احتمال کاهش شدید قیمت طلا

رئیس انجمن طلا، جواهر، نقره و سنگ های قیمتی خراسان رضوی گفت: اما ترجیح مصرف کننده نهایی این است که منتظر تغییرات و نوسانات نرخ ارز طی چند روز اخیر و تاثیر آن بر قیمت طلا باشد. همچنان این امکان وجود دارد که قیمت ها به افزایش خود ادامه دهند. خواهد افتاد.

شهرام مارسی در خصوص اجرای قانون لغو مالیات بر ارزش افزوده طلا و جواهر، جواهرات و پلاتین گفت: مدت زیادی از اجرای روش جدید محاسبه مالیات بر ارزش افزوده طلا نمی گذرد و آثار ملموس این قانون مردم می توانند. همدیگر را نمی بینیم.”

رئیس انجمن طلا، جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی خراسان رضوی گفت: نحوه محاسبه مالیات بر ارزش افزوده طلا تا 13 دی ماه سال جاری مانند روال گذشته بوده و 9 درصد از قیمت کل طلا محاسبه می‌شود. اما از آن تاریخ به بعد طلا، جواهرات و پلاتین مشمول مالیات بر ارزش افزوده می شوند.

مرسایی بیان کرد: البته هزینه هایی مانند هزینه های ساخت، هزینه های اضافی، هزینه های طراحی، ورزش سوارکاری، پورسانت های مختلف و …. همچنین شامل مالیات بر ارزش افزوده خواهد بود.

رئیس انجمن طلا، جواهر، نقره و سنگ های قیمتی خراسان رضوی درباره تاثیر مذاکرات برجام بر قیمت طلا گفت: افزایش و کاهش قیمت طلا موقتی است و به پیشرفت قیمت طلا بستگی دارد. مذاکرات برجام و اخبار آن.» در روزهای آینده اخبار مثبتی به گوش می رسد و نتیجه مذاکرات، کاهش قیمت طلا دور از انتظار نیست و در غیر این صورت قیمت ها به سطوح قبلی و یا حتی بالاتر باز می گردد.

  نماز عید فطر - دانشگاه تهران

وی با اشاره به نبود زیرساخت ها در اجرای قانون لغو مالیات طلا تاکید کرد: در حال حاضر چارچوب اقتصادی کشور زیرساخت های لازم برای اجرای قانون لغو مالیات طلا را ندارد. محاسبه و وصول مالیات بر ارزش افزوده نیازمند زیرساخت دقیق، صحیح و مستمر است.»

مرسایی ادامه داد: برای اجرای بهتر قانون جدید مالیاتی باید فرآیندهای استخراج، تولید، توزیع، مصرف نهایی و صادرات که به صورت زنجیره ای به هم مرتبط هستند در سامانه های از پیش تعریف شده به طور دقیق ثبت شوند.

رئیس انجمن طلا، جواهر، نقره و سنگ های قیمتی خراسان رضوی گفت: در آن صورت می توان گفت مالیات به درستی اخذ شد و بازار شکل عادی به خود گرفت. ضمناً نوسانات ناگهانی قیمت نخواهیم داشت و تعهدات سازنده و عرضه کننده مشخص می شود.

دیدگاهتان را بنویسید