احتمال عفونت مجدد با آمیکرون در زمان درمان!

کووید 19 از زمان راه اندازی خود در ژانویه 2019 چندین جهش بزرگ داشته است که هر کدام به سمت و سوی جدیدی منتهی شده است. جهش های بعدی در این سویه ها همچنین منجر به پیدایش زیرگروه های دیگری شده است که برخی از آنها قدرت انتقال بالاتری دارند و در نهایت به سویه غالب تبدیل می شوند.

به گزارش رویترز، یک مطالعه جدید توسط دانشمندان نشان می دهد که مردم جذب نسخه اصلی می شوند اُمیکرون اولین بار در نوامبر در آفریقای جنوبی مشاهده شد. آنها همچنان در برابر نسخه جدید آمیکرون آسیب پذیر هستند، حتی اگر واکسینه شده و تقویت شده باشند.

نسخه اولیه سویه آمیکرون BA.1 نام داشت که باعث شد بدن در برابر این سویه و دیگر سویه های کووید 19 مصون شود. اما اکنون جهش هایی در ایمیکرون وجود دارد که منجر به BA.2.12، BA.5 شده است. و انواع فرعی BA.4 که نسخه اصلی آن هیچ تاثیری بر مصونیت ندارد. در حال حاضر، زیرگروه BA.2.12 بیشترین تعداد بیماران را در ایالات متحده دارد که هر دو زیرگروه BA.5 و BA.4 21 درصد موارد جدید را تشکیل می دهند.

متأسفانه، زیرگروه های جدید توانایی جلوگیری از مصونیت را دارند که نسخه اولیه ویروس قادر به ایجاد مصونیت در برابر آن نبود.

احتمال عفونت مجدد با آمیکرون در زمان درمان!

محققان هشدار می‌دهند که دوز تقویت‌کننده (دوز سوم) واکسن مدرن کرون و فایزر، دو غول دارویی ایالات متحده که با نسخه قبلی آمیکرون (BA.1) سازگار شده‌اند، نیز ممکن است نتواند در برابر انواع فرعی جدید مصونیت ایجاد کند. .

  آخرین رنگ آمیزی با تاج در شهرهای کشور ، 20 اکتبر 1400.

دیدگاهتان را بنویسید