اثرات خطرناک افزودنی ها و نگهدارنده ها

خبر مرکزی – امروزه برای خوش طعم شدن و ماندگاری بیشتر غذا، انواع مواد افزودنی و نگهدارنده تولید و به بازار عرضه می شود، اما این افزودنی ها برای بدن انسان بسیار سمی بوده و عوارض بی شماری برای بدن انسان دارند.

در همین راستا محمدتقی انوشه در بحث اجتماع 24 درباره اثرات افزودنی ها و نگهدارنده های غذایی بر بدن انسان گفت: افزودنی هایی که به غذا اضافه می شود شامل رنگ های مصنوعی، اسانس ها، طعم دهنده های مصنوعی، مواد نگهدارنده و … است. آنها به غذا اضافه می شوند تا غذا برای مصرف کننده خوش طعم تر شود.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی ادامه داد: اما این طعم دهنده ها حاوی مواد شیمیایی هستند و کمتر طبیعی هستند و به طور طبیعی خطراتی را برای انسان به همراه دارند که مهمترین آنها مشکل مسمومیت های طولانی مدت و بروز سرطان است.


بیشتر بخوانید: آیا اعتیاد به غذا واقعی است؟/ انتظار برای غذا از خوردن غذا اعتیادآورتر است


وی درباره عوارض شیرین کننده ها گفت: شیرین کننده های مصنوعی که استفاده می شود عوارضی را در بدن انسان ایجاد می کند. مقاومت به انسولین یکی از عوارض جانبی این شیرین کننده ها در صورت مصرف زیاد و زیاد است که باعث دیابت یا ایجاد بیماری هایی مانند صرع، میگرن یا اضطراب می شود.

اثرات خطرناک افزودنی ها و نگهدارنده ها

رابطه بین مکمل های غذایی و بروز سرطان

یکی از اعضای آکادمی تغذیه و رژیم های غذایی آمریکا نیز گفت: افزودنی هایی که به غذاهای کنسروی اضافه می شود باعث افزایش وزن و ایجاد سرطان متابولیک می شود زیرا چربی بدن را تغییر می دهد یا بر متابولیسم قند در بدن تأثیر می گذارد. آنها همچنین باعث آسیب جدی به کبد و کلیه می شوند.

  مارمولکی که می تواند جنسیت خود را تغییر دهد!

وی درباره آسیب هایی که این مکمل ها به کبد وارد می کند، بیان کرد: بدن ما جایی به نام کبد دارد و وظیفه آن سم زدایی مواد غذایی وارد شده به بدن و مفید ساختن آن برای بدن است. کبد تا حدودی می تواند برای بدن کار کند، زمانی که میزان ورود مواد به بدن بیش از حد مجاز باشد، کبد دیگر نمی تواند کار خود را انجام دهد. به عنوان مثال، اگر او باید 100 واحد دریافت کند، اما شما 120 واحد را تامین کنید، کبد دیگر نمی تواند آن 20 واحد را سم زدایی کند و در نتیجه سموم باقی مانده در بدن باقی می ماند و باعث استرس اکسیداتیو و ایجاد رادیکال های آزاد در بدن می شود و در نهایت سلول ها باعث سرطان می شوند.

به گفته این پزشک متخصص، حتی گفته می شود این مواد می توانند بر خلق و خوی افراد تأثیر بگذارند به طوری که عوارضی مانند خشونت، اضطراب، تحریک پذیری، بی قراری، افسردگی و خستگی را به همراه داشته باشند.

اثرات خطرناک افزودنی ها و نگهدارنده ها

انوشه ادامه داد: از دیگر عوارض ناشی از این مواد بروز حساسیت هایی است که باعث آسم و آلرژی می شود. آنها همچنین باعث آسیب به کلیه ها می شوند، زیرا کلیه ها مانند پالایشگاهی در بدن هستند که فقط تا حدودی می توانند مواد را تصفیه کنند و اگر میزان مواد ناسالم در بدن افزایش یابد، طبیعتاً نمی تواند به درستی عمل کند.

وی در پاسخ به این سوال که چه مقدار از این مواد باید مصرف شود تا باعث بیماری های مذکور نشود، گفت: همه اینها در مصرف طولانی و زیاد مضر است. اما اگر طعم دهنده ها مطابق با استانداردهای اعلام شده از سوی وزارت بهداشت در مواد غذایی استفاده شود مشکلی ایجاد نمی کند. در واقع اگر وزارت بهداشت اعلام کند که مثلاً می توان از این مواد در این مقدار استفاده کرد، ما به عنوان مصرف کننده باید اعتدال را رعایت کنیم.

  آمار مرگ تاج، 14/01/01 امروز

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی با تاکید بر اینکه مصرف بی رویه غذاهای کنسرو، فرآوری شده، آماده و نیمه آماده که عمدتاً حاوی این مواد هستند باید متعادل تر باشد، خاطرنشان کرد: متاسفانه سیاستی وجود دارد که در سال های اخیر به منظور تغییر طعم و مزه وجود دارد. سال‌ها مصرف انواع اسانس‌ها در صنایع غذایی ما را در قالب یک تومور سرطانی افزایش داده است که طبیعتاً عواقب و عوارضی به دنبال دارد.

یکی از اعضای آکادمی تغذیه و رژیم غذایی آمریکا با ذکر مثالی در این زمینه گفت: ببینید مثلاً در گذشته چای با طعم بسیار کم بود و مردم چای را به طور طبیعی تهیه و مصرف می کردند، اما الان متاسفانه چیزی شده است. اینطوری اتفاق افتاد که مثلاً از 100 درصد. درصد بازار چای در کشور 70 درصد چای معطر و 30 درصد چای غیر معطر است. این باعث می شود طعم طبیعی چای را نداشته باشیم.

اثرات خطرناک افزودنی ها و نگهدارنده ها

کبد چرب در کشور بیداد می کند

وی تصریح کرد: وقتی یک محصول غذایی کیفیت خاص خود را دارد، چیزی به آن اضافه نمی کنیم و سعی می کنیم طعم طبیعی خود را داشته باشد. بیشتر این غذاهایی که طعم و رنگ به آنها اضافه می شود ممکن است غذاهای درجه یک نباشند و بخواهند آنها را برای ما مقبول تر و خوش طعم تر کنند.

این کارشناس پزشکی تاکید کرد: باید در کشور درباره این مکمل‌ها تصمیم‌گیری شود که چقدر می‌توان از این مکمل‌ها استفاده کرد و چگونه باید تبلیغ شود یا اینکه ذائقه مردم به سمتی سوق داده شود که آگاهی و مضرات آن را به اطلاع مردم برسانیم. از این مواد

  خودرو سایپا شاهین جی چه ویژگی هایی دارد؟

انوشه یکی از شایع ترین بیماری ها را ناشی از مصرف زیاد مکمل ها عنوان کرد و گفت: بیماری کبد چرب هم اکنون در کشور ما شیوع زیادی دارد. کبد چرب نیز کبد چرب غیر الکلی است که عمدتا به دلیل مصرف غذاهای آماده، نیمه آماده و فرآوری شده است که در آن انواع افزودنی ها، شیرینی ها، چربی ها و مواد نگهدارنده اضافه می شود. مصرف این مواد به گونه ای نیست که بتوانیم به شما بگوییم که مجاز به مصرف این همه مواد در روز هستید، زیرا مقدار دقیقی ندارند. اما ما می گوییم مصرف از حد مجاز بیشتر نشود و موردی باشد. ما نمی خواهیم غذا را رد کنیم.

وی افزود: مثلاً فردی که می خواهد سوسیس و کالباس بخورد، اگر هر روز این غذا را بخورد، نیترات این غذا دیرتر در بدن جمع می شود و بیماری زایی و سرطان زایی خود را نشان می دهد. اما اگر گاهی برای تغییر طعم از تفانی استفاده شود، تاثیر زیادی ندارند.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی هشدار داد: کسانی که آسیب پذیرتر هستند، مصرف این مکمل ها برایشان خطرناک تر است. به عنوان کودکان، مادران باردار و شیرده، افراد مسن که در معرض خطر بیشتری برای این افراد هستند. کسانی که بیماری های زمینه ای دارند نیز همین گونه هستند. بنابراین افرادی که آسیب پذیرتر هستند، عوارض مصرف مکمل ها برای او بیشتر خواهد بود.

2022-11-23 04:38:02

دیدگاهتان را بنویسید