامی به زیر سطح حمایتی 12500000 تنی سقوط کرد. قیمت اسکناس آمریکا روز دوشنبه 300 تن کاهش یافت و در محدوده 28 هزار و 200 تن قرار گرفت.

به گفته فعالان، نبود تقاضا در حول و حوش مقاومت 28 هزار و 800 جلدی و افزایش عرضه بازارسازان دو عاملی است که منجر به کاهش قیمت اسکناس آمریکایی شد.

دومین افت متوالی قیمت دلار در شرایطی به ثبت رسید که روز شنبه بازار به سقف سال گذشته رسید و زمینه را برای رشد انتظارات برای شکستن مرز 29 هزار تنی فراهم کرد. با این حال، با توجه به تجربه دو کاهش متوالی، می توان گفت که دلار در آبان ماه از سقف قیمتی فاصله گرفت و انتظارات برای افزایش بازیگران ارز کمی تعدیل شده است.

معامله گران سکه با کاهش ارزش دلار در روز دوشنبه رشد کردند. این فلز گرانبهای داخلی در آن روز 90 هزار تن از ارزش خود را از دست داد و در محدوده 12 میلیون و 490 هزار تن قرار گرفت.

  امید احمدی صفا; تیم ملی بوکس پناهنده شد؟!

اخبار جدید برای بازار ارز

در روزهای اخیر خبرهای زیادی مبنی بر آزاد شدن برخی از دارایی های بلوکه شده بازارساز ارز منتشر شده است. این خبر در ابتدا تاثیر چندانی بر بازار نداشت، اما گفته می شود وقتی معامله گران دیدند عرضه ارز به میزان قابل توجهی افزایش یافته است، با اطمینان در موقعیت فروش قرار می گیرند.

در جدیدترین اخبار بازار، سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه سه و نیم میلیارد دلار از منابع بلوکه شده ایران برداشت شده است، گفت: ما منابع زیادی در خارج از کشور داشتیم و داریم. ما به تدریج آنها را آزاد می کنیم و به تدریج وارد چرخه اقتصادی شده اند و فقط از یک منبع نبودند.

به گفته فعالان، در صورت تداوم عرضه ارز در روزهای آینده، احتمال کاهش بیشتر قیمت دلار و حتی از بین رفتن سقف 28 هزار تنی اسکناس آمریکا وجود دارد. البته روز دوشنبه دلار با رفتن به کانال 27 هزار تومان مخالفت کرد.

ساعت 12 بعدازظهر اسکناس آمریکا روندی نزولی داشت و حتی تا محدوده 28150 جلد سقوط کرد. اما از آن ساعت حجم خریدها اندکی افزایش یافت و دلار توانست به 28 هزار و 200 تن برسد.

در این میان برخی تحلیلگران موقعیت معاملاتی خود را بر اساس روند قیمت دلار بیشتر از اخبار تعیین می کنند. به گفته تحلیلگران فنی، دلار برای رشد قیمت نیازمند محرک عمده ای است و این محرک می تواند شکست مقاومت 28 هزار و 800 تومانی باشد.

تعدادی از تحلیلگران فنی بر این باورند که شکست این مقاومت منجر به تقاضای قابل توجهی در بازار خواهد شد که حتی می تواند راه را برای رشد اسکناس های آمریکا به 30 هزار تن هموار کند.

  11 روش برای استفاده مجدد از وسایل قدیمی

برای کاهش قیمت دلار، بازار حداقل باید 28 هزار و 500 تن شکست را ببیند، هرچند که بسیاری از معامله گران در حالی که دلار بالای 28 هزار تن است، فروش زیادی نخواهند داشت.

در بازار سکه سطح 12 میلیون و 500 هزار تنی برای بازیگران اهمیت زیادی دارد. اگر فلز گرانبهای محلی کمتر از این سطح تثبیت شود، فروش به معامله گران به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت. البته ارزش ذاتی فلز گرانبهای محلی بالاست و کاهش قابل توجه سکه بدون افت قیمت اونس طلا دشوار است.

روند قیمت دلار

دیدگاهتان را بنویسید